NAGRADE


?astni hudi ma?ek: Udo Kier
Hudi ma?ek: Zli duh (Ghoul; ?eka; 2015; Petr Jkl)
-Posebna omemba: Idila (Slovenija; 2015; Toma Gorki?)
Melies dArgent: Poslednja formalnost (Dernire formalit; Belgija; 2014; Stphane Everaert)
Slakov hudi ma?ek: Mrtva srca (Dead Hearts; Kanada; 2014; Stephen W. Martin)
Hrupni ma?ek: Morphine. potovanje sanj (Morphine: Journey of Dreams; ZDA, Italija; 2014; Mark Shuman)
Vinski ampion Hudi ma?ek: Revolution (Turisti?na kmetija Hlebec)
Zmagovalec Male delavnice groze: Blood Snake 2: Revenge of the Two Brothers (Slovenija; 2015; Aron Horvath)

IRIJE


Hudi ma?ek: Richard Stanley, Jonathan English, Ivan Nedoh
Slakov hudi ma?ek in Melies dArgent: Stjepan Hundi?, Milan Todorovi?, Sakari Mtt
Hrupni ma?ek: Igor Vidmar, Igor Bain, Matej Kon?an
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MA?EK


Zli duh (Ghoul; ?eka; 2015; Petr Jkl)
Idila (Slovenija; 2015; Toma Gorki?)
Pik (Stung; Nem?ija, ZDA; 2015; Benni Diez)
Lisi?ja vila Liza (Liza, a rkatndr; Madarska; 2015; Kroly Ujj Mszros)
Nemki strah (German Angst; Nem?ija; 2015; Jrg Buttgereit, Michal Kosakowski, Andreas Marschall)

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT


Poslednja formalnost (Dernire formalit; Belgija; 2014; Stphane Everaert)
1:58 (panija; 2014; Rodrigo Corts)
?rni gozd (El bosque negro; panija; 2014; Paul Urkijo)
Gospod Dentonn (Mr. Dentonn; panija; 2014; Ivan Villamel Sanchez)
Podnajemniki (Inquilinos; panija; 2014; Jaume Balaguer)
Ribi? (The Fisherman; panija; 2014; Alejandro Surez)
Druinske zadeve (Asuntos domsticos; panija; 2015; Alexia Muios)
Ultravijoli?no (Ultravioleta; panija; 2014; Paco Plaza)
Sola y blanco (Slovenija; 2014; Matias Zemlji?)
Roka (El; Tur?ija; 2015; Osman Ekmen)
Videc (El vidente; panija; 2015; Roberto Suarez)
Vsi bodo umrli v vesolju (They Will All Die in Space; panija; 2015; Javier Chillon)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MA?EK


Mrtva srca (Dead Hearts; Kanada; 2014; Stephen W. Martin)
Opi?ja ljubezen (Amor de mono; panija; 2015; Paulo Mosca, Abel Sanchez)
Ljubezenska poast (Love Monster; panija; 2014; Eva Vzquez de Reoyo)
Gledajo?i planet (The Looking Planet; ZDA, Brazilija; 2014; Eric Law Anderson)
Sla po krvi (Pulsin sangrienta; panija; 2014; Gerard Tusquellas Serra)
Ninja eliminator 4: francoska zveza (Ninja Eliminator 4: The French Connection; Francija; 2014; Mathieu Berthon)
Gumijasti Faust (Gummifaust; Nem?ija; 2014; Marc Steck)
Mlin v Calder's Endu (The Mill At Calder's End; ZDA; 2015; Kevin McTurk)
Oko za oko (Carnivore; Gr?ija; 2014; Dimitris Vavatsis)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MA?EK


Morphine. potovanje sanj (Morphine: Journey of Dreams; ZDA, Italija; 2014; Mark Shuman)
?as za improvizacijo (Slovenija; 2014; Tina Leni?ar, Janez Stucin)
Kdo=Mi2? (Slovenija; 2015; Rudi Uran)
Izgubljeni gumb (Izgubljeno dugme; Avstrija, Hrvaka, BiH; 2015; Renato Tonkovi?, Marijo Vukadin, Robert Bubalo)
Na vinil ima teo (Our Vinyl Weighs A Ton; ZDA; 2013; Jeff Broadway)
Totart (Totart czyli odzyskiwnie rozumu; Poljska; 2014; Bartosz Paduch)
Bising - Noise Indonesia (Indonezija; 2014; Adythia Utama)
Kaj za vraga delam na tem boji?u (What A Fuck Am I Doing On This Battlefield; Francija; 2013; Nico Peltier, Julien Fezans)
Maske (Srbija; 2015; Brankica Drakovi?)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI AMPION HUDI MA?EK


Revolution (Turisti?na kmetija Hlebec)
Capris refok (Vinakoper)
Rumeni mukat (P&F Ljutomer?an)
ipon Gomila (P&F Jeruzalem Ormo)
Quintus Gamay (Vinoreja Kau?i?)
Veronika (Vinogradnitvo druina Kos)

OTVORITVENI FILM


tevilka 55 (Broj 55; Hrvaka; 2014; Kristijan Mili?)

GROSSMANN GRINDHOUSE


Violent Shit: The Movie (Italija, Nem?ija; 2015; Luigi Pastore)
Krvava luna (Blood Moon; Velika Britanija; 2014; Jeremy Wooding)
Pionirji groze 2 (Pion?i hororu 2; ?eka; 2015; Pavel Soukup, Tom Kraj?a, Frantiek Vaculk, Robert Vrba, Luk Hrd, Jan Chramosta)
III (Rusija, Nem?ija; 2015; Pavel Khvaleev)
Na mini (Landmine Goes Click; Gruzija; 2015; Levan Bakhia)
Zaljubljeni duh (Clinger; ZDA; 2014; Michael Steves)

RETROSPEKTIVA: UDO KIER


Meso za Frankensteina (Flesh For Frankenstein; Italija, Francija; 1973; Paul Morrissey)
Kri za Drakulo (Blood For Dracula; Italija, Francija; 1974; Paul Morrissey)
Vampirjeva senca (Shadow Of The Vampire; Velika Britanija, ZDA, Luksemburg; 2001; E. Elias Merhige)

RETROSPEKTIVA: RICHARD STANLEY & SIMON BOSWELL


Hardware (Velika Britanija, ZDA; 1990; Richard Stanley)
Pu?avski hudi? (Dust Devil; Juna Afrika, Velika Britanija; 1992; Richard Stanley)
Tajna slava (The Secret Glory; Francija; 2001; Richard Stanley)
Mati krasta? (The Mother Of Toads; ZDA, Francija, Kanada; 2011; Richard Stanley)
Drugi svet (L'autre monde; Francija; 2013; Richard Stanley)

OK DOK


Izgubljena dua: nesre?no potovanje Otoka dr. Moreauja Richarda Stanleya
(Lost Soul: The Doomed Journey Of Richard Stanley's Island Of Dr. Moreau; ZDA; 2014; David Gregory)
Future Shock! Zgodba o 2000AD
(Future Shock! The Story Of 2000AD; Velika Britanija; 2014; Paul Goodwin)
Spomini na 42. ulico
(42nd Street Memories; Velika Britanija; 2015; Calum Waddell)
ivi pojedeni! Vzpon in padec italijanskega kanibalskega filma
(Eaten Alive! The Rise And Fall Of The Italian Cannibal Film; Velika Britanija; 2015; Calum Waddell)
Znamenje ?asa: novi val britanske grozljivke
(Mark Of The Times: The New Wave Of British Bloodshed; Velika Britanija; 2015; Calum Waddell)
Garuda power: indonezijski akcijski film
(Garuda Power: The Spirit Within; Francija, Indonezija; 2014; Bastian Meiresonne)

NORDIJSKA ANRSKA INVAZIJA


vedski trenutek (Ruotsalainen hetki; Finska; 2014; Hannu-Pekka Bjrkman, Minna Haapkyl, Teemu Kaskinen, Elina Knihtil, Tommi Korpela)
Ameriki burger (American Burger; vedska; 2014; Bonita Drake, Johan Bromander)
Nightsatan v zanki smrti (Nightsatan And The Loops Of Doom; Finska; 2013; CHRZU)

ANIMANIA


Manieggs: trdo kuhano ma?evanje (Manieggs - egy kemny tojs bosszja; Madarska; 2014; Zoltan Miklosy)
Obseden s hudi?em (Pos eso; panija; 2014; SAM)

NA FANTASTI?NI STRANI ALP


Mladi Menendes (Slovenija; 2014; Peter Bizjak)
ah mat (Slovenija; 2015; Adam Veseli?)
Mulci (Slovenija; 2014; Urka Djuki?)
Hexelheim (Slovenija; 2015; Vitomir Kau?i?)
Hia (Slovenija; 2014; Domen Dimovski)
?arovniki rez (Veti?ji rez; Srbija; 2015; Radomirka Siljanoski)

TORTURE GARDEN (VRT MU?ENJA) v sodelovanju z JINGA FILMS


Otroci no?i (Limbo; Argentina; 2015; Ivan Noel)
Obli?je hudi?a (La cara del diablo; Peru; 2014; Frank Perez-Garland)
Nahrani hudi?a (Feed The Devil; Kanada, Velika Britanija; 2015; Max Perrier)
Hia na koncu ?asa (La casa del fin de los tiempos; Venezuela; 2013; Alejandro Hidalgo)
Entiteta (La entidad; Peru; 2015; Eduardo Schuldt)

KINO KLOPOTEC


Kje je elezna zavesa? (Slovenija; 1961; Mako Sajko)
Samomorilci, pozor! (Slovenija; 1967; Mako Sajko)
Slavica Exception (Slovenija; 1971; Mako Sajko)
Promiskuiteta (Slovenija; 1974; Mako Sajko)
Narodna noa (Slovenija; 1975; Mako Sajko)
Derby (Slovenija; 1965; Joe Poga?nik)
Jutrinje Delo (Slovenija; 1967; Joe Poga?nik)
Snaga je pol zdravja (Slovenija; 1967; Joe Poga?nik)
Primer strogo zaupno (Slovenija; 1963; Joe Poga?nik)
Danes ga morda ni ve? (Slovenija; 1967; Boidar Kunstelj)
Zimska idila (Slovenija; 1970; Rudi Jakl)
Propadanje (Slovenija; 1977; Franc Pernek)
ah (Slovenija; 1972; Miro Mari?, Ivo Kukec)
Prleki v vesolju (Slovenija; 1971; Miro Mari?, Ivo Kukec)
To e spijemo pa gremo (Slovenija; 1975; Franci Kopi?)
Bi?evnik (Slovenija; 1985; Franci Kopi?)
Stari mlin na Muri (Slovenija; 1988; Tin?ek Ivanua)
Stara trta (Slovenija; 2010; Franci Kopi?)

MASTER CLASS Javni pogovori z gosti


Udo Kier (moderator: Phillip Bergson)

Richard Stanley, Simon Boswell (moderator: Dejan Ognjanovi?)

Vsak filmski gost je pred projekcijo svojega filma imel uvodni nagovor, po projekciji pa je odgovarjal na vpraanja iz ob?instva.


SIMPOZIJ


Slovenski film v sliki, glasbi in besedi

Organizacija: Gimnazija Franca Mikloi?a Ljutomer, Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru, Grossmannov festival in Ob?ina Ljutomer
Udeleenci: Zinka Zorko, Mihaela Koletnik, Emil Tokarz, Igor mid, Igor Kori?, Goran Vojnovi?, Bla Lukan, Mitja Reichenberg, Marija vajncer, Jaka Polutnik, Andrej Naterer, Stane Kocutar, Tatjana Rezec Stibilj, Alojz Tran, Anton Ratiznojnik, Duan Hedl, Marko Jesenek, Metod Pevec, Tone Partlji?, Milan Vinceti?, Marko Radmilovi?, Vlado Novak, Toma Horvat, Teodor Loren?i?

v sklopu simpozija je bila tudi monokomedija Ferija Lain?ka Gaja, arestant v izvedbi Vlada Novaka.

RAZSTAVE


Borut Krajnc: Praznine (fotografska razstava)
Jan Hadi?: Junaki fantazijskih svetov (razstava ilustracij)

PREDSTAVITVE KNJIG


Na filmskem vrtu - filmsko stoletje v Ljutomeru (zbornik)
Poetika horora (Dejan Ognjanovi?)
Anor Kath (Samo Petan?i?)

KONCERTI glasbeni program


Pankrti
Dickless Tracy, Kaotic Bullets
Surf Truckerz

ZOMBIE WALK


Povorka zombijev na zaklju?ni dan festivala.


PREDSTAVE


Zombi opera (performans - HuxDexAA, Art Jurak)
Gospod predsednik (monodrama - iga ?amernik)

MALA DELAVNICA GROZE


Blood Snake 2: Revenge of the Two Brothers (Slovenija; 2015; Aron Horvath)
Posnetek 0012 (Slovenija; 2015; Antonio Vonde)

IGRALSKE DELAVNICE: Delavnica igralske improvizacije in javnega nastopanja


Vodja delavnic: iga ?amernik, igralec, pedagog in kritik/recenzent

SUBKULTURNA TRNICA


V soboto je na Glavnem trgu potekala Subkulturna trnica s pestro ponudbo DVD-jev, knjig, stripov, filmskih plakatov, novih in rabljenih gramofonskih plo?, CD-jev in unikatnih umetnikih izdelkov.


3D MAPPING

Projekcija na blagovno hio, pripravil jo je Ale Gibi?ar.

VINSKI PROGRAM


Predstavitev vin in vinarjev iz tekmovalnega programa za naslov Vinskega ampiona Hudega ma?ka na simboli?ni vinski cesti na otvoritvi festivala pred Domom kulture.

Javna degustacija sodelujo?ih vinarjev, na kateri je svoje strokovno mnenje k vzorcem podal glavni gost vinskega programa g. Miroslav Majer. Na dogodku je bila prisotna tudi aktualna slovenska vinska kraljica Sandra Vu?ko.

GOSTJE


Udo Kier (Nem?ija), Richard Stanley (JAR/Francija), Simon Boswell (Velika Britanija), Jrg Buttgereit (Nem?ija), Andreas Marschall (Nem?ija), Michal Kosakowski (Nem?ija), Benni Diez (Nem?ija), Toma Gorki? (Slovenija), Zoran Deverdanovi? (Slovenija), Petr Jkl (?eka), Kristjan Mili? (Hrvaka), Mako Sajko (Slovenija), Luigi Pastore (Italija), Paul Goodwin (Velika Britanija), Sean Hogan (Velika Britanija), Teemu Kaskinen (Finska), Robert Bubalo (Hrvaka), Marijo Vukadin (Hrvaka), Romain Roll (Luksemburg), Julian Richards (Velika Britanija), Jonathan English (Velika Britanija), Ivan Nedoh (Slovenija), Stjepan Hundi? (Hrvaka), Milan Todorovi? (Srbija), Sakari Mtt (Finska), Igor Vidmar (Slovenija), Igor Bain (Slovenija), Matej Kon?an (Slovenija), Jure Longyka (Slovenija), Radomirka Siljanoski (Srbija), Dejan Ognjanovi? (Srbija), Borut Krajnc (Slovenija), Robert Jurak (Slovenija), Jan Hadi? (Slovenija), Samo Petan?i? (Slovenija), Miroslav Majer (?eka), Sandra Vu?ko (Slovenija), iga ?amernik (Slovenija),Vasja Rovnik (Slovenija)