NAGRADE


Častni hudi maček: Djordje Kadijević
Hudi maček: Nebeška izmena (Isteni műszak; Madžarska; 2013; Márk Bodzsár)
-Posebna omemba: Asmodexia (Španija; 2014; Marc Carreté)
Melies d’Argent: 24 ur z Lucijo (24 horas con Lucia; Španija; 2013; Marcos Cabotá)
-Posebna omemba: Kako kljubovati smrti (Mocking Death – The Tutorial; Francija; 2013; Victor Druillet, Norman Jangot)
Slakov hudi maček: Podzemna garaža (Subterraneo; Španija; 2013; Miguel A. Carmona)
-Posebna omemba: Efemerno (Efímera; Španija; 2013; Diego Modino)
Hrupni maček: Pravi človek za kapitalizem (Slovenija; 2013; Dušan Moravec)
Vinski šampion Hudi maček: Šipon 2012 (Vinogradništvo družina Kos)  
Zmagovalec Male delavnice groze: Faza V (Slovenija; 2014; Antonio Vonde)

ŽIRIJE


Hudi maček: Michael Sarne, Igor Koršič, Dejan Ognjanović
Slakov hudi maček in Melies d’Argent: Zoran Smiljanić, Ludvik Bagari, Aleš Pavlin
Hrupni maček: Igor Vidmar, Igor Bašin, Jernej Šavel
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK


Nebeška izmena (Isteni műszak; Madžarska; 2013; Márk Bodzsár)
Asmodexia (Španija; 2014; Marc Carreté)
Samuraj (Der Samurai; Nemčija; 2014; Till Kleinert)
Nimfa (Mamula; Srbija; 2014; Milan Todorović)
Kanal (The Canal; Irska; 2014; Ivan Kavanagh)

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT


24 ur z Lucijo (24 horas con Lucia; Španija; 2013; Marcos Cabotá)
Kako kljubovati smrti (Mocking Death – The Tutorial; Francija; 2013; Victor Druillet, Norman Jangot)
Dring of the Dead (Francija; 2013; Mathieu Auvray, Gael Pouvreau)
Kočija (The Carriage, Španija; 2013; Ben Gordon)
Pršica (Mite; Nemčija; 2013; Walter Volbers)
Dedalo (Portugalska; 2013; Jerónimo Rocha)    
Življenjska zgodba (A Lifestory; Španija, 2013, Nacho Rodríguez)
Majhna diskontinuiteta v prostoru-času (Mal diskontinuitet vo vremeprostorot; Makedonija; 2013; Goce Cvetanovski)
Mienin (Španija; 2013; David Cordero)
Dvojne težave (Double Trouble; Švedska; 2014; Andreas Climent, André Hedetof)
Sosedje (Voisins; Belgija; 2014; Christophe Mavroudis)
Zlobni dvojček (Evil Twin; Nemčija; 2013; Christian Pfeil)
Kako ravnati s serijskim morilcem (Life Tutorial - Serial Killer; Francija; 2013; Victor Druillet, Norman Jangot)
Potovanje daleč stran (Een verre reis; Nizozemska; 2014; Kurt Platvoet)
Veter (Wind; Nemčija; 2013; Robert Löbel)
Skozi razbito ogledalo (A traves del espejo; Španija; 2014; Iván Mena Tinoco)
Sinnside (Španija; 2013; Miguel Ángel Font Bisier)
Sequence of Death (Slovenija; 2013; Tomaž Gorkič)
Tukaj podpišite (Firme usted aqui; Španija; 2014; Rodrigo Zarza)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK


Podzemna garaža (Subterraneo; Španija; 2013; Miguel A. Carmona)
Efemerno (Efímera; Španija; 2013; Diego Modino)
Mejna patrulja (Border Patrol; Nemčija; 2013; Peter Baumann)
Omega (Nemčija; 2012; Eva Franz, Andy Goralczyk)
Trebuh (The Stomach; Velika Britanija; 2014; Ben Steiner)
Canis (Španija; 2013; Marc Riba, Anna Solanas)
Failsafe (Slovenija; 2013; Miha Umek)
Surovo meso (La carne cruda; Španija; 2013; Samuel Lema)
Moritz in gozdni škrat (Moritz und der Waldschrat; Nemčija; 2013; Bryn Chainey)
Srečen rojstni dan (Happy B-Day; Nemčija; 2013; Holger B. Frick)
Poslednja (Srbija; 2014; Radomirka Siljanoski)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK


Pravi človek za kapitalizem (Slovenija; 2013; Dušan Moravec)
Marzidovšek Minimal Laboratorium (Slovenija; 2013; Kaja & Sava Kosmač )
Priletni parazit ali kdo je Marko Brecelj (Slovenija; 2013; Janez Burger)    
Zoffski Grč (Hrvaška; 2013; Zoran Krema)
Every Everything - glasba, življenje in časi Granta Harta (ZDA; 2013; Gorman Bechard)
Get Action!! (Japonska; 2014; Junya Kondo)
Težka zemlja (Hard Soil - The Muddy Roots of American Music; ZDA, Nemčija; 2014; Mark A. Littler)
Vztrajno klicanje angelov (Uporno dozivanje andjela; Srbija ; 2013; Slobodan Simojlović)
Živan dela punk festival (Živan pravi pank festival; Srbija ; 2013; Ognjen Glavonić)
Hypnoesis (Velika Britanija; 2014; Mickael Ankri)
Breadcrumb Trail (ZDA; 2014; Lance Bangs)
    

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK


Šipon 2012 (Vinogradništvo družina Kos)
Capris plemenito belo (Vinakoper)
Capris malvazija  (Vinakoper)
Chardonnay 2013 (P&F Ljutomerčan)
Chardonnay 2013 (KZ Metlika)
Sivi pinot 2013 (Zlati grič)
Renski rizling 2013 (P&F Jeruzalem Ormož)
Renski rizling 2013 (Vinoreja Kaučič)
Renski rizling 2012 (Turistična kmetija Hlebec)

OTVORITVENI FILM


Napori pri ohranitvi prvih filmskih zapisov dr. Karola Grossmanna 1905-2014 (Slovenija; 2014; Marko Mitja Feguš)

GROSSMANN GRINDHOUSE


Čudoviti ljudje (Beautiful People; Italija; 2014; Brini Amerigo)
Temno morje (Mar negro; Brazilija; 2013; Rodrigo Aragão)
Globok spanec (Sonno profondo; Argentina; 2013; Luciano Onetti)
Mrtvi 2 (The Dead 2: India; Velika Britanija; 2014; Howard J. Ford, Jon Ford)

RETROSPEKTIVA: DJORDJE KADIJEVIĆ


Čudež (Čudo; Srbija; 1971; Đorđe Kadijević)
Vešča (Leptirica; Srbija; 1973; Đorđe Kadijević)
Varovanec (Štićenik; Srbija; 1973; Đorđe Kadijević)
Sveti kraj (Sveto mesto; Srbija; 1990; Đorđe Kadijević)

FANTASTIČNA OBZORJA


Časovni preskok (Time Lapse; ZDA; 2013; Bradley King)
Racija 2 (The Raid 2; Indonezija, ZDA; 2014; Gareth Evans)
Pionirji groze (Pioneers of Horror; Češka; 2013; Josef Blažek, Adela Hrivnáková, Pavel Soukup, Jiří Fábík, František Vaculík, Adam Kubík, Martin Doležal, Lukáš Horáček, Albert Loprais, Dominik Skucius, Robert Vrba, Marek Dobeš)   

ŠOK DOK


Na nežnih kavljih (On Tender Hooks; Velika Britanija; 2013; Kate Shenton)
Super 8 manija (Super 8 Madness; Francija; 2014; Fabrice Blin)

ŠTIRI DESETLETJA KRIČEČE KOVINE (METAL HURLANT TRIBUTE)


Heavy Metal (Kanada; 1981; Gerald Potterton)
Kronike Metal Hurlanta (Metal Hurlant Chronicles; Francija, Belgija; 2012-; Guillaume Lubrano)

ZAČARANI KINO


Drobižki (Minuscule - La vallée des fourmis perdues; Francija; 2013; Hélene Giraud, Thomas Szabo)
Kokoške na begu (Chicken Run; Velika Britanija; 2000; Peter Lord, Nick Park)
Wallace in Gromit: prekletskvo Stahouhca (Wallace and Gromit: The Curse of the Were-Rabbit; Velika Britanija; 2005; Steve Box, Nick Park)
Indiana Jones in tempelj smrti (Indiana Jones and the Temple of Doom; ZDA; 1984; Steven Spielberg)
Gremlini (Gremlins; ZDA; 1984; Joe Dante)

NA FANTASTIČNI STRANI ALP


Kresnik: ognjeno izročilo (Slovenija; 2014; David Sipoš)
Food Fetish (Slovenija; 2014; Miha Šubic)
Schupakface: Genesis (Slovenija; 2014; Gašper Antauer)

TORTURE GARDEN (VRT MUČENJA) – v sodelovanju z JINGA FILMS


Hiša stoterih oči (The House with 100 Eyes; ZDA; 2013; Jay Lee, Jim Roof)
Pokvarjeno meso (Bad Meat; Kanada, Velika Britanija; 2011; Lulu Jarmen)
Kruta igra (The Bunny Game; ZDA; 2012; Adam Rehmeier)
Zadnja grozljivka (The Last Horror Movie; Velika Britanija; 2003; Julian Richards)
Dežela teme (Darklands; Velika Britanija; 1996; Julian Richards)

KINO KLOPOTEC


Prleki med Muro in Dravo (Slovenija; 2011-2014; Milan Belec, Klaus Dieter Požgan, Sebastijan Jančar)

MALA DELAVNICA GROZE


Faza V (Slovenija; 2014; Antonio Vonde)
Farma grozze (Slovenija; 2014;  Gregor Gašperin, Rok Mencin, Aleksander Polanko, Irena Žugič, Miha Mally)
Kačja kri (Slovenija; 2014; Aaron Horvath)

MASTER CLASS – Javni pogovori z gosti


Djordje Kadijević (moderator: Dejan Ognjanović)

Vsak filmski gost je pred projekcijo svojega filma imel uvodni nagovor, po projekciji pa je odgovarjal na vprašanja iz občinstva.

RAZSTAVE


Vse divje bande Zorana Smiljanića (razstava stripov)
Mother and Dirty Children (razstava skulptur Arpada Slančika)
Skupina Štajn in Cloud Arcitecture Studio - arhitekturne rešitve na festivalskih prizoriščih in projekt hiše fantastičnega filma

PREDSTAVITEV KNJIGE


Zavodnik (Dejan Ognjanović)

KONCERTI – glasbeni program


Odpisani, Helland (Hun), Eyecontact
Koffin Kats (ZDA), Kripl
Niet, Panicka
Marko Brecelj
Yellow Spots Marching Deluxe (Hun)

ZOMBI ČETVORKA


Na zaključni dan festivala so se na Glavnem trgu podirali rekordi z Zombi četvorko, v kateri so bili udeleženi plesni paru v cvetu razpadanja.


MALA DELAVNICA ANIMACIJE


Delavnico je vodil avtor animiranih filmov Mitja Manček, diplomant filmske šole Zlin (Češka) in dobitnik mednarodne nagrade za animirani film na Filofestu 2007.

IGRALSKE DELAVNICE: Method acting - igranje za vsakogar


Delavnice so temeljile na metodi Strasberga, z opiranjem na čutni spomin in na vaje zbranosti. Namenjene niso bile le igralcem ali igralsko nadarjenim, temveč vsem javno nastopajočim, radovednežem in  vsem, ki bi radi premagali strah pred nastopanjem.

Vodja delavnic: Žiga Čamernik, dramski igralec in svobodni novinar

SUBKULTURNA TRŽNICA


V petek in soboto je v sodelovanju z Unikatno tržnico na Glavnem trgu potekala Subkulturna tržnica s pestro ponudbo DVD-jev, knjig, stripov, filmskih plakatov, novih in rabljenih gramofonskih plošč, CD-jev in unikatnih umetniških izdelkov.

VINSKI PROGRAM


Predstavitev vin in vinarjev iz tekmovalnega programa za naslov Vinskega šampiona Hudega mačka na simbolični vinski cesti na otvoritvi festivala pred Domom kulture.

Predstavitev tekmovalnih vin in vinarjev na Glavnem trgu v sredo in petek pred projekcijo ob 20:30h.

Javna degustacija sodelujočih vinarjev, na kateri je svoje strokovno mnenje k vzorcem podal glavni gost vinskega programa na letošnjem festivalu g. Darrel Joseph, ki je na zaključni prireditvi festivala tudi podelil nagrado vinski šampion hudi maček. Na dogodku je bila prisotna tudi aktualna slovenska vinska kraljica Špela Štokelj.

GOSTI


Đorđe Kadijević (Srbija), Milan Todorović (Srbija), Marko Jocić (Srbija), Dragan Mićanović (Srbija), Till Kleinert (Nemčija), Marc Carrete (Španija), Julian Richards (Velika Britanija), Guillaume Lubrano (Francija), Michael Sarne (Velika Britanija), Igor Koršič (Slovenija), Zoran Smiljanić (Slovenija), Aleš Pavlin (Slovenija), Marko Brecelj (Slovenija), Dušan Moravec (Slovenija), Ludvik Bagari (Slovenija), Igor Vidmar (Slovenija), Dejan Ognjanović (Srbija), Marko Mitja Feguš (Slovenija), Igor Bašin (Slovenija), Jernej Šavel (Slovenija), Darrel Joseph (ZDA/Avstrija), Blaž Porenta (Slovenija), Mickael Ankri (Velika Britanija), Jiří Fábík (Češka), Pavel Soukup (Češka), Arpad Slančik (Srbija), Špela Štokelj (Slovenija)