NAGRADE


Častni hudi maček: Udo Kier
Hudi maček: Zli duh (Ghoul; Češka; 2015; Petr Jákl)
-Posebna omemba: Idila (Slovenija; 2015; Tomaž Gorkič)
Melies d’Argent: Poslednja formalnost (Dernière formalité; Belgija; 2014; Stéphane Everaert)
Slakov hudi maček: Mrtva srca (Dead Hearts; Kanada; 2014; Stephen W. Martin)
Hrupni maček: Morphine. potovanje sanj (Morphine: Journey of Dreams; ZDA, Italija; 2014; Mark Shuman)
Vinski šampion Hudi maček: Revolution (Turistična kmetija Hlebec)
Zmagovalec Male delavnice groze: Blood Snake 2: Revenge of the Two Brothers (Slovenija; 2015; Aron Horvath)

ŽIRIJE


Hudi maček: Richard Stanley, Jonathan English, Ivan Nedoh
Slakov hudi maček in Melies d’Argent: Stjepan Hundić, Milan Todorović, Sakari Määttä
Hrupni maček: Igor Vidmar, Igor Bašin, Matej Končan
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK


Zli duh (Ghoul; Češka; 2015; Petr Jákl)
Idila (Slovenija; 2015; Tomaž Gorkič)
Pik (Stung; Nemčija, ZDA; 2015; Benni Diez)
Lisičja vila Liza (Liza, a rókatündér; Madžarska; 2015; Károly Ujj Mészáros)
Nemški strah (German Angst; Nemčija; 2015; Jörg Buttgereit, Michal Kosakowski, Andreas Marschall)

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT


Poslednja formalnost (Dernière formalité; Belgija; 2014; Stéphane Everaert)
1:58 (Španija; 2014; Rodrigo Cortés)
Črni gozd (El bosque negro; Španija; 2014; Paul Urkijo)
Gospod Dentonn (Mr. Dentonn; Španija; 2014; Ivan Villamel Sanchez)
Podnajemniki (Inquilinos; Španija; 2014; Jaume Balagueró)    
Ribič (The Fisherman; Španija; 2014; Alejandro Suárez)
Družinske zadeve (Asuntos domésticos; Španija; 2015; Alexia Muiños)
Ultravijolično (Ultravioleta; Španija; 2014; Paco Plaza)
Sola y blanco (Slovenija; 2014; Matias Zemljič)
Roka (El; Turčija; 2015; Osman Ekmen)
Videc (El vidente; Španija; 2015; Roberto Suarez)
Vsi bodo umrli v vesolju (They Will All Die in Space; Španija; 2015; Javier Chillon)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK


Mrtva srca (Dead Hearts; Kanada; 2014; Stephen W. Martin)
Opičja ljubezen (Amor de mono; Španija; 2015; Paulo Mosca, Abel Sanchez)
Ljubezenska pošast (Love Monster; Španija; 2014; Eva Vázquez de Reoyo)
Gledajoči planet (The Looking Planet; ZDA, Brazilija; 2014; Eric Law Anderson)
Sla po krvi (Pulsión sangrienta; Španija; 2014; Gerard Tusquellas Serra)
Ninja eliminator 4: francoska zveza (Ninja Eliminator 4: The French Connection; Francija; 2014; Mathieu Berthon)
Gumijasti Faust (Gummifaust; Nemčija; 2014; Marc Steck)
Mlin v Calder's Endu (The Mill At Calder's End; ZDA; 2015; Kevin McTurk)
Oko za oko (Carnivore; Grčija; 2014; Dimitris Vavatsis)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK


Morphine. potovanje sanj (Morphine: Journey of Dreams; ZDA, Italija; 2014; Mark Shuman)
Čas za improvizacijo (Slovenija; 2014; Tina Lešničar, Janez Stucin)
Kdo=Mi2? (Slovenija; 2015; Rudi Uran)
Izgubljeni gumb (Izgubljeno dugme; Avstrija, Hrvaška, BiH; 2015; Renato Tonković, Marijo Vukadin, Robert Bubalo)
Naš vinil ima težo (Our Vinyl Weighs A Ton; ZDA; 2013; Jeff Broadway)
Totart (Totart czyli odzyskiwnie rozumu; Poljska; 2014; Bartosz Paduch)
Bising - Noise Indonesia (Indonezija; 2014; Adythia Utama)
Kaj za vraga delam na tem bojišču (What A Fuck Am I Doing On This Battlefield; Francija; 2013; Nico Peltier, Julien Fezans)
Maske (Srbija; 2015; Brankica Drašković)
    

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK


Revolution (Turistična kmetija Hlebec)
Capris refošk (Vinakoper)
Rumeni muškat (P&F Ljutomerčan)
Šipon Gomila (P&F Jeruzalem Ormož)
Quintus Gamay  (Vinoreja Kaučič)
Veronika (Vinogradništvo družina Kos)

OTVORITVENI FILM


Številka 55 (Broj 55; Hrvaška; 2014; Kristijan Milić)

GROSSMANN GRINDHOUSE


Violent Shit: The Movie (Italija, Nemčija; 2015; Luigi Pastore)
Krvava luna (Blood Moon; Velika Britanija; 2014; Jeremy Wooding)
Pionirji groze 2 (Pionýři hororu 2; Češka; 2015; Pavel Soukup, Tomáš Krajča, František Vaculík, Robert Vrba, Lukáš Hrdý, Jan Chramosta)
III (Rusija, Nemčija; 2015; Pavel Khvaleev)
Na mini (Landmine Goes Click; Gruzija; 2015; Levan Bakhia)
Zaljubljeni duh (Clinger; ZDA; 2014; Michael Steves)

RETROSPEKTIVA: UDO KIER


Meso za Frankensteina (Flesh For Frankenstein; Italija, Francija; 1973; Paul Morrissey)
Kri za Drakulo (Blood For Dracula; Italija, Francija; 1974; Paul Morrissey)
Vampirjeva senca (Shadow Of The Vampire; Velika Britanija, ZDA, Luksemburg; 2001; E. Elias Merhige)

RETROSPEKTIVA: RICHARD STANLEY & SIMON BOSWELL


Hardware (Velika Britanija, ZDA; 1990; Richard Stanley)
Puščavski hudič (Dust Devil; Južna Afrika, Velika Britanija; 1992; Richard Stanley)
Tajna slava (The Secret Glory; Francija; 2001; Richard Stanley)
Mati krastač (The Mother Of Toads; ZDA, Francija, Kanada; 2011; Richard Stanley)
Drugi svet (L'autre monde; Francija; 2013; Richard Stanley)

ŠOK DOK


Izgubljena duša: nesrečno potovanje Otoka dr. Moreauja Richarda Stanleya
(Lost Soul: The Doomed Journey Of Richard Stanley's Island Of Dr. Moreau; ZDA; 2014; David Gregory)
Future Shock! Zgodba o 2000AD
(Future Shock! The Story Of 2000AD; Velika Britanija; 2014; Paul Goodwin)
Spomini na 42. ulico
(42nd Street Memories; Velika Britanija; 2015; Calum Waddell)
Živi pojedeni! Vzpon in padec italijanskega kanibalskega filma
(Eaten Alive! The Rise And Fall Of The Italian Cannibal Film; Velika Britanija; 2015; Calum Waddell)
Znamenje časa: novi val britanske grozljivke
(Mark Of The Times: The New Wave Of British Bloodshed; Velika Britanija; 2015; Calum Waddell)
Garuda power: indonezijski akcijski film
(Garuda Power: The Spirit Within; Francija, Indonezija; 2014; Bastian Meiresonne)

NORDIJSKA ŽANRSKA INVAZIJA


Švedski trenutek (Ruotsalainen hetki; Finska; 2014; Hannu-Pekka Björkman, Minna Haapkylä, Teemu Kaskinen, Elina Knihtilä, Tommi Korpela)
Ameriški burger (American Burger; Švedska; 2014; Bonita Drake, Johan Bromander)
Nightsatan v zanki smrti (Nightsatan And The Loops Of Doom; Finska; 2013; CHRZU)

ANIMANIA


Manieggs: trdo kuhano maščevanje (Manieggs - egy kemény tojás bosszúja; Madžarska; 2014; Zoltan Miklosy)
Obseden s hudičem (Pos eso; Španija; 2014;  SAM)

NA FANTASTIČNI STRANI ALP


Mladi Menendes (Slovenija; 2014; Peter Bizjak)
Šah mat (Slovenija; 2015; Adam Veselič)
Mulci (Slovenija; 2014; Urška Djukić)
Hexelheim (Slovenija; 2015; Vitomir Kaučič)
Hiša (Slovenija; 2014; Domen Dimovski)
Čarovniški rez (Veštičji rez; Srbija; 2015; Radomirka Siljanoski)

TORTURE GARDEN (VRT MUČENJA) – v sodelovanju z JINGA FILMS


Otroci noči (Limbo; Argentina; 2015; Ivan Noel)
Obličje hudiča (La cara del diablo; Peru; 2014; Frank Perez-Garland)
Nahrani hudiča (Feed The Devil; Kanada, Velika Britanija; 2015; Max Perrier)
Hiša na koncu časa (La casa del fin de los tiempos; Venezuela; 2013; Alejandro Hidalgo)
Entiteta (La entidad; Peru; 2015; Eduardo Schuldt)

KINO KLOPOTEC


Kje je železna zavesa? (Slovenija; 1961; Mako Sajko)
Samomorilci, pozor! (Slovenija; 1967; Mako Sajko)
Slavica Exception (Slovenija; 1971; Mako Sajko)
Promiskuiteta (Slovenija; 1974; Mako Sajko)
Narodna noša (Slovenija; 1975; Mako Sajko)
Derby (Slovenija; 1965; Jože Pogačnik)
Jutrišnje Delo (Slovenija; 1967; Jože Pogačnik)
Snaga je pol zdravja (Slovenija; 1967; Jože Pogačnik)
Primer strogo zaupno (Slovenija; 1963; Jože Pogačnik)     
Danes ga morda ni več (Slovenija; 1967; Božidar Kunstelj)
Zimska idila (Slovenija; 1970; Rudi Jakl)
Propadanje (Slovenija; 1977; Franc Pernek)
Šah (Slovenija; 1972; Miro Marič, Ivo Kukec)
Prleki v vesolju (Slovenija; 1971; Miro Marič, Ivo Kukec)
To še spijemo pa gremo (Slovenija; 1975; Franci Kopič)
Bičevnik (Slovenija; 1985; Franci Kopič)
Stari mlin na Muri (Slovenija; 1988; Tinček Ivanuša)
Stara trta (Slovenija; 2010; Franci Kopič)

 

MASTER CLASS – Javni pogovori z gosti


Udo Kier (moderator: Phillip Bergson)

Richard Stanley, Simon Boswell (moderator: Dejan Ognjanović)

Vsak filmski gost je pred projekcijo svojega filma imel uvodni nagovor, po projekciji pa je odgovarjal na vprašanja iz občinstva.


SIMPOZIJ


Slovenski film v sliki, glasbi in besedi

Organizacija: Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer, Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru, Grossmannov festival in Občina Ljutomer
Udeleženci: Zinka Zorko, Mihaela Koletnik, Emil Tokarz, Igor Šmid, Igor Koršič, Goran Vojnović, Blaž Lukan, Mitja Reichenberg, Marija Švajncer, Jaka Polutnik, Andrej Naterer, Stane Kocutar, Tatjana Rezec Stibilj, Alojz Tršan, Anton Ratiznojnik, Dušan Hedl, Marko Jesenšek, Metod Pevec, Tone Partljič, Milan Vincetič, Marko Radmilovič, Vlado Novak, Tomaž Horvat, Teodor Lorenčič

v sklopu simpozija je bila tudi monokomedija Ferija Lainščka Gajaš, arestant v izvedbi Vlada Novaka.

RAZSTAVE


Borut Krajnc: Praznine (fotografska razstava)
Jan Hadžić: Junaki fantazijskih svetov (razstava ilustracij)

PREDSTAVITVE KNJIG


Na filmskem vrtu - filmsko stoletje v Ljutomeru (zbornik)
Poetika horora (Dejan Ognjanović)
Anor Kath (Samo Petančič)

KONCERTI – glasbeni program


Pankrti
Dickless Tracy, Kaotic Bullets
Surf Truckerz

ZOMBIE WALK


Povorka zombijev na zaključni dan festivala.


PREDSTAVE


Zombi opera (performans - HuxDexAA, Art Jurak)
Gospod predsednik (monodrama - Žiga Čamernik)

MALA DELAVNICA GROZE


Blood Snake 2: Revenge of the Two Brothers (Slovenija; 2015; Aron Horvath)
Posnetek 0012 (Slovenija; 2015; Antonio Vonde)

 

IGRALSKE DELAVNICE: Delavnica igralske improvizacije in javnega nastopanja


Vodja delavnic: Žiga Čamernik, igralec, pedagog in kritik/recenzent

SUBKULTURNA TRŽNICA


V soboto je na Glavnem trgu potekala Subkulturna tržnica s pestro ponudbo DVD-jev, knjig, stripov, filmskih plakatov, novih in rabljenih gramofonskih plošč, CD-jev in unikatnih umetniških izdelkov.


3D MAPPING

Projekcija na blagovno hišo, pripravil jo je Aleš Gibičar.

 

VINSKI PROGRAM


Predstavitev vin in vinarjev iz tekmovalnega programa za naslov Vinskega šampiona Hudega mačka na simbolični vinski cesti na otvoritvi festivala pred Domom kulture.

Javna degustacija sodelujočih vinarjev, na kateri je svoje strokovno mnenje k vzorcem podal glavni gost vinskega programa g. Miroslav Majer. Na dogodku je bila prisotna tudi aktualna slovenska vinska kraljica Sandra Vučko.

GOSTJE


Udo Kier (Nemčija), Richard Stanley (JAR/Francija), Simon Boswell (Velika Britanija), Jörg Buttgereit (Nemčija), Andreas Marschall (Nemčija), Michal Kosakowski (Nemčija), Benni Diez (Nemčija), Tomaž Gorkič (Slovenija), Zoran Dževerdanović (Slovenija), Petr Jákl (Češka), Kristjan Milić (Hrvaška), Mako Sajko (Slovenija), Luigi Pastore (Italija), Paul Goodwin (Velika Britanija), Sean Hogan (Velika Britanija), Teemu Kaskinen (Finska), Robert Bubalo (Hrvaška), Marijo Vukadin (Hrvaška), Romain Roll (Luksemburg), Julian Richards (Velika Britanija), Jonathan English (Velika Britanija), Ivan Nedoh (Slovenija), Stjepan Hundić (Hrvaška), Milan Todorović (Srbija), Sakari Määttä (Finska), Igor Vidmar (Slovenija), Igor Bašin (Slovenija), Matej Končan (Slovenija), Jure Longyka (Slovenija), Radomirka Siljanoski (Srbija), Dejan Ognjanović (Srbija), Borut Krajnc (Slovenija), Robert Jurak (Slovenija), Jan Hadžić (Slovenija), Samo Petančič (Slovenija), Miroslav Majer (Češka), Sandra Vučko (Slovenija), Žiga Čamernik (Slovenija),Vasja Rovšnik (Slovenija)