NAGRADE

Častni hudi maček - Christopher Lee, Menahem Golan
Hudi maček - Žalostna balada za trobento (Balada triste de trompeta, Špa/Fra, 2010, Alex de la Iglesia)
-Posebna omemba: Striženje (Šišanje, Srb, 2010, Stevan Filipović)
Hudi najboljši igralec - Carlos Areces (Žalostna balada za trobento)
Nominacija za Melies d'Or - Dan na podeželju (Landpartie, A, 2010, Lucas Vossoughi)
Slakov hudi maček - Napad velikanske možganosese pošasti iz vesolja (L'attaque du monstre geant suceur de cervaux de l'espace, Fra, 2010, Guillaume Rieu)
Hrupni maček - 6ft Hick: Beležke iz podzemlja (6ft Hick: Notes From The Underground, Avs, 2009, Marty Moynihan)
Vinski šampion Hudi maček - Chardonnay izbor, letnik 2009 (KZ Metlika)
Zmagovalec Male delavnice groze - The Chronicles of Schupakface (Slo, 2011, Gašper Antauer)
Kraljica krika: Tamara Langus

ŽIRIJE

Hudi maček: Dinko Tucaković, Phillip Bergson, Lars Nilsen
Slakov hudi maček in nominacija za Melies d'Or: Alin Ludu Dumbravă, Nenad Bekvalac, Aleš Blatnik
Hrupni maček: Igor Vidmar, Igor Bašin, Jure Longyka
Kraljica krika: Dejan Knez, Leo Oblak, Blaž Porenta
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK

Žalostna balada za trobento (Balada triste de trompeta, Špa/Fra, 2010, Alex de la Iglesia)
Striženje (Šišanje, Srb, 2010, Stevan Filipović)
Maske (Masks, Nem, 2010, Andreas Marschall)
Pohabljanje (Chop, ZDA, 2010, Trent Haaga)
Prenos (Transfer, Nem, 2009, Damir Lukačević)

TEKMOVALNI PROGRAM ZA NOMINACIJO ZA MELIES D'OR

Dan na podeželju (Landpartie, A, 2010, Lucas Vossoughi)
Akerbeltz, čarovnice in inkvizitor (Akerbeltz, las brujas y el inquisidor, Špa, 2011, César Urbina Vitoria)
Brez obraza (No Face, Fra, 2010, Mathilde Arnaud, Jean-Yves Arnaud)
Cik! Cik! postrizi me (Cik! cik! Cut my hair, Slo, 2010, Eva Mattaranz)
Ella (VB, 2011, Dan Gitsham)
Hudičeva noč (Teufelsnacht, Nem, 2011, Wolfgang Böhm, Florian Puchert)
Ink man (Slo, 2010, Miha Šubic)
Lačni les (Hungry Hickory, Irl, 2010, Damian McCarthy)
Veriga mesa (Slo, 2010, Tomaž Gorkič)
Vsi moški se imenujejo Robert (Tous les hommes s'appelent Robert,
Fra, 2010, Marc Henri Boulier)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK

Napad velikanske možganosese pošasti iz vesolja (L'attaque du monstre geant suceur de cervaux de l'espace, Fra, 2010, Guillaume Rieu)
108.1 FM Radio ( Ita, 2011, Angelo & Giuseppe Capasso)
Myshoes (Ita, 2010, Elisa Resinaro)
Neskončni vozel (Slo, 2010, Miha Šubic)
Pesem za dva (Tune for Two, Šve, 2011, Gunnar A.K. Järvstad)
Pipa (El grifo, Špa, 2010, Denis Rovira van Boekholt)
Poloneza (Polonaise, Niz, 2011, Gonzalo Fernandez, Jasper Masthoff)
R.O.A.C.H. (Ita/Špa, 2011, Sergio Luca Loreni)
Zgodi se tvoje klanje (Thy Kill Be Done, ZDA, 2010, Greg Hanson, Casey Regan)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK

6ft Hick: Beležke iz podzemlja (6ft Hick: Notes From The Underground, Avs, 2009, Marty Moynihan)
Če nihče ne igra (Ako nikoj ne sviri, Mak, 2010, Gjorgji Janevski)
Heroji, uporniki, umetniki: Alternativna kultura v Mladinskem klubu Nade Žagar (Slo, 2011, Sveže sadje)
Klemen Klemen (Slo, 2010, Tosja Flaker Berce)
Prah vsakdanjega življenja (Prašina svakodnevnog života, Hr, 2011, Danilo – Lola Ilić)
Teža basa (Bassweight, VB, 2010, Suridh Hassan)
V ritmu volovske vprjege (Slo, 2011, Dušan Moravec)
V letu hip hopa (Slo, 2010, Boris Petkovič)
Zdravilo za bolečino: zgodba Marka Sandmana (Cure For Pain: Mark Sandman Story, ZDA, 2010, Robert Bralver, David Ferino)
Zvezda je rojena (Zvezda je rodjena, Srb, 2009, Vanja Kovačević)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK

Chardonnay izbor 2009 (KZ Metlika)
Capris plemenito rdeče vino 2005 (Vinakoper)
Laški rizling 2009 - Ljutomerčan, Gomila Sauvignon Blanc 2010 - Jeruzalem Ormož (Puklavec & Friends)
Renski rizling 2010 (Vinag)
Renski rizling 2007 (Vinogradništvo in vinarstvo Trop)
Muškat Otonel 2010 (Turistično vinogradniška kmetija Hlebec)
Šipon 2009 (Vinogradništvo družina Kos)

EVROPSKI EKSPRES

Kajinek (Cz, 2010, Petr Jákl)
Taksidermija (Taxidermia, Hun/A/Fra, 2006, György Pálfi)
Temne duše (Morke sjeler, Nor/Fra, 2009, Mathieu Peteul, Cesar Ducasse)
Prepisani (Slo, 2010, Klemen Dvornik)

GROSSMANNOV GRINDHOUSE

Okužba (The Taint, ZDA, Drew Bolduc, Dan Nelson)
Vodna pipa živih mrličev (Bong of the Dead, Kan, 2009, Thomas Newman)
Vzpon živih mrtvecev (Eaters, Ita, Marco Ristori, Luca Boni)
Vstajenje (Opstandelsen, DK, Casper Haugegaard)

AZIJSKI TIGRI

Tetsuo the Bullet Man (Jap, 2009, Shinya Tsukamoto)
Ninje petih elementov (Ren zhe wu di, HK, 1982, Chang Cheh)
Boksarjeva prerokba (Mo, HK, 1983, Chih-Hung Kuei)

LOVKE LOVECRAFTA

Šepetalec v temi (The Whisperer in Darkness, ZDA, 2011, Sean Branney)
Barva (Die Farbe, Nem, 2010, Huan Vu)

RETROSPEKTIVA: CHRISTOPHER LEE

Hudičeva nevesta (The Devil Rides Out, VB, 1968, Terence Fisher)
Rasputin: blazni menih (Rasputin: The Mad Monk, VB, 1966, Don Sharp)
Vlak groze (Horror Express, VB/Špa, 1972, Eugenio Martín)

RETROSPEKTIVA: MENAHEM GOLAN

Zločin in kazen (Crime and Punishment, ZDA/PL/Rus, 2002)
Enota Delta (The Delta Force, ZDA, 1987)
Na vrhu (Over the Top, ZDA, 1987)
Ameriški ninja (American Ninja, ZDA, 1985, Sam Firstenberg)

NA KRVAVI STRANI ALP

Dvigalo (Slo, 2010, Tomaž Gorkič)
Jolly Roger (Slo, 2010, Matias Zemljič, Francisco ''Pako'' Amezcua)
Parada maškarada (Slo, 2011, Diego Menendes, Jernej Sever)
Paranoira (Slo, 2011, Andraž Jerič)
Pulse (Slo, 2011, Anja Štuhec)
Radgona über alles (Slo, 2011, Boštjan Sovec)
Slaba kri (Slo, 2011, Vitomir Kaučič)

MAČKOV BUTIK

Koyaa (Slo, 2005, Kolja Saksida)
Mulc-frača (Slo, 2009, Kolja Saksida)
Koyaa - lajf je čist odbit (Slo, 2011, Kolja Saksida)
Opel B Kadett '72 - Norci so doma v Radgoni (Slo, 2011, Vasja Rovšnik)
Pismo (Srb, 1996, Dinko Tucaković)
Dr Ray in hudiči - promo reel (Doktor Rej i djavoli, Srb, 2012, Dinko Tucaković)
1. maj - Dekliški vodnjak 2 (1. maj - Devojački bunar 2, Srb, 2011, Marko Backović)

TORTURE GARDEN (VRT MUČENJA) - v sodelovanju z MONDO MACABRO

Pošast (Mahakaal, Ind, 1993, Shyam Ramsay, Tulsi Ramsay)
Maščevanje vampirke (Veerana, Ind, 1988, Shyam Ramsay, Tulsi Ramsay)
Nevarna zapeljivka (Dangerous Seductress, Idn, 1992, H. Tjut Djalil)
Sužnje Morgane le Fay (Morgane et ses nymphes, Fra, 1971, Bruno Gantillon)
Kačja plesalka (Snake Dancer, JAR, 1976, Dirk DeVilliers)

PAPIRNATI MAČKI

Velimir Grgić, Marko Mihalinec - predstavitev knjige Kriza: Hrvatski horror
Dejan Ognjanović - predstavitev knjige Naživo

ŠOK KORIDOR

TV oddaja v živo: Vampirji - resničnost ali mit? (Nenad Bekvalac, Aleksandar Radivojević)

MALA DELAVNICA GROZE

The Chronicles of Schupakface (Slo, 2011, Gašper Antauer)
Don't Axe Yourself ( Slo, 2011, Antonio Vonde)
Mejni prehod (Slo, 2011, Vasja Rovšnik)

RAZSTAVE

Sensorium Expo (Blaž Porenta, Laibach Kunst, Dizzy Strings, Šlosart)
Alterart hiša: umetniška inštalacija - potovanje skozi alternativno dimenzijo (Soultret, NS Art, Šlosart, Dizzy Strings, Guma Vila,
Pandemonium Clothing, Domus Extremus)
Morbid Visions of Grossmann - modna revija Pandemonium Clothing
Štajn -  Urbanistične rešitve po prizoriščih festivala
Mad Squirrel FX - nastajane filmske maske v živo na Plesu vampirjev

KONCERTI

Kleemar
Monsters of Lotmerk (Obnounce, Cyphre Louis, Uroš)
A Million Miles, Y
Wrong, Gnile duše
Ples vampirjev: The Meteors, Yellow Spots, Hollywoodoo

KRALJICA KRIKA

Na prvem Grossmannovem izboru za Kraljico krika pod vodstvom VIP voditeljice Diane Barrows se je v vpitju pomerilo več kandidatk in celo nekaj kandidatov. Zmagovalka Tamara Langus je prejela Grossmannovo diplomo, mobilni telefon Motorola U9 podjetja PalMedia in unikatno tiaro, ki jo je izdelal Rok Capuder iz umetniško-obrtniške delavnice Šlosart.

PLES VAMPIRJEV

Vampirji so preplavili Glavni trg pod vodstvom gospodične Morane (Nuša Gašper). Obiskovalci so lahko oči napasli tudi na 3D projekciji na Mestno hišo, ki so jo pripravili Simon Poldauf, Primož Vogrinec in Črtomir Just.

DNEVI VAMPIRJEV

Krvodajalska akcija med festivalom

DEMONSTRACIJA BORILNIH VEŠČIN

Pred projekcijo Ameriškega ninje je svoje veščine pokazal mojster ninjutsuja Andrej Jasenc z učencem Blažem Porento.

VINSKI PROGRAM

Predstavitev vinarjev in tekmovalnih vzorcev na simbolični vinski cesti
Kraljeva vina: pestrost okusa - srečanje lokalnih Vinskih kraljic Slovenije, ki so na degustaciji predstavile vina svojih regij
Salon filma in vina - degustacija vrhunskih prleških sauvignonov
Dnevne degustacije tekmovalnih vin v preddverju kinodvorane

FANTASTIČNI VLAK

Potovanje na festival s popustom in posebnim programom: Vampirska šola (KUD Dolsko), modna revija na vlaku (Pandemonium Clothing, Soultret & NS Art), degustacija vin

GOSTI

Christopher Lee (VB), Menahem Golan (IL), Dinko Tucaković (Srb), Carlos Areces (Špa), Andreas Marschall (Nem),Heiner Thimm (Nem), Stevan Filipović (Srb), Mad Squirrel FX (Srb), Damir Lukačević (Nem/Hr), Marek Dobeš (Cz), Phillip Bergson (VB), Gergely Trócsányi (Hun), Diana Barrows (ZDA), Lars Nilsen (ZDA), Boris Petkovič (Slo), Danilo – Lola Ilić (Hr), Lucas Vossoughi (A), Artur Golczewski (A), Jonas Žnidaršič (Slo), Ludvik Bagari (Slo), Matija Šturm (Slo), Alin Ludu Dumbrava (Ro), Igor Vidmar (Slo), Nenad Bekvalac (Srb), Aleksandar Radivojević (Srb), Dejan Ognjanović (Srb), Velimir Grgić (Hr), Marko Mihalinec (Hr), Aleš Blatnik (Slo), Igor Bašin (Slo), Jure Longyka (Slo), Laibach Kunst (NSK/Slo), Blaž Porenta (Slo), Sebastjan Šeremet - Soultret (Slo), Nejc Smodiš – NS Art (Slo), Šlosart (Slo), Satanya Pandemonium – Pandemonium Clothing (Slo), Marko Lipovšek – Dizzy Strings (Slo), Miranda Lipovšek  - Guma Vila (Slo), Andrej Pregelj – Domus Extremus (Slo)