NAGRADE

?astni hudi ma?ek - Jos Mojica Marins
Hudi ma?ek - ivljenje in smrt porno tolpe (ivot i smrt porno bande, Srb, 2009, Mladen Djordjevi?)
-Posebna omemba: Besnenje (Rampage, Nem/Kan, 2009,Uwe Boll)
Slakov hudi ma?ek - Strahopetni Juan (Juan con miedo, pa, 2010, Daniel Romero)
-Posebna omemba: Zorgazem, Dan Mrtvih (Zorgasm, 2010, Dan mrtvih, 2008, Hr, Dario Lonjak)
Hrupni ma?ek - Dokler nas ne vzame lu? (Until the Light Takes Us, ZDA, 2009, Aaron Aites, Audrey Ewell)
Vinski ampion Hudi ma?ek - ipon 2009 (Puklavec & Friends Jeruzalem Ormo)
Heavy ma?ek - Gonoba
Zmagovalec Male delavnice groze - Balada (Slo, 2010, Matev Jerman)

IRIJE

Hudi ma?ek: Dinko Tucakovi?, Phillip Bergson, Christian Hallman
Slakov hudi ma?ek: Sao Podgorek, Magnus Paulsson, Alin Ludu Dumbrav?
Hrupni ma?ek: Igor Vidmar, Igor Bain, Dragan Vukovi?
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MA?EK

ivljenje in smrt porno tolpe (ivot i smrt porno bande, Srb, 2009, Mladen Djordjevi?)
Besnenje (Rampage, Nem/Kan, 2009,Uwe Boll)
?loveka stonoga (The Human Centipede: First Sequence, Niz/VB, 2009, Tom Six)
Novice dneva (Newsmakers, Rus/ve, 2009, Anders Banke)
Uteleenje zla (Encarnao do demnio, Bra, 2008, Jos Mojica Marins)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MA?EK

Strahopetni Juan (Juan con miedo, pa, 2010, Daniel Romero)
Dan Mrtvih ( Hr, 2008, Dario Lonjak)
Zorgazem (Zorgasm, Cro, 2010, Dario Lonjak)
Pokayoke (Fin, 2010, Mike Tervonen)
Sporo?ilo (La nota, pa, 2009, Jorge M. Rodrigo)
Spust (Descente, Fra, 2010, Pierre Guillaume)
Seansa (Seance, Cz, 2009, Robin Kasparik)
Ramly v vojni: na za?etku (Ramly At War Begins, 2009,Mal, Juliane Block)
Poslednji bojevnik (Last Warrior, DK, 2010, Shaky Gonzales)
Felix: v vrtincu slave (Slo, 2009, Matev Jerman)
Fuine nejberhud: portni upi (Slo, 2010, Diego Menendes)
E-svinje (Slo, 2009, Petar Pai?)
?arobna skrinja 2 (?arobna krinja 2, Hr, 2009, Jurica Hiak, Tihomir Galevski)
Vinny Vino (ZDA, 2010, Bill Sorice)
Pulz (Puls, Srb, 2009, Damir Romanov)
Ve?erna pravljica (Slo, 2010, Andra Sedlar)
Opekozlagalec (Slo, 2010, Miha ubic)
Toplice (Slo, 2010, Sara ibrat)
Tropezones (pa, 2009, David Macin, Eduardo Molinari)
Lutz Heckelmann in njegovo pivo (Lutz Heckelmann und sein Bier, Nem, 2010, Juliane Block)
Bititsch (Slo, 2009, Peter Bizjak)
Prvi dan v slubi (Slo, 2010, Urka Djuki?)
Babilon 2084 (Babylon 2084, Nem, 2009, Christian Schleisiek)
Vzhodna vojska (Eastern Army, DK, 2010, Philip Th. Pedersen)
Izvrevalec zakona 2 (La imposicion de la ley, Hr, 2008, Tihomir Galevski, Marko Zorko)
Med smrtjo in Javo (Izmedju smrti i Jave, Srb, 2010, Marko Backovi?)
Napad ubijalskih telefonskih imenikov (Angriff der Killertelefonbcher, Nem, 2009, Markus Hlse)
...Ostani (...Stay, pa, 2010, lvaro Lpez Len, H.R. Paternain)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MA?EK

Dokler nas ne vzame lu? (Until the Light Takes Us, ZDA, 2009, Aaron Aites, Audrey Ewell)
Boye - prvi pravi enski zvok (Boye - prvi pravi enski zvok, Srb, 2009, Brankica Drakovi?)
Sevdah (Hr/BiH, 2009, Marina Andree kop)
Kri v vino (Blood Into Wine, ZDA, 2010, Ryan Page, Christopher Pomerenke)
ivljenje od zraka (Vivir del aire, pa, 2010, David Macin)
Taki sokoli, taki psi (Such Hawks Such Hounds, ZDA, 2008, John Srebalus, Jessica Hundley)
Kuzle (Slo, 2010, Matja Mrak, Robert abec)
Bog ?uvaj Le Zbor (Boe ?uvaj Le Zbor, Hr, 2009, Dalija Pintari?, Lora ulji?)
Rabim to plo?o! (I Need That Record!, ZDA, 2008, Brendan Toller)
Srce je ritem maina (The Heart is a Drum Machine, ZDA, 2010, Christopher Pomerenke)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI AMPION HUDI MA?EK

ipon 2009 - Jeruzalem Ormo, Rumeni mukat 2009 - Ljutomer?an (Puklavec & Friends)
Tigrovo vino (Radgonske gorice)
Zweigelt 2008 (Turisti?no vinogradnika kmetija Hlebec)
Rumeni mukat 2008 (Vinogradnitvo druine Kos)

OFF MA?KI

Srbski film (Srpski film, Srb, 2010, Srdjan Spasojevi?)
Drava mrtvih (Srb, 2002, ivojin Pavlovi?, Dinko Tucakovi?)
Pobesneli Boll (Raging Boll, Kan/Nem/pa/ZDA, 2009, Dan Lee West)
Zvezdne razbitine (Star Wreck: In The Pirkinning, Fin, 2005, Timo Vuorensola)
Prepovedani brez prepovedi (Zabranjeni bez zabrane, Srb, 2007, Milan Nikodijevi?, Dinko Tucakovi?)
Kurba (Hora, Nor, 2009, Reinert Kiil)
Vinopiri: ledena trgatev (Slo, 2010, Vitomir Kau?i?)
Prepovedana ljubezen (Zabranjena ljubav, Srb, 2009, Mom?ilo Preradovi?)
Nevarna Nancy (Nasty Nancy, Hr, 2009, Sandi Mance)
Rumena hruka (Yellow Pear, VB, 2010, Rok Predin)
Nenavadna riba (Strange Fish, VB, 2010, Rok Predin)
Svoboden kot ptica (Free as a Bird, VB, 2010, Rok Predin)
Pajek (The Spider, VB, 2009, Rok Predin)
veverice (Squirrels, VB, 2010, Rok Predin)
Klobuk (The Hat, VB, 2010, Rok Predin)
Ne vigajo? (Whistless, VB, 2009, Siri Melchior)
viga? (The Whistler, VB, 2005, Layla Atkinson)
Na dnu reke (Bottom of the River, VB, 2009, Alasdair + Jock)
?udna skodelica (Chop Cup, VB, 2009, Weaerom)
Royal Gregory - Holy Fuck (VB, 2009, Mirrorshade)

RETROSPEKTIVA: JOSE MOJICA MARINS

Opolno?i bom vzel tvojo duo ( Meia-Noite Levarei Sua Alma, Bra, 1964)
To no? bom obsedel tvoje truplo (Esta Noite Encarnarei no Teu Cadver, Bra, 1967)
Nenavadni svet Coffin Joeja (O Estranho Mundo de Z do Caixo, Bra, 1968)
Prebujenje zveri (O Despertar da Besta, Bra, 1969)
Coffin Joe: Nenavadni svet Joseja Mojice Marinsa (Maldito - O Estranho Mundo de Jose Mojica Marins, Bra, 2001, Andr Barcinski, Ivan Finotti)

POSVETILO DARFURJU

Darfur (ZDA, 2009, Uwe Boll)
Dar Fur: vojna za vodo (Slo, 2008, Tomo Krinar, Maja Weiss)

POSVETILO LAIBACH

Zmaga pod soncem (Pobeda pod suncem, Yu, 1988, Goran Gaji?)
Razdruene drave Amerike (Divided States of America, Slo, 2006, Sao Podgorek)

POSVETILO DEMOLITION GROUP

Temni angeli usode (Slo, 1999, Sao Podgorek)

TORTURE GARDEN (VRT MU?ENJA) - v sodelovanju z MONDO MACABRO

Gra?ina zla (Purani haveli, Ind, 1989, Shyam Ramsay, Tulsi Ramsay)
Krvava vrtnica (La rose corche, Fra, 1970, Claude Mulot)
Rojen v ognju (Born of Fire, VB, 1986, Jamil Dehlavi)
Tigrov izziv (Challenge of the Tiger, Ita/ZDA/HK, 1980, Bruce Le)
Satanova kri (Escalofro, pa, 1971, Carlos Puerto)
Ritem panike (Latidos de pnico, pa, 1983, Paul Naschy)
Je?a (Tahkhana, Ind, 1986, Shyam Ramsay, Tulsi Ramsay)

PAPIRNATI IN TV MA?KI

Ale Blatnik - predstavitev knjige Digitalna filmska revolucija
ok koridor - TV oddaja v ivo: Dokumentarni ok (Nenad Bekvalac)

MALA DELAVNICA GROZE

Balada (Slo, 2010, Matev Jerman)
Slaba kup?ija (Slo, 2010, Jernej Cen?i?)
Buka ali kako sam htio nahraniti ivotinje (Slo, 2010, Tina ?avni?ar)
Schupakface (Slo, 2010, Gaper Antauer)

RAZSTAVE

losart (Rok Capuder), Soultret (Sebastjan eremet), NsArt (Nejc Smodi) - Poastna pojedina
Jaka Vlahovi? - karikature
Edvard Pintari? - fotografije z Zombi parade 2009

KONCERTI

Rok Predin, Na lepem prijazni in Ludvik Bagari
Stekli psi
Monsters of Lotmerk (Odpisani, Obnounce, Kanalizacija 3, Cypher Louise, Broken Trigger, Stream)
Demolition Group
Rock Hard ve?er (Laibach, Aperion, Dekadent, Gonoba, Before The Murder)
Nero Burns (Parada poasti)
Hladno pivo, Deurni krivci

PARADA POASTI

Dobrih 200 poasti je po zaslugi profesionalnih maskerskih ekip Lakobrija FX in Mad Squirrel FX 31. julija preplavilo
ulice Ljutomera pod vodstvom Coffin Joeja in Lizvamp in z nagovorom Maxa Cavalere!

VINSKI PROGRAM

Predstavitev vinarjev in tekmovalnih vzorcev na simboli?ni vinski cesti
Salon filma in vina - degustacija prlekih iponov pod vodstvom enologov Antona Vodovnika in Tadeje Vodovnik Plevnik
Grossmannova pot filma in vina - pohod z ogledom kulturnih znamenitostiin ogledom pionirskih filmov dr. Karola Grossmanna

SUBKULTURNA TRNICA

S svojo ponudbo so sodelovali Subkultura, losart, Demiurg, Mladina DVD, Rock Shop Low-C, usnjar Joe Fari? ter Chillum.

GOSTI

Jose Mojica Marins (Bra), Uwe Boll (Nem), Dinko Tucakovi? (Srb), Slobodan ijan (Srb), Tom Six (Niz), Ilona Six (Niz), Mladen Djordjevi? (Srb), Anders Banke (ve), Laibach (Slo), Jessica de Rooij (Nem), Matja Mrak (Slo), Phillip Bergson (VB), Sao Podgorek (Slo), Christian Hallman (ve), Magnus Paulsson (ve), Natasha Banke (ve), Alin Ludu Dumbrav? (Ro), Igor Vidmar (Slo), Igor Bain (Slo), Dragan Vukovi? (BiH), Timo Vourensola (Fin), Betina Goldman (VB), Jan Schmidt (DK), Mariliz Marins (Bra), Lakobrija FX (Srb), Mad Squirrel FX (Srb), Nenad Bekvalac (Srb), Ale Blatnik (Slo), cameo gost: Kristijan Mili?(Cro), posebna gostja: Majda irca (ministrica za kulturo RS)