NAGRADE

Častni hudi maček - José Mojica Marins
Hudi maček - Življenje in smrt porno tolpe (Život i smrt porno bande, Srb, 2009, Mladen Djordjević)
-Posebna omemba: Besnenje (Rampage, Nem/Kan, 2009,Uwe Boll)
Slakov hudi maček - Strahopetni Juan (Juan con miedo, Špa, 2010, Daniel Romero)
-Posebna omemba: Zorgazem, Dan Mrtvih (Zorgasm, 2010, Dan mrtvih, 2008, Hr, Dario Lonjak)
Hrupni maček - Dokler nas ne vzame luč (Until the Light Takes Us, ZDA, 2009, Aaron Aites, Audrey Ewell)
Vinski šampion Hudi maček - Šipon 2009 (Puklavec & Friends Jeruzalem Ormož)
Heavy maček - Gonoba
Zmagovalec Male delavnice groze - Balada (Slo, 2010, Matevž Jerman)

ŽIRIJE

Hudi maček: Dinko Tucaković, Phillip Bergson, Christian Hallman
Slakov hudi maček: Sašo Podgoršek, Magnus Paulsson, Alin Ludu Dumbravă
Hrupni maček: Igor Vidmar, Igor Bašin, Dragan Vuković
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK

Življenje in smrt porno tolpe (Život i smrt porno bande, Srb, 2009, Mladen Djordjević)
Besnenje (Rampage, Nem/Kan, 2009,Uwe Boll)
Človeška stonoga (The Human Centipede: First Sequence, Niz/VB, 2009, Tom Six)
Novice dneva (Newsmakers, Rus/Šve, 2009, Anders Banke)
Utelešenje zla (Encarnação do demônio, Bra, 2008, José Mojica Marins)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK

Strahopetni Juan (Juan con miedo, Špa, 2010, Daniel Romero)
Dan Mrtvih ( Hr, 2008, Dario Lonjak)
Zorgazem (Zorgasm, Cro, 2010, Dario Lonjak)
Pokayoke (Fin, 2010, Mike Tervonen)
Sporočilo (La nota, Špa, 2009, Jorge M. Rodrigo)
Spust (Descente, Fra, 2010, Pierre Guillaume)
Seansa (Seance, Cz, 2009, Robin Kasparik)
Ramly v vojni: na začetku (Ramly At War Begins, 2009,Mal, Juliane Block)
Poslednji bojevnik (Last Warrior, DK, 2010, Shaky Gonzales)
Felix: v vrtincu slave (Slo, 2009, Matevž Jerman)
Fužine nejberhud: športni upi (Slo, 2010, Diego Menendes)
E-svinje (Slo, 2009, Petar Pašić)
Čarobna skrinja 2 (Čarobna škrinja 2, Hr, 2009, Jurica Hižak, Tihomir Galevski)
Vinny Vino (ZDA, 2010, Bill Sorice)
Pulz (Puls, Srb, 2009, Damir Romanov)
Večerna pravljica (Slo, 2010, Andraž Sedlar)
Opekozlagalec (Slo, 2010, Miha Šubic)
Toplice (Slo, 2010, Sara Žibrat)
Tropezones (Špa, 2009, David Macián, Eduardo Molinari)
Lutz Heckelmann in njegovo pivo (Lutz Heckelmann und sein Bier, Nem, 2010, Juliane Block)
Bititsch (Slo, 2009, Peter Bizjak)
Prvi dan v službi (Slo, 2010, Urška Djukić)
Babilon 2084 (Babylon 2084, Nem, 2009, Christian Schleisiek)
Vzhodna vojska (Eastern Army, DK, 2010, Philip Th. Pedersen)
Izvrševalec zakona 2 (La imposicion de la ley, Hr, 2008, Tihomir Galevski, Marko Zorko)
Med smrtjo in Javo (Izmedju smrti i Jave, Srb, 2010, Marko Backović)
Napad ubijalskih telefonskih imenikov (Angriff der Killertelefonbücher, Nem, 2009, Markus Hülse)
...Ostani (...Stay, Špa, 2010, Álvaro López León, H.R. Paternain)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK

Dokler nas ne vzame luč (Until the Light Takes Us, ZDA, 2009, Aaron Aites, Audrey Ewell)
Boye - prvi pravi ženski zvok (Boye - prvi pravi ženski zvok, Srb, 2009, Brankica Drašković)
Sevdah (Hr/BiH, 2009, Marina Andree Škop)
Kri v vino (Blood Into Wine, ZDA, 2010, Ryan Page, Christopher Pomerenke)
Življenje od zraka (Vivir del aire, Špa, 2010, David Macián)
Taki sokoli, taki psi (Such Hawks Such Hounds, ZDA, 2008, John Srebalus, Jessica Hundley)
Kuzle (Slo, 2010, Matjaž Mrak, Robert Šabec)
Bog čuvaj Le Zbor (Bože čuvaj Le Zbor, Hr, 2009, Dalija Pintarić, Lora Šuljić)
Rabim to ploščo! (I Need That Record!, ZDA, 2008, Brendan Toller)
Srce je ritem mašina (The Heart is a Drum Machine, ZDA, 2010, Christopher Pomerenke)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK

Šipon 2009 - Jeruzalem Ormož, Rumeni muškat 2009 - Ljutomerčan (Puklavec & Friends)
Tigrovo vino (Radgonske gorice)
Zweigelt 2008 (Turistično vinogradniška kmetija Hlebec)
Rumeni muškat 2008 (Vinogradništvo družine Kos)

OFF MAČKI

Srbski film (Srpski film, Srb, 2010, Srdjan Spasojević)
Država mrtvih (Srb, 2002, Živojin Pavlović, Dinko Tucaković)
Pobesneli Boll (Raging Boll, Kan/Nem/Špa/ZDA, 2009, Dan Lee West)
Zvezdne razbitine (Star Wreck: In The Pirkinning, Fin, 2005, Timo Vuorensola)
Prepovedani brez prepovedi (Zabranjeni bez zabrane, Srb, 2007, Milan Nikodijević, Dinko Tucaković)
Kurba (Hora, Nor, 2009, Reinert Kiil)
Vinopiri: ledena trgatev (Slo, 2010, Vitomir Kaučič)
Prepovedana ljubezen (Zabranjena ljubav, Srb, 2009, Momčilo Preradović)
Nevarna Nancy (Nasty Nancy, Hr, 2009, Sandi Mance)
Rumena hruška (Yellow Pear, VB, 2010, Rok Predin)
Nenavadna riba (Strange Fish, VB, 2010, Rok Predin)
Svoboden kot ptica (Free as a Bird, VB, 2010, Rok Predin)
Pajek (The Spider, VB, 2009, Rok Predin)
veverice (Squirrels, VB, 2010, Rok Predin)
Klobuk (The Hat, VB, 2010, Rok Predin)
Ne žvižgajoč (Whistless, VB, 2009, Siri Melchior)
Žvižgač (The Whistler, VB, 2005, Layla Atkinson)
Na dnu reke (Bottom of the River, VB, 2009, Alasdair + Jock)
Čudna skodelica (Chop Cup, VB, 2009, Weaerom)
Royal Gregory - Holy Fuck (VB, 2009, Mirrorshade)

RETROSPEKTIVA: JOSE MOJICA MARINS

Opolnoči bom vzel tvojo dušo (À Meia-Noite Levarei Sua Alma, Bra, 1964)
To noč bom obsedel tvoje truplo (Esta Noite Encarnarei no Teu Cadáver, Bra, 1967)
Nenavadni svet Coffin Joeja (O Estranho Mundo de Zé do Caixão, Bra, 1968)
Prebujenje zveri (O Despertar da Besta, Bra, 1969)
Coffin Joe: Nenavadni svet Joseja Mojice Marinsa (Maldito - O Estranho Mundo de Jose Mojica Marins, Bra, 2001, André Barcinski, Ivan Finotti)

POSVETILO DARFURJU

Darfur (ZDA, 2009, Uwe Boll)
Dar Fur: vojna za vodo (Slo, 2008, Tomo Križnar, Maja Weiss)

POSVETILO LAIBACH

Zmaga pod soncem (Pobeda pod suncem, Yu, 1988, Goran Gajić)
Razdružene države Amerike (Divided States of America, Slo, 2006, Sašo Podgoršek)

POSVETILO DEMOLITION GROUP

Temni angeli usode (Slo, 1999, Sašo Podgoršek)

TORTURE GARDEN (VRT MUČENJA) - v sodelovanju z MONDO MACABRO

Graščina zla (Purani haveli, Ind, 1989, Shyam Ramsay, Tulsi Ramsay)
Krvava vrtnica (La rose écorchée, Fra, 1970, Claude Mulot)
Rojen v ognju (Born of Fire, VB, 1986, Jamil Dehlavi)
Tigrov izziv (Challenge of the Tiger, Ita/ZDA/HK, 1980, Bruce Le)
Satanova kri (Escalofrío, Špa, 1971, Carlos Puerto)
Ritem panike (Latidos de pánico, Špa, 1983, Paul Naschy)
Ječa (Tahkhana, Ind, 1986, Shyam Ramsay, Tulsi Ramsay)

PAPIRNATI IN TV MAČKI

Aleš Blatnik - predstavitev knjige Digitalna filmska revolucija
Šok koridor - TV oddaja v živo: Dokumentarni šok (Nenad Bekvalac)

MALA DELAVNICA GROZE

Balada (Slo, 2010, Matevž Jerman)
Slaba kupčija (Slo, 2010, Jernej Cenčič)
Buka ali kako sam htio nahraniti životinje (Slo, 2010, Tina Ščavničar)
Schupakface (Slo, 2010, Gašper Antauer)

RAZSTAVE

Šlosart (Rok Capuder), Soultret (Sebastjan Šeremet), NsArt (Nejc Smodiš) - Pošastna pojedina
Jakša Vlahović - karikature
Edvard Pintarič - fotografije z Zombi parade 2009

KONCERTI

Rok Predin, Na lepem prijazni in Ludvik Bagari
Stekli psi
Monsters of Lotmerk (Odpisani, Obnounce, Kanalizacija 3, Cypher Louise, Broken Trigger, Stream)
Demolition Group
Rock Hard večer (Laibach, Aperion, Dekadent, Gonoba, Before The Murder)
Nero Burns (Parada pošasti)
Hladno pivo, Dežurni krivci

PARADA POŠASTI

Dobrih 200 pošasti je po zaslugi profesionalnih maskerskih ekip Lakobrija FX in Mad Squirrel FX 31. julija preplavilo
ulice Ljutomera pod vodstvom Coffin Joeja in Lizvamp in z nagovorom Maxa Cavalere!

VINSKI PROGRAM

Predstavitev vinarjev in tekmovalnih vzorcev na simbolični vinski cesti
Salon filma in vina - degustacija prleških šiponov pod vodstvom enologov Antona Vodovnika in Tadeje Vodovnik Plevnik
Grossmannova pot filma in vina - pohod z ogledom kulturnih znamenitostiin ogledom pionirskih filmov dr. Karola Grossmanna

SUBKULTURNA TRŽNICA

S svojo ponudbo so sodelovali Subkultura, Šlosart, Demiurg, Mladina DVD, Rock Shop Low-C, usnjar Jože Farič ter Chillum.

GOSTI

Jose Mojica Marins (Bra), Uwe Boll (Nem), Dinko Tucaković (Srb), Slobodan Šijan (Srb), Tom Six (Niz), Ilona Six (Niz), Mladen Djordjević (Srb), Anders Banke (Šve), Laibach (Slo), Jessica de Rooij (Nem), Matjaž Mrak (Slo), Phillip Bergson (VB), Sašo Podgoršek (Slo), Christian Hallman (Šve), Magnus Paulsson (Šve), Natasha Banke (Šve), Alin Ludu Dumbravă (Ro), Igor Vidmar (Slo), Igor Bašin (Slo), Dragan Vuković (BiH), Timo Vourensola (Fin), Betina Goldman (VB), Jan Schmidt (DK), Mariliz Marins (Bra), Lakobrija FX (Srb), Mad Squirrel FX (Srb), Nenad Bekvalac (Srb), Aleš Blatnik (Slo), cameo gost: Kristijan Milić(Cro), posebna gostja: Majda Širca (ministrica za kulturo RS)