NAGRADE

?astni hudi ma?ek - Ruggero Deodato
Hudi ma?ek - Jezero groze (Eden Lake, VB, 2008, James Watkins)
-Posebna omemba: Savna (Sauna, Fin, 2008, A.J. Annila)
Nekro ma?ek - Jrg Buttgereit
Slakov hudi ma?ek - Igra smrti (Deadspiel, Kan, 2008, Jay Molloy)
Hrupni ma?ek - Vlada (Slo, 2009, Rudi Uran)
Vinski ampion Hudi ma?ek - Sivi pinot 2008, Jeruzalem Ormo
Zmagovalec Male delavnice groze: Turbo zombiji (Slo, 2009, Vid Vori?)

IRIJE

Hudi ma?ek: Andrej Koak, Zdenko Vrdlovec, Ale Blatnik
Slakov hudi ma?ek: Gorazd Trunovec, Nenad Bekvalac, Matej Kolman
Hrupni ma?ek: Igor Vidmar, Toni ari?, Tomo Kle
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MA?EK

Jezero groze (Eden Lake, VB, 2008, James Watkins)
Krvavi sneg (Dd sn, Nor, 2009, Tommy Wirkola)
Moja mrtva punca (Deadgirl, ZDA, 2008, Marcel Sarmiento, Gadi Harel)
Savna (Sauna, Fin, 2008, A.J. Annila)
Zona mrtvih (Zone of the Dead, Srb/Ita/pa, 2009, Milan Todorovi?, Milan Konjevi?)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MA?EK

Igra smrti (Deadspiel, Kan, 2008, Jay Molloy)
Metka (Slo, 2009, Nejc Levstik)
Resljeva 14 (Slo, 2009, Sara Drvari? Talian)
Restavracija za zombije (Restaurant 4 Zombies, Hr, 2008, Kristijan Kauri?)
Ke klinika (Cash Clinic, Hr, 2007, Kristijan Kauri?)
Dokler naju smrt ne lo?i (Till Death Do Us Part, Fra, 2008, Thor Magnusson, Bartosz Kowalski)
Prekletstvo oddaljenega otoka (Kaukosaaren kirous, Fin, 2008, CHRZU)
Mrtve kosti (Dead Bones, vi, 2008, Olivier Beguin)
Dekliki vodnjak (Devoja?ki bunar, Srb, 2008, Marko Backovi?)
Sami asi (Aces Only, Hr, 2008, Dinko imenc)
U?ne ure angle?ine (English Lessons, Fin, 2008, Reetta Neittaanmki, Lauri Jrvenp, Lotta Rapeli, Sara Wahl, Tommi Juutilainen, Niina Suominen, CHRZU, Samppa Kukkonen)
Mese?eva sonata (Moonlight Sonata, Hr, 2008, Zvonimir Karakati?, Arminio Grgi?)
Mikijeva velika delavnica groze (Mickey's Big Workshop of Horror, Srb, 2009, Miroslav Lakobrija, Stevan Aleksi?)
Roka Jeruzalema (Slo, 2008, Maja est)
Morilski modr?ek (The Killer Bra, Kan, 2008, Yakov Levi)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MA?EK

Bend z enim ?lanom (One Man in the Band, VB, 2008, Adam Clitheroe)
Let 3 iva pi?ka (Hr, 2008, Radislav Jovanov Gonzo)
Dirty old festival (Hr, 2007, Vjeran Pavlini?)
Sevdah o torkljah (Sevdah o rodama, Hr, 2007, Silvio Mironi?enko)
Ve?ni tudent (Slo, 2009, Sinia Ga?i?)
Vlada (Slo, 2009, Rudi Uran)
Zenji flava (Niz, 2006, Bram Vergeer, Raymond Verhoef)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI AMPION HUDI MA?EK

Sivi pinot (Jeruzalem Ormo)
Traminec 2008 (Ljutomer?an)
PinQ (Radgonske gorice)
Zweigelt (Turisti?no-vinogradnika kmetija Hlebec)
ipon 2008 (MiroVino)

OFF HRUPNI MA?KI - GLASBENI DOKUMENTARCI IZVEN TEKMOVALNEGA PROGRAMA(V SODELOVANJU Z DORF FESTIVALOM)

Prepustnica v zaodrje (Backstage Pass, Hr, 2003, Radislav Jovanov Gonzo)
arlo te gleda (Srb, 2005, Sonja Savi?)
Kike Turmix (Nor, 2007, Roger Sommerseth)
Odmevi duba (Dub Echoes, Bra, 2007, Bruno Natal)

Impresija Orlek (Slo, 2009, Iztok Tory) - premiera

RETROSPEKTIVE

Ruggero Deodato

Holokavst kanibalov (Cannibal Holocaust, Ita, 1980)
Hia na robu parka (La casa sperduta nel parco/The House on the Edge of the Park, Ita, 1980)
Udari in zbei (Inferno in diretta/Cut and Run, Ita, 1985)

Jrg Buttgereit


Kapetan Berlin proti Hitlerju (Captain Berlin versus Hitler, Nem, 2009)
Kralj smrti (Der Todesking, Nem, 1990)
Schramm (Nem, 1993)

Slobodan ijan


Jutro v ronatem (Jutro u rui?astom, Srb, 1971)
Najlepa soba (Srb, 1978)

Kristijan Mili?


Nestrpnost (Netrpeljivost, Hr, 1995)
Zakotje (Backwoods, Hr, 1998)
Dolgo?asje (Dosada, Hr, 1998)
Varna hia (Sigurna ku?a, Hr, 2002)
Tramontina - ne grmi in ne bliska (Tramontina - nit' grmi, nit' sijeva, Hr, 1998)

DIGITAL LUDILO

Korpus Krispi (Slo, 2009, Vitomir Kau?i?) - premiera
Ubil bom Bulja (Kill Buljo: The Movie, Nor, 2007, Tommy Wirkola)
Klavnica (Hell's Ground/Zibahkhana, Pak/VB, 2007, Omar Khan)
Groza na celuloidu (Celluloid Horror, Kan, 2004, Ashley Fester)
Takut: obrazi groze (Takut: Faces of Fear, Idn, 2008, Robby Ertanto, Ray Nayoan, Rako Prijanto, Riri Riza, Raditya Sidharta, Kimo Stamboel, Timothy Tjahjanto)

MONDO MACABRO SPECIAL - DIVJA STRAN SVETOVNE KINEMATOGRAFIJE

Turka pop kinematografija (Turkish Pop Cinema,VB, 2001, Andy Starke, Pete Tombs)
Tarkan proti Vikingom (Tarkan Viking kani/Tarkan vs the Vikings, Tur, 1971, Mehmet Aslan)
Samo za tvojo viino (For Your Height Only, Fil, 1980, Eddie Nicart)
Bojevnik (Jaka Sembung/The Warrior, Idn, 1981, Sisworo Gautama Putra)
Kraljica ?rne magije (Ratu ilmu hitam/The Queen of Black Magic, Idn, 1979, Liliek Sudjio)
Alucarda (ZDA/Meh, 1975, Juan Lopez Moctezuma)

TORTURE GARDEN - B-MARATON KRVI, AKCIJE, SMEHA IN ?UDATEV

Dama terminator (Pembalasan ratu pantai selatan/Lady Terminator, Idn, 1988, Jalil Jackson)
Mistika na Baliju (Lek/Mystics In Bali, Idn, 1981, H. Tjut Djalil)
Vraji me? (Golok Setan/The Devil's Sword, Idn, 1983, Ratno Timoer)
Satanico Pandemonium (La sexorcista, Meh, 1973, Gilberto Martinez Solares)
Gra?ina norosti (The Mansion of Madness, Meh, 1972, Juan Lopez Moctezuma)
Nesmrtni Satan (Yilmayan seytan/The Deathless Devil, Tur, 1972, Yilmaz Atadeniz)

HUDA TRGATEV FESTIVALOV - IZBOR FILMOV Z DRUGIH FESTIVALOV

A Night of Horror (Sydney, Aus)
?udni primer gospoda Hollowa (The Facts in the Case Of Mr Hollow, Kan, 2008, Rodrigo Gudino)
Zgodba o volkovih (Una storia di lupi , Ita, 2008, Cristiano Donzelli)
Ma?evanje dreves (Treevenge, Kan, 2008, Jason Eisener)
Odstranitev (Excision, ZDA, 2008, Richard Bates Jr.)
Prekinitev monotonije (A Break in the Monotony, Avs, 2008, Damien Slevin)
AM 1200 (ZDA, 2008, David Prior)

Festival srpskog filma fantastike (Beograd, Srb)

Zvezda tri (Srb, 2009, Neboja Nenadi?) - predpremiera
Prekletstvo ikone svetega Teodorja (Prokletstvo ikone svetog Teodora, Srb, 2005, Neboja Nenadi?)
Morilec z masko (Ubica sa maskom, Srb, 2008, Neboja Nenadi?)
Igra s kmeti (Igra piona, Srb, 1993, Oleg Jakni?)
Perilo (Ve, Srb, 2008, Dunja Foljan)
The Terminarosch (Srb, 2008, Marko Cvetkovi?, Stevan Stevanovi?, Dimitrije Stevanovi?)
Disko zombi (Srb, 2008, Iva Raki?, Steva Aleksi?)
Hodim kot zombi (Hodam kao zombi, Srb, 2008, Stevan Aleksi?, Miroslav Lakobrija)
Ran? mrtvih (Srb, 2008, Strahinja Milutin, Milo Drai?)

Trash Film Festival (Varadin, Hr)

Prehuda kazen (Overpunishment, Hr, 2009, Jurica Hiak)

MALA DELAVNICA GROZE

Turbo zombiji (Slo, 2009, Vid Vori?)
Super socialni samuraj Geri & agent za varovanje naklju?nih predmetov Geri (Slo, 2009, Gaper Antauer)
Stench (Slo, 2009, Tina ?avni?ar)

RAZSTAVE

Slobodan ijan - Filmski letak 1976-1979
Sendy Kumalakanta - Maske na filmu
SMK kolektiv razstava slik

KNJINI IN TV MA?KI

Dejan Ognjanovi? - predstavitev knjig Studija strave, Novi kadrovi in Nekronomikon
ok koridor - TV oddaja v ivo na temo kanibalizem na filmu

KONCERTI

Zozophonic Orchestra (Grenoble, Fra)
Ve?er Radia tudent - Dance Mamblita (Dekani, Slo)
Septic Scum (Sevnica, Slo)
Lollobrigida (Zagreb, Hr)
Nero Burns (London/Prekmurje)
Klemen Klemen (Lj, Slo)
Orlek (Trbovlje, Slo)
Pridigarji (Ormo, SLO)

ZOMBI PARADA

Dobrih 200 zombijev je po zaslugi profesionalnih maskerskih ekip Lakobrija FX in Mad Squirrel FX 15. avgusta preplavilo
ulice Ljutomera!

VINSKI PROGRAM

Simboli?na vinska cesta s predstavitvijo tekmovalnih vin
Vodena degustacija vin, predstavljenih na Salonu Jeruzalem 2009
Degustacija tekmovalnih vin pred projekcijami tekmovalnih celove?ercev in pred zaklju?no prireditvijo

GOSTI

Ruggero Deodato (Ita), Slobodan ijan (Srb), Jrg Buttgereit (Nem), Trent Haaga (ZDA), Andrej Koak (Slo), A.J.Annila (Fin), Finn Atkins (VB), Andrew Starke (VB), Pete Tombs (VB), Stig Frode Henriksen (Nor), rjan Gamst (Nor), Jrn Tore Nilsen (Nor), Miroslav Lakobrija (Srb), Sendy Kumalakanta (Srb), Samir Bastoni (Srb), Beca Rakanovi? (Srb), Lana Rakanovi? (Srb), Nenad Gaji? (Srb), Zdenko Vrdlovec (Slo), Nenad Bekvalac (Srb), Aleksandar Radivojevi? (Srb), Dejan Ognjanovi? (Srb), Jovan Risti? (Srb), Marcel tefan?i? jr. (Slo), Igor Vidmar (Slo), Manlio Gomarasca (Ita), Lorenzo Bertuzzi (Ita), Ale Blatnik (Slo), Arminio Grgi? (Hr), Toni ari? (Hr), Gorazd Trunovec (Slo)