NAGRADE

Častni hudi maček - Roger Corman
Hudi maček - Živi in mrtvi (Živi i mrtvi, Cro/Bih, 2007)
-Posebna omemba: Ledeni vampirji (Frostbiten, Swe/Rus, 2006)
Re-Animaček - Brian Yuzna
Slakov hudi maček - Poljub smrti (Slo, 2007)
-Posebna omemba: Smrt kraljeviča Marka (Srb, 2006)
Hrupni maček - LP Film Pankrti – Dolgcajt (Slo, 2006)
Vinski šampion Hudi maček - Renski rizling 2007, Dveri Pax.
Zmagovalec Male delavnice groze: Tišlar (Slo, 2008, Kristijan Vrtačnik)

ŽIRIJE

Hudi maček: Slobodan Šijan, Tom Mes, Zdenko Vrdlovec
Slakov hudi maček: Aleksandar Radivojević, Igor Prassel, Marek Dobes
Hrupni maček: Igor Vidmar, Aleš Nadai, David Verbuč
Mala delavnica groze: Roger Corman in posebna Grossmannova komisija

Častni gost vinskega programa je bil Anatoly Karpov, UNICEF-ov regionalni ambasador dobre volje za vzhodno in srednjo Evropo, Skupnost neodvisnih držav in Baltske države.

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK

Živi in mrtvi (Živi i mrtvi, Cro/Bih, 2007, Kristijan Milić)
Ledeni vampirji (Frostbiten, Swe/Rus, 2006, Anders Banke) 
Na zlih tleh (Auf bösem Boden, Aut, 2007, Peter Koller)
Bojevnik iz žada (Jadesoturi, Fin/NL/Chi/Est, 2006, A.J. Annila)
Osvobojeni Jimmy (Free Jimmy, Nor/VB; 2006, Cristopher Nielsen)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK

Poljub smrti (Slo, 2007, Kristijan Vrtačnik)
Smrt kraljeviča Marka (Srb, 2006, Vladimir Mančić)
Retard Zombie (Or Who The Fuck Am I?) (Slo, 2008, Diego Menendes)
Rezina življenja(Slo, 2006, Martin Turk)
Zagor – poglavar brez plemena (Poglavica bez plemena, Srb, 2006, Svetozar Ljuba Ljubojević)
Lutke za zajtrk (Lutke za doručak, Srb, 2008, Ivan Velisavljević)
Kaj upokojenci skrivajo v kleti (Slo, 2008, Anže Zavrl)
Zadnja izdaja (Slo, 2008, Sara Drvarič Talian)
Brata in pol (Slo, 2008, Alen Bolkovič, Kaja Čeh, Matej Podgorelec, Anisa Cimerman)
Vanity Insanity (Can, 2006, Yakov Levi)
Dan za dnem (Slo, 2007, Igor Matijevič)
Boben (Snare Drum, Srb, 2008, Mihajlo Jevtić)
Črni Peter (Must Peeter, Est, 2008, Priit Pääsuke)
Zmajev bes (Dragon Rage, Srb, 2008,Miroslav Lakobrija, Stevan Aleksić)
Zeleni dim (Slo, 2008, Tomaž Gorkič)
Anin otrok (Anna's Baby, ČG, 2007, Nemanja Bečanović)
Prehranjevalna veriga (Slo, 2008, Miha Šubic)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK

LP film Pankrti – Dolgcajt (Slo, 2006, Igor Zupe)
Neko drugo vreme (Srb, 2006, Ana Lagator)
Bilo jednom ( Srb, 2006, Jovan Đerić)
4 koncerti za Buldožer in... (Slo, 2007, Rudi Uran)
Ritam rock plemena  (Cro, 2005, Bernardin Modrić) 
Shuffle: Politics, Bullshit and Rock'n'roll (Kos, 2005, Edon Rizvanolli, Ylber Mehmedaliu) 
Tri boje revolucije (Cro, 2008, Silvio Mirošničenko) 
Oči u magli (Cro, 2005, Nino in Jadranko Pongrac)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK

Renski rizling 2007 (Dveri Pax)
Renski rizling 2006 (Turistično-vinogradniška kmetija Hlebec)
Laški rizling 2007 (Ljutomerčan)
Muškatna penina (Jeruzalem Ormož)
Rdeči janževec 2007 (Radgonske gorice)
Kapelska penina (Kapela)

OFF MAČKI - CELOVEČERCI IN KRATKI FILMI IZVEN TEKMOVALNEGA PROGRAMA:

Sukiyaki Western Django (Jap, 2007, Takashi Miike)
Traktor, ljubezen in rock'n'roll (Slo, 2006, Branko Djurić)
Bernisa - močnejša od smrti ( Bernisa – jača od smrti, Yu, 1990, Dinko Tucaković)
Sektor (Srbija, 2008, Nenad Pavlović)

OFF HRUPNI MAČKI - GLASBENI DOKUMENTARCI IZVEN TEKMOVALNEGA PROGRAMA (V SODELOVANJU Z DORF FESTIVALOM)

Nevidljiva nacija (Srb, 2006, Darko Kovačević)
Kad se neko nečem dobrom nada (Srb, 2001, Brankica Drašković)
Kad Miki kaže da se boji (Cro, 2005, Ines Pletikos) 
Kad muzičari šokiraju (Cro, 2005, Dubravko Jagatić)

RETROSPEKTIVE

Roger Corman

Maska rdeče smrti (The Masque of the Red Death, VB, 1964)
Krokar (The Raven, ZDA, 1963)
Mož z rentgenskim vidom ( X: The Man with the X-Ray Eyes, ZDA, 1963)
Mala prodajalna groze (The Little Shop of Horrors, ZDA, 1960)
Zgodbe groze in strahu (Tales of Terror, ZDA, 1962) 
Vsiljivec (The Intruder, ZDA, 1962)
Obračun na dan sv. Valentina (The St. Valentine's Day Massacre, ZDA, 1967)
Svetnik Jack ( Saint Jack, ZDA, 1979, Peter Bogdanovich)

Brian Yuzna


Združenje (Society, ZDA, 1989)
Re-Animator (ZDA, 1985, Stuart Gordon)

Slobodan Šijan


Davitelj proti davitelju ( Davitelj protiv davitelja, Yu, 1984)
Kako so me idioti sistematično uničili ( Kako sam sistematski uništen od idiota, Yu, 1983)

Češka znanstvena fantastika


Gospod, postali ste vdova! (Pane, vy jste vdova!, CSK, 1970, Václav Vorlíček)
Jutri bom vstal in se poparil s čajem ( Zítra vstanua opařím se čajem, CSK, 1977, Jindrich Polák)

OSTALE PROJEKCIJE IN GOSTOVANJA:
Animateka na Grossmannu
Festival srpskog filma fantastike na Grossmannu: Epizoda III
Šok koridor -TV oddaja V ŽIVO! 

RAZSTAVE

Maske na filmu (Miroslav Lakobrija FX)
Dualnost realizma (SMK kolektiv)

PREDAVANJA

Filmi Takashija Miikeja  (Tom Mes)
Večer H.P. Lovecrafta (Dejan Ognjanović)
Alien III: Nezaslužena nočna mora (Jovan Ristić) 

KONCERTI

Štefan Kovač Marko banda (Beltinci)
Mlada Beltinška banda (Beltinci)
BobenBassPaAnanas (Lendava)
Muškat Hamburg (Štajerska)

VINSKI PROGRAM

Predstavitev vinarjev na simbolični vinski cesti na Prleškem sejmu v Ljutomeru
Uvodna prireditev festivala v Dvorcu Jeruzalem
Degustacije pred glavnimi dnevnimi projekcijami in ob podelitvi nagrad 
Šahovska simultanka 12. svetovnega šahovskega prvaka Anatolyja Karpova proti 20 slovenskim šahistom 

GOSTI

Roger Corman (USA), Brian Yuzna (USA), Anatoly Karpov (Rus), Slobodan Šijan (Ser), Kristijan Milić (Cro), Tommi Eronen (Fin), Magnus Paulsson (Swe), Christopher Nielsen (Nor),Miroslav Lakobrija (Ser), Tom Mes (NL), Nenad Bekvalac (Ser), Aleksandar Radivojević (Ser), Marek Dobes (Cz), Dejan Ognjanović (Ser), Jovan Ristić (Ser), Staš Ravter (Slo), Igor Prassel (Slo), Christian Hallman (Swe), Orsolya Benko (Hun), Ludvik Bagari (Slo), Marcel Štefančič jr. (Slo), Igor Vidmar (Slo)