NAGRADE

Častni hudi maček - Ruggero Deodato
Hudi maček - Jezero groze (Eden Lake, VB, 2008, James Watkins)
-Posebna omemba: Savna (Sauna, Fin, 2008, A.J. Annila)
Nekro maček - Jörg Buttgereit
Slakov hudi maček - Igra smrti (Deadspiel, Kan, 2008, Jay Molloy)
Hrupni maček - Vlada (Slo, 2009, Rudi Uran)
Vinski šampion Hudi maček - Sivi pinot 2008, Jeruzalem Ormož
Zmagovalec Male delavnice groze: Turbo zombiji (Slo, 2009, Vid Voršič)

ŽIRIJE

Hudi maček: Andrej Košak, Zdenko Vrdlovec, Aleš Blatnik
Slakov hudi maček: Gorazd Trušnovec, Nenad Bekvalac, Matej Kolman
Hrupni maček: Igor Vidmar, Toni Šarić, Tomo Köleš
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK

Jezero groze (Eden Lake, VB, 2008, James Watkins)
Krvavi sneg (Død snø, Nor, 2009, Tommy Wirkola)
Moja mrtva punca (Deadgirl, ZDA, 2008, Marcel Sarmiento, Gadi Harel)
Savna (Sauna, Fin, 2008, A.J. Annila)
Zona mrtvih (Zone of the Dead, Srb/Ita/Špa, 2009, Milan Todorović, Milan Konjević)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK

Igra smrti (Deadspiel, Kan, 2008, Jay Molloy)
Metka (Slo, 2009, Nejc Levstik)
Resljeva 14 (Slo, 2009, Sara Drvarič Talian)
Restavracija za zombije (Restaurant 4 Zombies, Hr, 2008, Kristijan Kaurić)
Keš klinika (Cash Clinic, Hr, 2007, Kristijan Kaurić)
Dokler naju smrt ne loči (Till Death Do Us Part, Fra, 2008, Thor Magnusson, Bartosz Kowalski)
Prekletstvo oddaljenega otoka (Kaukosaaren kirous, Fin, 2008, CHRZU)
Mrtve kosti (Dead Bones, Švi, 2008, Olivier Beguin)
Dekliški vodnjak (Devojački bunar, Srb, 2008, Marko Backović)
Sami asi (Aces Only, Hr, 2008, Dinko Šimenc)
Učne ure angleščine (English Lessons, Fin, 2008, Reetta Neittaanmäki, Lauri Järvenpää, Lotta Rapeli, Sara Wahl, Tommi Juutilainen, Niina Suominen, CHRZU, Samppa Kukkonen)
Mesečeva sonata (Moonlight Sonata, Hr, 2008, Zvonimir Karakatić, Arminio Grgić)
Mikijeva velika delavnica groze (Mickey's Big Workshop of Horror, Srb, 2009, Miroslav Lakobrija, Stevan Aleksić)
Roka Jeruzalema (Slo, 2008, Maja Šest)
Morilski modrček (The Killer Bra, Kan, 2008, Yakov Levi)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK

Bend z enim članom (One Man in the Band, VB, 2008, Adam Clitheroe)
Let 3 – živa pička (Hr, 2008, Radislav Jovanov Gonzo)
Dirty old festival (Hr, 2007, Vjeran Pavlinić)
Sevdah o štorkljah (Sevdah o rodama, Hr, 2007, Silvio Mirošničenko)
Večni študent  (Slo, 2009, Siniša Gačić)
Vlada (Slo, 2009, Rudi Uran)
Zenji flava (Niz, 2006, Bram Vergeer, Raymond Verhoef)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK

Sivi pinot (Jeruzalem Ormož)
Traminec 2008 (Ljutomerčan)
PinQ (Radgonske gorice)
Zweigelt (Turistično-vinogradniška kmetija Hlebec)
Šipon 2008 (MiroVino)

OFF HRUPNI MAČKI - GLASBENI DOKUMENTARCI IZVEN TEKMOVALNEGA PROGRAMA (V SODELOVANJU Z DORF FESTIVALOM)

Prepustnica v zaodrje (Backstage Pass, Hr, 2003, Radislav Jovanov Gonzo)
Šarlo te gleda (Srb, 2005, Sonja Savić)
Kike Turmix (Nor, 2007, Roger Sommerseth)
Odmevi duba (Dub Echoes, Bra, 2007, Bruno Natal)

Impresija Orlek (Slo, 2009, Iztok Tory) - premiera

RETROSPEKTIVE

Ruggero Deodato

Holokavst kanibalov (Cannibal Holocaust, Ita, 1980)
Hiša na robu parka (La casa sperduta nel parco/The House on the Edge of the Park, Ita, 1980)
Udari in zbeži  (Inferno in diretta/Cut and Run, Ita, 1985)

Jörg Buttgereit


Kapetan Berlin proti Hitlerju (Captain Berlin versus Hitler, Nem, 2009)
Kralj smrti (Der Todesking, Nem, 1990)
Schramm (Nem, 1993)

Slobodan Šijan


Jutro v rožnatem (Jutro u ružičastom, Srb, 1971)
Najlepša soba (Srb, 1978)

Kristijan Milić


Nestrpnost (Netrpeljivost, Hr, 1995)
Zakotje (Backwoods, Hr, 1998)
Dolgočasje  (Dosada,  Hr, 1998)
Varna hiša (Sigurna kuća, Hr, 2002)
Tramontina - ne grmi in ne bliska (Tramontina - nit' grmi, nit' sijeva, Hr, 1998)

DIGITAL LUDILO

Korpus Krispi (Slo, 2009, Vitomir Kaučič) - premiera
Ubil bom Bulja (Kill Buljo: The Movie, Nor, 2007, Tommy Wirkola)
Klavnica (Hell's Ground/Zibahkhana, Pak/VB, 2007, Omar Khan)
Groza na celuloidu (Celluloid Horror, Kan, 2004, Ashley Fester)
Takut: obrazi groze (Takut: Faces of Fear, Idn, 2008, Robby Ertanto, Ray Nayoan, Rako Prijanto, Riri Riza, Raditya Sidharta, Kimo Stamboel, Timothy Tjahjanto)

MONDO MACABRO SPECIAL - DIVJA STRAN SVETOVNE KINEMATOGRAFIJE

Turška pop kinematografija (Turkish Pop Cinema,VB, 2001, Andy Starke, Pete Tombs)
Tarkan proti Vikingom (Tarkan Viking kani/Tarkan vs the Vikings, Tur, 1971, Mehmet Aslan)
Samo za tvojo višino (For Your Height Only, Fil, 1980, Eddie Nicart)
Bojevnik (Jaka Sembung/The Warrior, Idn, 1981, Sisworo Gautama Putra)
Kraljica črne magije (Ratu ilmu hitam/The Queen of Black Magic, Idn, 1979, Liliek Sudjio)
Alucarda (ZDA/Meh, 1975, Juan Lopez Moctezuma)

TORTURE GARDEN - B-MARATON KRVI, AKCIJE, SMEHA IN ČUDAŠTEV

Dama terminator (Pembalasan ratu pantai selatan/Lady Terminator, Idn, 1988, Jalil Jackson)
Mistika na Baliju (Leák/Mystics In Bali, Idn, 1981, H. Tjut Djalil)
Vražji meč (Golok Setan/The Devil's Sword, Idn, 1983, Ratno Timoer)
Satanico Pandemonium (La sexorcista, Meh, 1973, Gilberto Martinez Solares)
Graščina norosti (The Mansion of Madness, Meh, 1972, Juan Lopez Moctezuma)
Nesmrtni Satan (Yilmayan seytan/The Deathless Devil, Tur, 1972, Yilmaz Atadeniz)

HUDA TRGATEV FESTIVALOV - IZBOR FILMOV Z DRUGIH FESTIVALOV

A Night of Horror (Sydney, Aus)
Čudni primer gospoda Hollowa (The Facts in the Case Of Mr Hollow, Kan, 2008, Rodrigo Gudino)
Zgodba o volkovih (Una storia di lupi , Ita, 2008, Cristiano Donzelli)
Maščevanje dreves (Treevenge, Kan, 2008, Jason Eisener)
Odstranitev (Excision, ZDA, 2008, Richard Bates Jr.)
Prekinitev monotonije (A Break in the Monotony, Avs, 2008, Damien Slevin)
AM 1200 (ZDA, 2008, David Prior)

Festival srpskog filma fantastike (Beograd, Srb)

Zvezda tri (Srb, 2009, Nebojša Nenadić) - predpremiera
Prekletstvo ikone svetega Teodorja (Prokletstvo ikone svetog Teodora, Srb, 2005, Nebojša Nenadić)
Morilec z masko (Ubica sa maskom, Srb, 2008, Nebojša Nenadić)
Igra s kmeti (Igra piona, Srb, 1993, Oleg Jaknić)
Perilo (Veš, Srb, 2008, Dunja Foljan)
The Terminarosch (Srb, 2008, Marko Cvetković, Stevan Stevanović, Dimitrije Stevanović)
Disko zombi (Srb, 2008, Iva Rakić, Steva Aleksić)
Hodim kot zombi (Hodam kao zombi, Srb, 2008, Stevan Aleksić, Miroslav Lakobrija)
Ranč mrtvih (Srb, 2008, Strahinja Milutin, Miloš Dražić)

Trash Film Festival (Varaždin, Hr)

Prehuda kazen (Overpunishment, Hr, 2009, Jurica Hižak)

MALA DELAVNICA GROZE

Turbo zombiji (Slo, 2009, Vid Voršič)
Super socialni samuraj Geri & agent za varovanje naključnih predmetov Geri (Slo, 2009, Gašper Antauer)
Stench (Slo, 2009, Tina Ščavničar)

RAZSTAVE

Slobodan Šijan - Filmski letak 1976-1979
Sendy Kumalakanta - Maske na filmu
SMK kolektiv – razstava slik

KNJIŽNI IN TV MAČKI

Dejan Ognjanović - predstavitev knjig Studija strave, Novi kadrovi in Nekronomikon
Šok koridor - TV oddaja v živo na temo kanibalizem na filmu

KONCERTI

Zozophonic Orchestra (Grenoble, Fra)
Večer Radia Študent - Dance Mamblita (Dekani, Slo)
Septic Scum (Sevnica, Slo)
Lollobrigida (Zagreb, Hr)
Nero Burns (London/Prekmurje)
Klemen Klemen (Lj, Slo)
Orlek (Trbovlje, Slo)
Pridigarji (Ormož, SLO)

ZOMBI PARADA

Dobrih 200 zombijev je po zaslugi profesionalnih maskerskih ekip Lakobrija FX in Mad Squirrel FX 15. avgusta preplavilo
ulice Ljutomera!

VINSKI PROGRAM

Simbolična vinska cesta s predstavitvijo tekmovalnih vin
Vodena degustacija vin, predstavljenih na Salonu Jeruzalem 2009
Degustacija tekmovalnih vin pred projekcijami tekmovalnih celovečercev in pred zaključno prireditvijo

GOSTI

Ruggero Deodato (Ita), Slobodan Šijan (Srb), Jörg Buttgereit (Nem), Trent Haaga (ZDA), Andrej Košak (Slo), A.J.Annila (Fin), Finn Atkins (VB), Andrew Starke (VB), Pete Tombs (VB), Stig Frode Henriksen (Nor), Ørjan Gamst (Nor), Jørn Tore Nilsen (Nor), Miroslav Lakobrija (Srb), Sendy Kumalakanta (Srb), Samir Bastoni (Srb), Beca Rakanović (Srb), Lana Rakanović (Srb), Nenad Gajić (Srb), Zdenko Vrdlovec (Slo), Nenad Bekvalac (Srb), Aleksandar Radivojević (Srb), Dejan Ognjanović (Srb), Jovan Ristić (Srb), Marcel Štefančič jr. (Slo), Igor Vidmar (Slo), Manlio Gomarasca (Ita), Lorenzo Bertuzzi (Ita), Aleš Blatnik (Slo), Arminio Grgić (Hr), Toni Šarić (Hr), Gorazd Trušnovec (Slo)