NAGRADE

Hudi maček: Deviška noč (La noche del virgen; Španija; 2016; Roberto San Sebastián)

-Posebna omemba: Ron Goosens, nizkoproračunski kaskader (Ron Goossens, Low Budget Stuntman; Nizozemska; 2017; Steffen Haars, Flip Van der Kuil)

Melies d’Argent: Pod jablano (Under the Apple Tree; Belgija, Nizozemska; 2015; Erik van Schaaik)

Slakov hudi maček: Dober tek (Bon Appetit; Albanija; 2016; Erenik Beqiri)

Hrupni maček: Spit'n'Split (Belgija; 2017; Jérôme Vandewattyne)

-Posebna omemba: Glasba je časovna umetnost 2, LP film Buldožer - Pljuni istini u oči (Slovenija; 2017; Varja Močnik)

Vinski šampion Hudi maček: Sivi pinot 2015 (Vino Graben)

Zmagovalec Male delavnice groze: Krvna brata (Slovenija; 2017; Kristijan Robič)


ŽIRIJE

 

Hudi maček: Guy Delmote, Kristijan Milić, Timo Vuorensola

Slakov hudi maček in Melies d’Argent: Stephane Everaert, Markus Keuschnigg, Alin Ludu Dumbrava

Hrupni maček: Igor Vidmar, Toni Šarić, Dunja Danial

Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

 

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK

 

Deviška noč (La noche del virgen; Španija; 2016; Roberto San Sebastián)

Ron Goosens, nizkoproračunski kaskader (Ron Goossens, Low Budget Stuntman; Nizozemska; 2017; Steffen Haars, Flip Van der Kuil)

Sla (Lyst; Norveška; 2017; Severin Eskeland)

Nadomestitev (Replace; Nemčija, Kanada; 2017; Norbert Keil)

Gozd izgubljenih duš (A floresta das almas perdidas; Portugalska; 2016; José Pedro Lopes)

Notranje zlo (The Evil Within; ZDA; 2016; Andrew Getty)

 

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT

 

Pod jablano (Under the Apple Tree; Belgija, Nizozemska; 2015; Erik van Schaaik)

Rastlinjak (El invernadero; Španija; 2016; Ramón Alòs)

Margaux (Francija; 2016; Rémy Barbe, Joseph Bouquin, Josephine Hopkins)

iMedij (iMedium; Španija; 2016; Alfonso García)

Razvlečeno (Long Winded; Velika Britanija; 2017; Paul Allen)

Anja Ganja (Slovenija; 2017; Peter Bizjak)    

Oskrunjevalec (The Defiler; Finska; 2016; Artturi Rostén)

Odpor (Resistance; Francija; 2017; Alex Chauvet, Anna Ledanois, Quentin Foulon, Juliette Jean, Julie Narat, Fabien Glasse)

Zadaj (Behind; Španija; 2016; Ángel Gómez Hernández)

Juliette (Belgija; 2016; Lora D'Addazio)

Apoptoza (Slovenija; 2017; Tomaž Gorkič)

Petul (Francija; 2017; Charles Cheval)

Drip Drop (Švedska; 2016; Jonna Nilsson)

Črni krog (Siyah cember; Turčija; 2016; Hasan Can Dağlı)

Druga stran lune (L'altra faccia della Luna; Italija; 2016; Luca Caserta)

 

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK

 

Dober tek (Bon Appetit; Albanija; 2016; Erenik Beqiri)

Tam spodaj (Downunder; Španija; 2017; Fernando González Gómez)

Vrtna zabava (Garden Party; Francija; 2016; Florian Babikian, Vincent Bayoux, Victor Caire, Théophile Dufresne, Gabriel Grapperon, Lucas Navarro)

Pravi umetniki (Real Artists; ZDA; 2017; Cameo Wood)

Kuga (La peste; Urugvaj; 2017; Guillermo Carbonell)

Pusti jo (Déjala ir; Mehika; 2016; Arie Socorro)

Zvok iz globine (Sound from the Deep; Finska; 2017; Joonas Allonen, Antti Laakso)

Nadure (Overtime; Avstralija; 2016; Craig D. Foster)

Krvoločno (Féroce; Francija, Švica, Belgija; 2017; Izù Troin)

Trn (Thorn; Japonska; 2015; Sochi Umezawa)

Lisjak (The Fox; Velika Britanija; 2016; Henry Scriven)

Temnica (Die dunkle Kammer; Nemčija; 2017; Alexander Löwen)

Indrajaal (Indija; 2016; Ensia Mirza, Hiren Kanadia)

 

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK

 

Spit'n'Split (Belgija; 2017; Jérôme Vandewattyne)

Glasba je časovna umetnost 2, LP film Buldožer - Pljuni istini u oči (Slovenija; 2017; režija: Varja Močnik)

Pokrajine iz spominov (Slovenija; 2017; Noémie De Pas, Tit Brecelj)

Nasum: poslednji koncert (Nasum: Blasting Shit to Bits - The Final Show; Danska; 2017; Michael Panduro)

Dan, ko so The Beatles prišli v Argentino (El Día Que Los Beatles Vinieron a la Argentina; Argentina; 2015; Fernando Pérez)

Blues poznega razcveta (Late Blossom Blues; Avstrija; 2017; Wolfgang Pfoser-Almer)

Malignant Tumour: The Way of Metallist (Češka; 2016; Robert Šimek)

Industrijska glasba za urbani propad (Industrial Soundtrack for the Urban Decay; Francija; 2015; Amélie Ravalec, Travis Collins)

 

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK

 

Sivi pinot 2015 (Vino Graben)

Renski rizling 2016 (Vinoreja Kaučič)

Šipon 2016 (P&F Puklavec Family Wines) 

Šipon 2015 (Vinogradništvo družina Kos)

Šipon 2015 (Turistična kmetija Hlebec)

Radgonska ranina 2016 (Radgonske gorice)

Renski rizling 2015 (Dveri-Pax)

Starman 2015 (Gönc vinarstvo)

 

OTVORITVENI FILM


Metropolis (Nemčija; 1927; Fritz Lang)

FILMI IZVEN TEKMOVALNEGA PROGRAMA

 

Pozabljeni strahovi (Forgotten Scares: An In-depth Look at Flemish Horror Cinema; Belgija; 2017; Steve de Roover)

Fahionista (Velika Britanija; 2016; 108 min; Simon Rumley)

Naše zlo (Mal nosso; Brazilija; 2017; Samuel Galli)

Steklena krsta (El ataúd de cristal; Španija; 2016; Haritz Zubillaga)

Srečen lov (Happy Hunting; ZDA; 2016; Joe Dietsch, Louie Gibson)

Kdo pazi na Oliverja (Who's Watching Oliver; ZDA; 2017; Richie Moore)

Plen 68 (68 Kill; ZDA; 2017; Trent Haaga)

Bad Black (Uganda; 2016; Nabwana I.G.G.)

Dave je napravil labirint (Dave Made a Maze; ZDA; 2017; Bill Watterson)

Inkarnacija (Incarnation; Srbija; 2016; Filip Kovačević)

Kinosmetje: film (Cinebasura: La peli; Španija; 2017; Miguel Ángel Viruete, Paco Fox)

Dvojni delavci (A repartição do tempo; Brazilija; 2016; Santiago Dellape)

K-Shop (Velika Britanija; 2016; Dan Pringle)

 

RETROSPEKTIVA: HARRY KÜMEL

 

Malpertuis (Belgija, Francija, Zahodna Nemčija; 1971; Harry Kümel)

Krvave ustnice (Les Lèvres rouges; Belgija, Francija, Zahodna Nemčija; 1971; Harry Kümel)



RETROSPEKTIVA: SERGIO STIVALETTI

 

Voščena maska (M.D.C. - Maschera di cera; Italija, Francija; 1997; Sergio Stivaletti)

Nadnaravni pojavi (Phenomena; Italija; 1985; Dario Argento)

Demoni (Demons; Italija; 1985; Lamberto Bava)

Dellamorte Dellamore (Italija, Francija, Nemčija; 1994; Michele Soavi)

 

IRON LAIBACH SKY

 

Dan osvoboditve (Liberation Day; Norveška, Latvija, Velika Britanija, Slovenija; 2017; Ugis Olte, Morten Traavik)

Jekleno nebo (Iron Sky: Director's Cut; Finska, Nemčija, Avstralija; 2012; Timo Vuorensola)

 

ZAČARANI KINO

 

Bučko (Ma vie de Courgette; Švica, Francija; 2016; Claude Barras)

Rdeča želva (La Tortue rouge; Francija,Belgija, Japonska; 2016; Michaël Dudok De Wit)

Rdeči balon (Le Ballon rouge; Francija; 1956; Albert Lamorisse)

Križ (Slovenija; 2016; Larisa Kotnik)

Slovo (Slovenija; 2016; Leon Vidmar)

Peter Peter (Slovenija; 2015; Katarina Nikolov)

 

NA FANTASTIČNI STRANI ALP

 

Kdo je ubil Anastazijo Elster? (Slovenija; 2016; Žiga Ciber)

Mož, ki ga ni bilo (The Man Who Wasn't There; Makedonija; 2017; Goce Cvetanovski)

Čuvaj (Čuvar; Srbija; 2016; Matija Milutinović)

Zaprta smrt (Slovenija; 2016; Andreja Goetz)

Med dvema ognjema (Slovenija; 2017; Endrin Amiti, Nick Ahej Daks, Renato Žaberl)

 

TORTURE GARDEN (VRT MUČENJA) – v sodelovanju z JINGA FILMS

 

Mrtvo/rojen (Still/Born; Kanada; 2017; Brandon Christensen)

Prekinitev zaporedja (Sequence Break; ZDA; 2017; Graham Skipper)

Nocoj bo prišla (Tonight She Comes; ZDA; 2017; Matt Stuertz)

Samuraj Rauni (Samurai Rauni Reposaarelainen; Finska; 2016; Mika Rättö)

Gozd čarovnic (Crone Wood; Irska; 2017; Mark Sheridan)

Misirlou (ZDA; 2016; Trevor Simms)

 

MASTER CLASS – Javni pogovori z gosti


Harry Kümel (moderator: dr. Dejan Ognjanović)

Sergio Stivaletti (moderator: dr. Dejan Ognjanović)

 

Harry Kümel (moderator: dr. Dejan Ognjanović)
Sergio Stivaletti (moderator: dr. Dejan Ognjanović)


Vsak filmski gost je pred projekcijo svojega filma imel uvodni nagovor, po projekciji pa je odgovarjal na vprašanja iz občinstva.


 

SIMPOZIJI IN PREDAVANJA

 

Balkan Genre Boost (srečanje producentov)

Mala filmska šola Tima Vourensole

 

PERFORMANS / RAZSTAVA


Modne kreature - EdiTh & Sebastjan Šemeret

PREDSTAVITVE KNJIG

 

Več od resnice: Kadijević o Kadijeviću, Božja volja - Djordje Kadijević, Dejan Ognjanović

Poetika groze - knjige iz edicije založbe Orfelin, Novi Sad (Dejan Ognjanović)

Bog mi je priča, da potrebujem izganjalca hudiča - Davorin Bešvir, Igor Muršič

Mavrica na tri plamene, bog nas živi vse Slovene - Jelka Pšajd

 

KONCERTI – glasbeni program

 

Monsters of Grossmann - Potato Mushroom, Srd, Reach

Klemen Klemen

Banane Metalik (Francija)

Psihomodo Pop (Hrvaška)

Usurper Slug (Madžarska)

The Margins

 

ZOMBIE WALK


Povorka zombijev na zaključni dan festivala.


PREDSTAVA


Seksualna kalvarija

DELAVNICE

 

Mala delavnica groze - snemanje kratkih žanrskih filmov med festivalom

Igralska delavnica (Žiga Čamernik)

Delavnica filmskega bojevanja (Schola Pugnatoria Celeana)

Grossmannove zombarije (delavnice in aktivnosti za otroke)

 

SUBKULTURNA TRŽNICA


V petek in soboto je na Glavnem trgu potekala Subkulturna tržnica s pestro ponudbo DVD-jev, knjig, stripov, filmskih plakatov, novih in rabljenih gramofonskih plošč, CD-jev in unikatnih umetniških izdelkov.


HIŠA STRAHOV

Slepa ulca

 

VINSKI PROGRAM

 

Predstavitev vin in vinarjev iz tekmovalnega programa za naslov Vinskega šampiona Hudega mačka na simbolični vinski cesti na otvoritvi festivala pred Domom kulture.

Javna degustacija sodelujočih vinarjev, na kateri je svoje strokovno mnenje k vzorcem podal glavni gost vinskega programa dr. Mojmir Wondra. Na dogodku je bila prisotna tudi aktualna slovenska vinska kraljica Maja Žibert.

Vinsko potovanje od Jeruzalema do Južne Afrike - Samo Simonič

 

GOSTJE

 

Harry Kümel (Belgija), Sergio Stivaletti (Italija), Djordje Kadijević (Srbija), Timo Vuorensula (Finska), Kristijan Milić (Hrvaška), Steffen Haars (Nizozemska), Flip van der Kuil (Nizozemska), Simon Rumley (Velika Britanija), Kevin Iglesias (Španija), Roberto San Sebastian (Španija), Lucie Aron (ZDA/Nemčija), Jerome Vandewattyne (Belgija), Michael Panduro (Danska), Varja Močnik (Slovenija), Wolfgang Pfoser-Almer (Avstrija), Steve de Roover (Belgija), Mitja Reichenberg (Slovenija), Romain Roll (Luksemburg), Guy Delmote (Belgija), Petri Mauranen (Finska), Bob Portal (Velika Britanija), Milan Todorović (Srbija), Tomaž Gorkič (Slovenija), Trevor Simms (ZDA), Zoran Dževerdanović (Slovenija), Alin Ludu Dumbrava (Romunija), Markus Keuschnigg (Avstrija), Stephane Everaert (Belgija), Jani Novak (Slovenija), Igor Vidmar (Slovenija), Toni Šarič (Hrvaška), Dunja Danial (Slovenija), Velimir Grgić (Hrvaška), Peter Bizjak (Slovenija), Dejan Ognjanović (Srbija), Samo Simonič (Slovenija), Mojmir Wondra (Slovenija), Maja Žibert (Slovenija), Davorin Bešvir (Slovenija), Igor Muršič (Slovenija), Jelka Pšajd (Slovenija), Anja Serec Hodžar (Slovenija), Miha Kosmač (Slovenija), Edita Lindner (Slovenija), Sebastjan Šeremet (Slovenija), Tin Vodopivec (Slovenija), Žiga Čamernik (Slovenija)