NAGRADE


Častni hudi maček: Goran Marković
Hudi maček: Izrojeno (Inbred, VB/Nem, 2011, Alex Chandon), Medtem ko si spala (Mientras duermes, Špa, 2011, Jaume Balagueró)
Melies d’Argent: Legenda (Leyenda, Špa, 2011, Pau Teixidor)
Slakov hudi maček: Ujeta ptica (The Captured Bird, Kan, 2012, Jovanka Vuckovic)
Hrupni maček: Fanzini z Marsa (Fanzini sa Marsa, Srb, 2011, Siniša Dugonjić)
Vinski šampion Hudi maček: Renski rizling izbor 2009 (PRA-VinO Čurin - Prapotnik)
Zmagovalec Male delavnice groze: Krvava želja (Slo, 2012, Marko Ficko)
Kraljica krika: Tamara Langus, Ilona
Nori kralj: Magnus Pedersen

ŽIRIJE


Hudi maček: Slobodan Šijan, Phillip Bergson, Christian Hallman
Slakov hudi maček in Melies d’Argent: Magnus Paulsson, Aleš Blatnik, Leo Oblak
Hrupni maček: Igor Vidmar, Zdenko Franjić, Igor Bašin
Kraljica krika in Nori kralj: Jaume Balagueró, Alex Chandon, Julian Richards, Lee Hardcastle, Tim Cooper, Billy T. Cooper
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK


Izrojeno (Inbred, VB/Nem, 2011, Alex Chandon)
Medtem ko si spala (Mientras duermes, Špa, 2011, Jaume Balagueró)
Harold’s Going Stiff (VB, 2011, Keith Wright)
Prekletstvo Alp (Sennetuntschi, Švi, 2010, Michael Steiner)
Srh (Shiver, ZDA, 2011, Julian Richards)

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT


Legenda (Leyenda, Špa, 2011, Pau Teixidor)
Lahki petek (Bariku Light, Špa,  2011, Asier Abio)
Belo je najboljše (Le blanc c'est le meilleur, Fra, 2011, Greg Ruggeri)
Mrtva zgodba (Historia muerta, Špa, 2011, Fran Mateu)
Poslednja žrtev (La última víctima, Špa, 2011, Ángel Gómez Hernández)   
Strah (El espanto, Špa, 2012, J.J. Marcos)
Lakota (Hambre, Špa, 2012, Mario de la Torre)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK


Ujeta ptica (The Captured Bird, Kan, 2012, Jovanka Vuckovic)
Smeti (Trash, Kan, 2011, Geoff Redknap)
Čipkasti prtiček (Spitzendeckchen, Avstrija, 2012, Dominik Hartl)
Zadnje kosilo (Slo, 2011, Miha Šubic)
Eterična ličinka (Ethereal Chrysalis, Kan, 2011, Syl Disjonk)
Najsrečnejši dan v življenju (Slo, 2012, Boštjan Sovec)
Soba (Zimmer, Ita, 2012, Vincenzo Pandolfi)
Decapoda Shock (Špa, 2011, Javier Chillon)
Pozdrav iz Beograda (Srb, 2012, Marko Backović)
Odtok (Sink Hole, ZDA, 2011, Greg Hanson)
Med mano, tabo in bogom (Slo, 2012, Tomaž Gorkič)
Zemlja ga noče (The Earth Rejects Him, ZDA, 2011, Jared Skolnick)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK


Fanzini z Marsa (Fanzini sa Marsa, Srb, 2011, Siniša Dugonjić)
Bend v sodobnem svetu (Band in the Modern World (Nem/IL/ZDA, 2011, TV Buddhas)
Charles Bradley: duša Amerike (Charles Bradley: Soul of America, ZDA, 2011, Poull Brien)    
Crossovers – film & glasba (Crossovers – Film & Music, Hr/Srb, 2012, Filip Meštrović, Milan Milosavljević, Vanda Volić, Silva Ćapin, Nataša Vujkov, Milica Jovčić, Dejan Dejanović, Ana Šegrt, Dragana Petrić, Romano Perić)
Dekada smrada: 10 let Dirty Skunks (Slo, 2012, Jure Gorjanec)
Dvorišče (Backyard, Isl, 2011, Arni Sveinsson)
Fiks: film o Ministry (Fix: The Ministry Movie, ZDA, 2011, Douglas Freel)
Jočemo za temnimi očali (Mi plačemo iza tamnih naočara, Srb, 2012, Velimir Stojanović, Marijan Cvetanović)
Kri, znoj in vinil (Blood, Sweat + Vinyl, ZDA, 2011, Kenneth Thomas)
KARP živi! (Kill All Redneck Pricks: KARP Lives! 1990 – 1998, ZDA, 2010, William Badgley)
Polna vilica ljubezni (Viljuška puna ljubavi, Srb, 2012, Milica Jovčić, Aleksandra Milenković)
Poslednje zatočišče (Sound It Out, VB, 2011, Jeanie Finlay)
V iskanju beograjskega podzemlja ((On the Quest for) Beograd Underground, Špa/Srb, 2011, Muriel Buzarra)
    

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK


Renski rizling izbor 2009 (PRA-VinO Čurin - Prapotnik)
Šipon Jeruzalem Ormož 2011 (P&F)
Sauvignon Blanc Gomila 2011 (P&F)
Renski rizling Ljutomerčan 2011 (P&F)
Renski rizling 2011 (Turistično-vinogradniška kmetija Hlebec)
Capris Refošk 2010 (Vinakoper)
Zeleni silvanec 2010 (Vino Lovrec, Hrvaška)
Ranina Radgona 2011 (Radgonske gorice)

OTVORITVENI FILM


Doktor Ray in hudiči (Doktor Rej i djavoli, Srb, 2012, Dinko Tucaković)

GROSSMANN GRINDHOUSE


Pretep pošasti (Monster Brawl, Kan, 2011, Jesse T. Cook)
Manborg (Kan, 2011, Steven Kostanski
Sto let zla (One Hundred Years of Evil, Šve/ZDA, 2010, Erik Eger, Magnus Oliv)
Prava ljubezen (True Love, ZDA/Ita, 2012, Enrico Clerico Nasino)
Enosmerna vozovnica (One Way Ticket, Rus, 2012, Pavel Dudin)

RETROSPEKTIVA: GORAN MARKOVIĆ


Posebna vzgoja (Specijalno vaspitanje, Srb, 1977)
Državni razred (Nacionalna klasa, Srb, 1979)
Variola vera (Srb, 1982)
Že videno (Već vidjeno, Srb, 1987)
Zbirni center (Sabirni centar, Srb, 1987)
Tito in jaz (Tito i ja, Srb, 1992)

RETROSPEKTIVA: KARPO GODINA


Umetni raj (Slo, 1990)

RETROSPEKTIVA: JAUME BALAGUERO


Snemaj! ([Rec], Špa, 2007, Jaume Balagueró, Paco Plaza)
Snemaj! Snemaj! ([Rec]², Špa, 2009, Jaume Balagueró, Paco Plaza)

POSEBNI PROGRAM KRATKIH FILMOV: ALEX CHANDON


Borderline (VB, 2006)
From the Cradle to Enslave (videospot, VB, 1999)
Her Ghost in the Fog (videospot, VB, 2001)
No Time to Cry (videospot, VB, 2002)
Neon Killer (VB, 2008, Ben Robinson)
Teleportal (VB, 2009,Paul Shrimpton)

POSEBNI PROGRAM KRATKIH FILMOV: LEE HARDCASTLE


Izbor kratkih animiranih filmov v claymation tehniki (VB)

NA BIZARNI STRANI ALP


Kolesarji v temi (Slo, 2012, Vasja Rovšnik)
Zvočni stroj (Slo, 2011, Mark Požlep, Hana S. Vodeb, Gašper Piano)
Poroka (Slo, 2011, David Lužar)
Kriza (Slo, 2011, Mitja Mlakar, Mojca Pernat, Miha Šubic, Nejc Petek)
Razstava horror politijada (Slo, 2011, Diego Menedes)
Čudežni čarovnik (Slo, 2012, Vitomir Kaučič, Mario Zuzzi)
Mož, ki je molčal (Slo, 2011, Boštjan Sovec)
Ohcet (Slo, 2006, Petar Pašić)

TORTURE GARDEN (VRT MUČENJA) – v sodelovanju z THE ASYLUM


2012: Sodni dan (2012: Doomsday, ZDA; 2008, Nick Everhart)
Titanik II (Titanic II, ZDA, 2010, Shane Van Dyke)
Terminatorji (The Terminators, ZDA, 2009, Xavier S. Puslowski)
Semenj spak (Freakshow, ZDA, 2007, Drew Bell)
Nacisti v središču Zemlje (Nazis at the Center of the Earth, ZDA, 2012, Joseph J. Lawson)
Abraham Lincoln proti zombijem (Abraham Lincoln vs. Zombies, ZDA, 2012, Richard Schenkman)

GOSTOVANJA FESTIVALOV: FESTIVAL SRBSKEGA FILMA FANTASTIKE


Pulz (Puls, Srb, 2009, Damir Romanov)
Zgodba o rdečem krogu (Akamaru monogatari - priča o crvenom krugu, Srb, 2009, Miroslav Kostić)
Goodbye Turtles (Srb, 2010, Nikola Pavlović)
Kraljestvo ogledal (Kraljevstvo ogledala, Srb, 2010, Mirela Srebrić)
M 29 (Srb, 2010, Nemanja Vojinović)
The Last Drop (Srb, 2011, Miroslav Lakobrija)

GOSTOVANJA FESTIVALOV: G-FEST


Humboldt (Čile, 2011, René Castillo Ibaceta, Nicolás Cortés)
663114 (Jap, 2011, Isamu Hirabayashi)
Ptičji deček (Birdboy, Špa, 2010, Pedro Rivero, Alberto Vázquez)
Osvajalci (Les conquérants, Fra, 2011, Tibor Banoczki, Sarolta Szabó)
Poslednji avtobus (Posledny autobus, Sk, 2011, Martin Snopek, Ivana Laučíková)
Nekoč je bilo olje (Il était une fois l'huile, Fra, 2010, Vincent Paronnaud)

MALA DELAVNICA GROZE


Krvava želja (Slo, 2012, Marko Ficko)

MASTER CLASS – Javni pogovori z gosti


Goran Marković (moderator: Dejan Ognjanović)
Jaume Balaguero (moderator: Marcel Štefančič Jr.)

Vsak filmski gost je pred projekcijo svojega filma imel uvodni nagovor, po projekciji pa je odgovarjal na vprašanja iz občinstva.

OKROGLA MIZA: VIRUSI, OKUŽBE, INFEKCIJE...


Sodelujoči: Goran Marković, Nenad Bekvalac, Miha Zadnikar

ŠOK KORIDOR


TV oddaja v živo: Apokalipsa na filmu (Nenad Bekvalac)

FEAR MANIFESTO - Grossmannova art inštalacija


Fear Manifesto je bil zasnovan kot labirint poti, v katerega obiskovalci stopajo kot v ozke hodnike in srečujejo človeške strahove.
»Pot« je polna simbolizma, navdih pa črpa iz različnih literarnih klasik in legend.

Koncept / kreativni direktor: Urška Majdič
Sodelujoči umetniki: Robert Jurak, Blaž Porenta, Kelly North McKay (VB), Tomaž Bavdež (Slo/VB), Žiga Čamernik, Sebastjan Šeremet, Nejc Smodiš, Nikola Vitković (Srb)

Tehnična ekipa: Maxxaudio (Event Imperium) & Grossmann crew
Konstrukcijska opora (kulise):  TEMMA X

KONCERTI – glasbeni program


Monsters of Lotmerk: Vulvathrone, Vasectomy, Megalopolis
300.000 V.K.
Fit Fat (Madžarska)
Muškat Hamburg, Wasserdicht
Yellow Spots Marching de Luxe (Madžarska)
Avven, Nero Burns, Bottomline
1002. noč – večer orientalskih plesov

KRALJICA KRIKA IN NORI KRALJ


Tekmovanje za najboljši krik festivala v kategorijah moških in žensk.

VIP voditeljica: Sonya Scarlet (Ita), pevka in igralka

PARADA PROPADA


Povorka postapokaliptičnih pošasti na zaključni dan festivala.
Za maskiranje je poskrbela profesionalna filmska ekipa za posebne učinke Mad Squirrel FX iz Beograda.

MALA DELAVNICA POSEBNIH UČINKOV


Prva delavnica posebnih filmskih učinkov v Sloveniji s profesionalno ekipo za posebne učinke - Mad Squirrel FX iz Beograda!
Z njihovo pomočjo so udeleženci odkrili skrivnosti posebnih filmskih učinkov in dobili edinstveno priložnost izdelave mask demonov, mutantov, kiborgov in drugih post-apokaliptičnih stvorov. Izdelani liki so se udeležili Parade propada na zaključnem dnevu festivala.

IGRALSKE DELAVNICE: Method acting - igranje za vsakogar


Delavnice so temeljile na metodi Strasberga, z opiranjem na čutni spomin in na vaje zbranosti.
Namenjene niso bile le igralcem ali igralsko nadarjenim, temveč vsem javno nastopajočim, radovednežem in  vsem, ki bi radi premagali strah pred nastopanjem.

Vodja delavnic: Žiga Čamernik, dramski igralec in svobodni novinar

VINSKI PROGRAM


Predstavitev vin in vinarjev iz tekmovalnega programa za naslov Vinskega šampiona Hudega mačka na simbolični vinski cesti na otvoritvi festivala pred Domom kulture.
Predstavitev tekmovalnih vin in vinarjev v preddverju kinodvorane (torek-petek) pred projekcijo ob 18:40h.
Srečanje lokalnih Vinskih kraljic Slovenije in degustacija z naslovom Cvet vinskih kraljic z žlahtnimi okusi goric. Vsaka kraljica je predstavila svoje vino, tipično za pokrajino, iz katere prihaja.
Salon filma in vina - tradicionalno sodelovanje s Salonom Jeruzalem. Posebna gostja prireditve je bila Vinska kraljica Slovenije 2012 Martina Baškovič, ki je na zaključni prireditvi festivala tudi podelila nagrado Vinski šampion hudi maček.

GOSTI


Goran Marković (Srb), Jaume Balagueró (Špa), Dinko Tucaković (Srb), Alex Chandon (VB), Julian Richards (VB), Richard Guy (VB), Karpo Godina (Slo), Lee Hardcastle (VB), Nataša Šarkić (Srb), Slobodan Šijan (Srb), Christian Hallman (Šve), Phillip Bergson (VB), Igor Vidmar (Slo), Zdenko Franjić (Hr), Igor Bašin (Slo), Magnus Paulsson  (Šve), Aleš Blatnik (Slo), Leo Oblak (Slo), Robert Jurak (Slo), Blaž Porenta (Slo), Nikola Vitković (Srb), Nejc Smodiš (Slo), Mad Squirrel FX (Srb) Žiga Čamernik (Slo), Nenad Bekvalac (Srb), Jure Godler (Slo), Tim Cooper (VB), Dr. Dejan Ognjanović (Srb), Marcel Štefančič Jr. (Slo), Dejan Knez (Slo), Miha Zadnikar (Slo), Sonya Scarlet (Ita),  Martina Baškovič (Slo), Tomaž Badevž (Slo/VB), Miroslav Lakobrija (Srb)