NAGRADE


Častni hudi maček: Jan Harlan
Hudi maček: Scherzo Diabolico (Mehika, ZDA; 2015; Adrian Garcia Bogliano)
-Posebna omemba: Napad irhastih zombijev (Attack of the Lederhosenzombies; Avstrija; 2016; Dominik Hartl)
Melies d’Argent: Zobki (Quenottes; Luksemburg; 2015; Pascal Thiebaux, Gil Pinheiro)
Slakov hudi maček: Izginotje Willieja Binghama (The Disappearance of Willie Bingham; Avstralija; 2015; Matt Richards)
Hrupni maček: Odpadki druge generacije – po stopinjah nekega punka (Slovenija; 2016; Dunja Danial)
Vinski šampion Hudi maček: Ranfol (Kos)
Zmagovalec Male delavnice groze: Samaritan (Slovenija; 2016; Vasja Rovšnik)

 

ŽIRIJE


Hudi maček: Dragan Jelićić, Marcel Štefančič jr., Uwe Huber
Slakov hudi maček in Melies d’Argent: Tomaž Gorkič, Marko Jocić, Mario Kovač
Hrupni maček: Igor Vidmar, Dušan Moravec, Boštjan Sovec
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK


Scherzo Diabolico (Mehika, ZDA; 2015; Adrian Garcia Bogliano)
Napad irhastih zombijev (Attack of the Lederhosenzombies; Avstrija; 2016; Dominik Hartl)
Sensoria (Švedska; 2016; Christian Hallman)
Intervencija (Baskin; Turčija, ZDA; 2015; Can Evrenol)
Čarovnica (The Witch; ZDA, Velika Britanija, Kanada, Brazilija; 2015; Robert Eggers)

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT


Zobki (Quenottes; Luksemburg; 2015; Pascal Thiebaux, Gil Pinheiro)
Tri modre opice (Three Wise Monkeys; Španija; 2015; Miguel Ángel Font)
Polaroid (Norveška; 2015; Lars Klevberg)
Eddie (Velika Britanija; 2016; John Lynch)
Črni medved (L'ours noir; Francija; 2015; Méryl Fortunat-Rossi, Xavier Seron)
Pojej moj drek (Eat My Shit; Španija; 2015; Eduardo Casanova)    
Lily (Francija; 2016; Sylvain Pelissier)
Igra z lutkami (Puppenspiel; Švica; 2015; Ares Ceylan)
Rdeči Pariz (Paris rouge; Francija; 2015; Sébastien Bance, William Bobant, Thomas Cureaux, Jordan Durand, Maxime Farvacque, Pierre Lefranc, Nicolas Le Gall, Paul Parneix)
Tujca v noči (Strangers in the Night; Irska; 2015; Conor McMahon)
Bitjeca (Criaturitas; Španija; 2016; Ignasi Lopez Fabregas)
GPS (Belgija; 2016; Stephane Everaert)
Vse do žice (Down to the Wire; Španija; 2016; Juan Carlos Mostaza)
Inverzum (BiH; 2016; Damir Bašić)
Potopljeni samostan (Det sjunkne kloster; Danska; 2016; Michael Panduro)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK


Izginotje Willieja Binghama (The Disappearance of Willie Bingham; Avstralija; 2015; Matt Richards)
0+AB- (Iran; 2015; Reza Hadiani)
5 načinov umiranja (5 Ways 2 Die; Ciper; 2014; Daina Papadaki)
Chateau Sauvignon: Terror (ZDA; 2015; David E. Munz-Maire)
Killies (Portugalska; 2015; David Rebordão)
Vrata v pekel!!! (Portal to Hell!!!; Kanada; 2015; Vivieno Caldinelli)
Nočna linija (Night Line; Srbija; 2015; Marko Backović)
Čačke (Garabatos; Španija; 2016; Pedro Pacheco Arlandi, Rocío Moreno)
Zelje (Repolho; Brazilija; 2015; Alex Buck)
Nikoli se ne ločimo (Never Tear Us Apart; Kanada; 2015; 6 min; Sid Zanforlin)
Vmes (Between; ZDA; 2015; 19 min; Ward Crockett)
Ura sanj (La Hora de los Sueños; Mehika; 2015; Rodrigo Orozco)
Soba smrti (Srbija; 2016; Nemanja Ćeranić)
Cabrito (Brazilija; 2015; Luciano de Azevedo)
Sodba in pravica (Judgment and Justice; ZDA; 2015; Henry Thurlow)
Imamo obisk (Tenemos visita; Španija; 2016; Albert Rodríguez, Héctor Colón)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK


Odpadki druge generacije – po stopinjah nekega punka (Slovenija; 2016; Dunja Danial)
Salad Days - Desetletje punka v Washingtonu (Salad Days - A Decade of Punk in Washington D.C.; ZDA; 2014; Scott Crawford)
Novo mesto glasbe (Slovenija; 2015; Mitja Sočič)
Doba puščavskega rocka (Desert Age: A Rock and Roll Scene History; ZDA; 2015; Jason Pine)
Rock'n'War (BiH; 2015; Damir Pirić)
Guerrilha - Zgodba o Dorsal Atlântica (Guerrilha - A Trajetória da Dorsal Atlântica; Brazilija; 2016; Alexander Aguiar, Frederico Neto)
Nola? (Španija; 2015; Fermin Muguruza)
Vizija raja Leeja Scratcha Perryja (Lee Scratch Perry's Vision of Paradise; Nemčija; 2015; Volker Schaner)
Mlada Nada (Slovenija; 2016; Manca Filak, Žiga Gorišek)
    

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK


Ranfol (Kos)
Cabernet Sauvignon Capo d'Istria (Vinakoper)
Rumeni muškat (P&F Jeruzalem Ormož)
Polsladka penina Ljutomerčan (P&F Ljutomerčan)
Merlot (Gönc)
Nosferatu (Turistična kmetija Hlebec)
Šipon (Vinoreja Kaučič)
Zlata Radgonska penina - zelo suho (Radgonske gorice)

OTVORITVENI FILM


Psi brezčasja (Slovenija; 2015; Matej Nahtigal)

GROSSMANN GRINDHOUSE


Medeni mesec (Luna de miel; Mehika; 2015; Diego Cohen)
Lekcija (The Lesson; Velika Britanija; 2015; Ruth Platt)
Zadnja beseda Johnnyja Franka Garreta (Johnny Frank Garret's Last Word; ZDA; 2016; Simon Rumley)
Nenasitna Tiffany (Nenasytná Tiffany; Češka; 2015; Andy Fehu)
Frankenstein je ustvaril motoriste (Frankenstein Created Bikers; ZDA; 2016; James Bickert)

RETROSPEKTIVA: JAN HARLAN


Peklenska pomaranča (A Clockwork Orange; Velika Britanija, ZDA; 1971; Stanley Kubrick)
Izžarevanje (The Shining; ZDA, Velika Britanija; 1980; Stanley Kubrick)
Stanley Kubrick: Življenje v slikah (Stanley Kubrick: A Life in Pictures; ZDA; 2001; Jan Harlan)

GROSSMANN OFFBEATS


Aaaaaaaah! (Velika Britanija; 2015; Steve Oram)
Abeceda superherojev (ABCs of Superheroes; Nemčija; 2015; Oliver Tietgen, Jens Holzheuer)
V iskanju Ultra-sexa (A la recherche de l'Ultra-sex; Francija; 2015; Nicolas Charlet, Bruno Lavaine)
Demonov bes (La Rage du Démon; Francija; 2015; 60 min;Fabien Delage)

ZAČARANI KINO


Pesem morja (Song of the Sea; Irska, Danska, Belgija,Luksemburg, Francija; 2014; Tomm Moore)
Nevidni fant (Il ragazzo invisibile; Francija, Italija; 2014; 100 min; Gabriele Salvatores)
Kratki filmi v sodelovanju z Animateko:
Otto (Italija; 2015; Salvatore Murgia, Dario Imbrogno)
Zobje (Teeth; Madžarska, Velika Britanija; 2015; Daniel Gray, Tom Brown
Poletje 2014 (Lato 2014; Poljska; 2014; Wojciech Sobczyk)
Anatomija pajka (Anatomie pavouka; Češka; 2014; Wojtech Kiss)
Darilo (The present; Nemčija; 2015; Jacob Frey)
Cirkus rdečega maka (Rosso papavero; Slovaška; 2015; Martin Smatana)
Tigri v gosjem redu (Tigres à la queue leu leu; Francija; 2014; Benoit Chieux)
Kravata (The Tie; Belgija; 2014; An Vrombaut)
Prioritete (Prioritātes; Latvija; 2014; Gints Zilbalodis)
O materi (Pro mamu; Rusija; 2015; Dina Velikovskaya)
Princ Ki-Ki-Do: Balon (Slovenija; 2015; Grega Mastnak)
Deževko (Kišni; Hrvaška; 2015; Ivana Guljašević)
Super Grand (Švica; 2014; Marjolaine Perreten)
Nekoč na modri luni (Once Upon a Blue Moon; Velika Britanija; 2015;Steve Boot)
Sanjski gost (Perfect Houseguest; ZDA; 2015; Ru Kuwahata, Max Porter)

NA FANTASTIČNI STRANI ALP


Odprta (Otvorena; Srbija; 2016; Momir Milošević)
Mož, ki ni hotel umreti (The Man Who Wouldn't Die; Makedonija; 2015; Goce Cvetanovski)
Žival (Slovenija; 2016; Gregor Gašperin)
Cirkus (Slovenija; 2016; Klara Kracina, Nina Perc, Anže Mrak, Jara Decar, Nana Barborič Vesel, Ana Janež, Nina Biščak, Veronika Urbanc, Hana Pušlar, Anja Resman, Anna Sangawa Hmeljak, Lea Mlasko)
Choban (Hrvaška; 2014; Matija Pisačić)

TORTURE GARDEN (VRT MUČENJA) – v sodelovanju z JINGA FILMS


Uklete lutke (Worry Dolls; ZDA; 2015; Padraig Reynolds)
Deb med živimi mrtveci (Night of the Living Deb; ZDA; 2015; Kyle Rankin)
Zadnje dekle (Last Girl Standing; ZDA; 2015; Benjamin Moody)
Francesca (Argentina; 2015; Luciano Onetti)
Klinika za strah (Fear Clinic; ZDA; 2015; Robert Hall)
Grozodejstva (Atroz; Mehika; 2015; Lex Ortega)

KINO KLOPOTEC

 

Slovenski film 2.0
Po izboru Marcela Štefančiča

Slovenski film 2.0 po izboru Marcela Štefančiča:


Fantje ljubijo sexy noge, dekleta imajo rada sladoled (Slovenija; 2005; Matej Ocepek)
Nebeška vas (Slovenija; 2012; Rudi Uran)
Rimska zgodba (Slovenija; 2015; Nejc Furlan)
16.57 (Slovenija; 2004; Darko Berlič)
Harlekin (Slovenija; 2016; Christophe Pirotte)
Moje počitnice (Slovenija; 2009; Aleš Ferenc)

 

MASTER CLASS – Javni pogovori z gosti


Jan Harlan (moderator: Phillip Bergson)

Vsak filmski gost je pred projekcijo svojega filma imel uvodni nagovor, po projekciji pa je odgovarjal na vprašanja iz občinstva.


SIMPOZIJI IN OKROGLE MIZE


Koprodukcije žanrskega filma (simpozij)
Magična desetka žanrskega filma v Sloveniji (okrogla miza)

RAZSTAVA


Tone Stojko: Porumenele fotografije

PREDSTAVITVE KNJIG


Filmus - Slobodan Šijan
Slovenski film 2.0 - Marcel Štefančič jr.
Poetika groze - knjige iz edicije založbe Orfelin, Novi Sad (Dejan Ognjanović)

KONCERTI – glasbeni program


Extreme Smoke 57, Nakajima
Edo Maajka (BiH)
Ramonesmania (Madžarska)
Usurper Slug (Madžarska)

ZOMBIE WALK


Povorka zombijev na zaključni dan festivala.


PREDSTAVA


Zgodba o živalskem vrtu

DELAVNICE


Mala delavnica groze - snemanje kratkih žanrskih filmov med festivalom

Mala delavnica digitalnih posebnih učinkov (Tadej Fius, Tomaž Pavkovič)

Igralska delavnica (Žiga Čamernik)

Delavnica filmskega bojevanja (Schola Pugnatoria Celeana)

 

SUBKULTURNA TRŽNICA


V soboto je na Glavnem trgu potekala Subkulturna tržnica s pestro ponudbo DVD-jev, knjig, stripov, filmskih plakatov, novih in rabljenih gramofonskih plošč, CD-jev in unikatnih umetniških izdelkov.


VELIKI FILMSKI KVIZ

V soboto so se obiskovalci spopadli v filmskem kvizu, ki smo ga priredili v sodelovanju s portalom FAK.hr.

 

VINSKI PROGRAM


Predstavitev vin in vinarjev iz tekmovalnega programa za naslov Vinskega šampiona Hudega mačka na simbolični vinski cesti na otvoritvi festivala pred Domom kulture.

Javna degustacija sodelujočih vinarjev, na kateri je svoje strokovno mnenje k vzorcem podal glavni gost vinskega programa g. Nick Gee. Na dogodku je bila prisotna tudi aktualna slovenska vinska kraljica Sara Stadler.

GOSTJE

 

Jan Harlan (Velika Britanija), Christian Hallman (Švedska), Lanna Olsson (Švedska), Margarethe Tiesel (Avstrija), Simon Rumley (Velika Britanija), Matej Nahtigal (Slovenija), Tomi Matič (Slovenija), Mitja Sočič (Slovenija), Damir Pirić (BiH), Dunja Danial (Slovenija), Jasna Babić (Slovenija), Slobodan Šijan (Srbija), Tone Stojko (Slovenija), Romain Roll (Luksemburg), Julian Richards (Velika Britanija), Dragan Jeličić (Srbija), Marcel Štefančič jr. (Slovenija), Uwe Huber (Nemčija), Momir Milošević (Srbija), Rudi Uran (Slovenija), Nejc Furlan (Slovenija), Darko Berlič (Slovenija), Cristophe Pirotte (Slovenija), Aleš Ferenc (Slovenija), Tomaž Gorkič (Slovenija), Marko Jocić (Srbija), Mario Kovač (Hrvaška), Igor Vidmar (Slovenija), Dušan Moravec (Slovenija), Boštjan Sovec (Slovenija), Phillip Bergson (Velika Britanija), Dejan Ognjanović (Srbija), Jure Longyka (Slovenija), Damjan Vinter (Slovenija), Tina Kadunc (Slovenija), Jure Martičič (Slovenija), Bojana Bregar (Slovenija), Igor Harb (Slovenija), Nick Gee (Nova Zelandija, Slovenija), Sara Stadler (Slovenija), Žiga Čamernik (Slovenija), Sebastjan Pikl (Slovenija), Tadej Fius (Slovenija), Tomaž Pavkovič (Slovenija)