NAGRADE


?astni hudi ma?ek: Djordje Kadijevi?
Hudi ma?ek: Nebeka izmena (Isteni m?szak; Madarska; 2013; Mrk Bodzsr)
-Posebna omemba: Asmodexia (panija; 2014; Marc Carret)
Melies dArgent: 24 ur z Lucijo (24 horas con Lucia; panija; 2013; Marcos Cabot)
-Posebna omemba: Kako kljubovati smrti (Mocking Death The Tutorial; Francija; 2013; Victor Druillet, Norman Jangot)
Slakov hudi ma?ek: Podzemna garaa (Subterraneo; panija; 2013; Miguel A. Carmona)
-Posebna omemba: Efemerno (Efmera; panija; 2013; Diego Modino)
Hrupni ma?ek: Pravi ?lovek za kapitalizem (Slovenija; 2013; Duan Moravec)
Vinski ampion Hudi ma?ek: ipon 2012 (Vinogradnitvo druina Kos)
Zmagovalec Male delavnice groze: Faza V (Slovenija; 2014; Antonio Vonde)

IRIJE


Hudi ma?ek: Michael Sarne, Igor Kori?, Dejan Ognjanovi?
Slakov hudi ma?ek in Melies dArgent: Zoran Smiljani?, Ludvik Bagari, Ale Pavlin
Hrupni ma?ek: Igor Vidmar, Igor Bain, Jernej avel
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MA?EK


Nebeka izmena (Isteni m?szak; Madarska; 2013; Mrk Bodzsr)
Asmodexia (panija; 2014; Marc Carret)
Samuraj (Der Samurai; Nem?ija; 2014; Till Kleinert)
Nimfa (Mamula; Srbija; 2014; Milan Todorovi?)
Kanal (The Canal; Irska; 2014; Ivan Kavanagh)

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT


24 ur z Lucijo (24 horas con Lucia; panija; 2013; Marcos Cabot)
Kako kljubovati smrti (Mocking Death The Tutorial; Francija; 2013; Victor Druillet, Norman Jangot)
Dring of the Dead (Francija; 2013; Mathieu Auvray, Gael Pouvreau)
Ko?ija (The Carriage, panija; 2013; Ben Gordon)
Prica (Mite; Nem?ija; 2013; Walter Volbers)
Dedalo (Portugalska; 2013; Jernimo Rocha)
ivljenjska zgodba (A Lifestory; panija, 2013, Nacho Rodrguez)
Majhna diskontinuiteta v prostoru-?asu (Mal diskontinuitet vo vremeprostorot; Makedonija; 2013; Goce Cvetanovski)
Mienin (panija; 2013; David Cordero)
Dvojne teave (Double Trouble; vedska; 2014; Andreas Climent, Andr Hedetof)
Sosedje (Voisins; Belgija; 2014; Christophe Mavroudis)
Zlobni dvoj?ek (Evil Twin; Nem?ija; 2013; Christian Pfeil)
Kako ravnati s serijskim morilcem (Life Tutorial - Serial Killer; Francija; 2013; Victor Druillet, Norman Jangot)
Potovanje dale? stran (Een verre reis; Nizozemska; 2014; Kurt Platvoet)
Veter (Wind; Nem?ija; 2013; Robert Lbel)
Skozi razbito ogledalo (A traves del espejo; panija; 2014; Ivn Mena Tinoco)
Sinnside (panija; 2013; Miguel ngel Font Bisier)
Sequence of Death (Slovenija; 2013; Toma Gorki?)
Tukaj podpiite (Firme usted aqui; panija; 2014; Rodrigo Zarza)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MA?EK


Podzemna garaa (Subterraneo; panija; 2013; Miguel A. Carmona)
Efemerno (Efmera; panija; 2013; Diego Modino)
Mejna patrulja (Border Patrol; Nem?ija; 2013; Peter Baumann)
Omega (Nem?ija; 2012; Eva Franz, Andy Goralczyk)
Trebuh (The Stomach; Velika Britanija; 2014; Ben Steiner)
Canis (panija; 2013; Marc Riba, Anna Solanas)
Failsafe (Slovenija; 2013; Miha Umek)
Surovo meso (La carne cruda; panija; 2013; Samuel Lema)
Moritz in gozdni krat (Moritz und der Waldschrat; Nem?ija; 2013; Bryn Chainey)
Sre?en rojstni dan (Happy B-Day; Nem?ija; 2013; Holger B. Frick)
Poslednja (Srbija; 2014; Radomirka Siljanoski)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MA?EK


Pravi ?lovek za kapitalizem (Slovenija; 2013; Duan Moravec)
Marzidovek Minimal Laboratorium (Slovenija; 2013; Kaja & Sava Kosma? )
Priletni parazit ali kdo je Marko Brecelj (Slovenija; 2013; Janez Burger)
Zoffski Gr? (Hrvaka; 2013; Zoran Krema)
Every Everything - glasba, ivljenje in ?asi Granta Harta (ZDA; 2013; Gorman Bechard)
Get Action!! (Japonska; 2014; Junya Kondo)
Teka zemlja (Hard Soil - The Muddy Roots of American Music; ZDA, Nem?ija; 2014; Mark A. Littler)
Vztrajno klicanje angelov (Uporno dozivanje andjela; Srbija ; 2013; Slobodan Simojlovi?)
ivan dela punk festival (ivan pravi pank festival; Srbija ; 2013; Ognjen Glavoni?)
Hypnoesis (Velika Britanija; 2014; Mickael Ankri)
Breadcrumb Trail (ZDA; 2014; Lance Bangs)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI AMPION HUDI MA?EK


ipon 2012 (Vinogradnitvo druina Kos)
Capris plemenito belo (Vinakoper)
Capris malvazija (Vinakoper)
Chardonnay 2013 (P&F Ljutomer?an)
Chardonnay 2013 (KZ Metlika)
Sivi pinot 2013 (Zlati gri?)
Renski rizling 2013 (P&F Jeruzalem Ormo)
Renski rizling 2013 (Vinoreja Kau?i?)
Renski rizling 2012 (Turisti?na kmetija Hlebec)

OTVORITVENI FILM


Napori pri ohranitvi prvih filmskih zapisov dr. Karola Grossmanna 1905-2014 (Slovenija; 2014; Marko Mitja Fegu)

GROSSMANN GRINDHOUSE


?udoviti ljudje (Beautiful People; Italija; 2014; Brini Amerigo)
Temno morje (Mar negro; Brazilija; 2013; Rodrigo Arago)
Globok spanec (Sonno profondo; Argentina; 2013; Luciano Onetti)
Mrtvi 2 (The Dead 2: India; Velika Britanija; 2014; Howard J. Ford, Jon Ford)

RETROSPEKTIVA: DJORDJE KADIJEVI?


?ude (?udo; Srbija; 1971; ?or?e Kadijevi?)
Ve?a (Leptirica; Srbija; 1973; ?or?e Kadijevi?)
Varovanec (ti?enik; Srbija; 1973; ?or?e Kadijevi?)
Sveti kraj (Sveto mesto; Srbija; 1990; ?or?e Kadijevi?)

FANTASTI?NA OBZORJA


?asovni preskok (Time Lapse; ZDA; 2013; Bradley King)
Racija 2 (The Raid 2; Indonezija, ZDA; 2014; Gareth Evans)
Pionirji groze (Pioneers of Horror; ?eka; 2013; Josef Blaek, Adela Hrivnkov, Pavel Soukup, Ji? Fbk, Frantiek Vaculk, Adam Kubk, Martin Doleal, Luk Hor?ek, Albert Loprais, Dominik Skucius, Robert Vrba, Marek Dobe)

OK DOK


Na nenih kavljih (On Tender Hooks; Velika Britanija; 2013; Kate Shenton)
Super 8 manija (Super 8 Madness; Francija; 2014; Fabrice Blin)

TIRI DESETLETJA KRI?E?E KOVINE (METAL HURLANT TRIBUTE)


Heavy Metal (Kanada; 1981; Gerald Potterton)
Kronike Metal Hurlanta (Metal Hurlant Chronicles; Francija, Belgija; 2012-; Guillaume Lubrano)

ZA?ARANI KINO


Drobiki (Minuscule - La valle des fourmis perdues; Francija; 2013; Hlene Giraud, Thomas Szabo)
Kokoke na begu (Chicken Run; Velika Britanija; 2000; Peter Lord, Nick Park)
Wallace in Gromit: prekletskvo Stahouhca (Wallace and Gromit: The Curse of the Were-Rabbit; Velika Britanija; 2005; Steve Box, Nick Park)
Indiana Jones in tempelj smrti (Indiana Jones and the Temple of Doom; ZDA; 1984; Steven Spielberg)
Gremlini (Gremlins; ZDA; 1984; Joe Dante)

NA FANTASTI?NI STRANI ALP


Kresnik: ognjeno izro?ilo (Slovenija; 2014; David Sipo)
Food Fetish (Slovenija; 2014; Miha ubic)
Schupakface: Genesis (Slovenija; 2014; Gaper Antauer)

TORTURE GARDEN (VRT MU?ENJA) v sodelovanju z JINGA FILMS


Hia stoterih o?i (The House with 100 Eyes; ZDA; 2013; Jay Lee, Jim Roof)
Pokvarjeno meso (Bad Meat; Kanada, Velika Britanija; 2011; Lulu Jarmen)
Kruta igra (The Bunny Game; ZDA; 2012; Adam Rehmeier)
Zadnja grozljivka (The Last Horror Movie; Velika Britanija; 2003; Julian Richards)
Deela teme (Darklands; Velika Britanija; 1996; Julian Richards)

KINO KLOPOTEC


Prleki med Muro in Dravo (Slovenija; 2011-2014; Milan Belec, Klaus Dieter Pogan, Sebastijan Jan?ar)

MALA DELAVNICA GROZE


Faza V (Slovenija; 2014; Antonio Vonde)
Farma grozze (Slovenija; 2014; Gregor Gaperin, Rok Mencin, Aleksander Polanko, Irena ugi?, Miha Mally)
Ka?ja kri (Slovenija; 2014; Aaron Horvath)

MASTER CLASS Javni pogovori z gosti


Djordje Kadijevi? (moderator: Dejan Ognjanovi?)

Vsak filmski gost je pred projekcijo svojega filma imel uvodni nagovor, po projekciji pa je odgovarjal na vpraanja iz ob?instva.

RAZSTAVE


Vse divje bande Zorana Smiljani?a (razstava stripov)
Mother and Dirty Children (razstava skulptur Arpada Slan?ika)
Skupina tajn in Cloud Arcitecture Studio - arhitekturne reitve na festivalskih prizori?ih in projekt hie fantasti?nega filma

PREDSTAVITEV KNJIGE


Zavodnik (Dejan Ognjanovi?)

KONCERTI glasbeni program


Odpisani, Helland (Hun), Eyecontact
Koffin Kats (ZDA), Kripl
Niet, Panicka
Marko Brecelj
Yellow Spots Marching Deluxe (Hun)

ZOMBI ?ETVORKA


Na zaklju?ni dan festivala so se na Glavnem trgu podirali rekordi z Zombi ?etvorko, v kateri so bili udeleeni plesni paru v cvetu razpadanja.


MALA DELAVNICA ANIMACIJE


Delavnico je vodil avtor animiranih filmov Mitja Man?ek, diplomant filmske ole Zlin (?eka) in dobitnik mednarodne nagrade za animirani film na Filofestu 2007.

IGRALSKE DELAVNICE: Method acting - igranje za vsakogar


Delavnice so temeljile na metodi Strasberga, z opiranjem na ?utni spomin in na vaje zbranosti. Namenjene niso bile le igralcem ali igralsko nadarjenim, temve? vsem javno nastopajo?im, radovedneem in vsem, ki bi radi premagali strah pred nastopanjem.

Vodja delavnic: iga ?amernik, dramski igralec in svobodni novinar

SUBKULTURNA TRNICA


V petek in soboto je v sodelovanju z Unikatno trnico na Glavnem trgu potekala Subkulturna trnica s pestro ponudbo DVD-jev, knjig, stripov, filmskih plakatov, novih in rabljenih gramofonskih plo?, CD-jev in unikatnih umetnikih izdelkov.

VINSKI PROGRAM


Predstavitev vin in vinarjev iz tekmovalnega programa za naslov Vinskega ampiona Hudega ma?ka na simboli?ni vinski cesti na otvoritvi festivala pred Domom kulture.

Predstavitev tekmovalnih vin in vinarjev na Glavnem trgu v sredo in petek pred projekcijo ob 20:30h.

Javna degustacija sodelujo?ih vinarjev, na kateri je svoje strokovno mnenje k vzorcem podal glavni gost vinskega programa na letonjem festivalu g. Darrel Joseph, ki je na zaklju?ni prireditvi festivala tudi podelil nagrado vinski ampion hudi ma?ek. Na dogodku je bila prisotna tudi aktualna slovenska vinska kraljica pela tokelj.

GOSTI


?or?e Kadijevi? (Srbija), Milan Todorovi? (Srbija), Marko Joci? (Srbija), Dragan Mi?anovi? (Srbija), Till Kleinert (Nem?ija), Marc Carrete (panija), Julian Richards (Velika Britanija), Guillaume Lubrano (Francija), Michael Sarne (Velika Britanija), Igor Kori? (Slovenija), Zoran Smiljani? (Slovenija), Ale Pavlin (Slovenija), Marko Brecelj (Slovenija), Duan Moravec (Slovenija), Ludvik Bagari (Slovenija), Igor Vidmar (Slovenija), Dejan Ognjanovi? (Srbija), Marko Mitja Fegu (Slovenija), Igor Bain (Slovenija), Jernej avel (Slovenija), Darrel Joseph (ZDA/Avstrija), Bla Porenta (Slovenija), Mickael Ankri (Velika Britanija), Ji? Fbk (?eka), Pavel Soukup (?eka), Arpad Slan?ik (Srbija), pela tokelj (Slovenija)