NAGRADE

Hudi maček: Errementari (Španija, Francija; 2017; Paul Urkijo Alijo)

-Posebna omemba: Vampir Vidar (VampyrVidar; Norveška; 2018; Thomas Aske Berg, Fredrik Waldeland)

Melies d’Argent: Celica (Slovenija; 2017; Dušan Kastelic)

Slakov hudi maček: Cesta mrtvih: kronike (Wyrmwood: Chronicles of the Dead; Avstralija; 2017; Kiah Roache-Turner)

Hrupni maček: Bunch of Kunst - film o Sleaford Mods (Bunch of Kunst - A Film About Sleaford Mods; Nemčija; 2017; Christine Franz)

-Posebna omemba: Glasba je časovna umetnost 3, LP film Laibach (Slovenija; 2018; Igor Zupe)

Nagrada občinstva za najboljši celovečerec: Errementari (Španija, Francija; 2017; Paul Urkijo Alijo)

Vinski šampion Hudi maček: Rumeni muškat 2016 (Vinogradništvo Kovačič)

Zmagovalec Male delavnice groze: Ponedeljki (Slovenija; 2018; Staš Milovanović)



ŽIRIJE

 

Hudi maček: Julian Richards, Nenad Bekvalac, Ludvik Bagari

Slakov hudi maček in Melies d’Argent: Lee Hardcastle, Dejan Ognjanović, Vasja Rovšnik

Hrupni maček: Igor Vidmar, Robbie Davidson, Matej Končan

Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

 

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK

 

Errementari (Španija, Francija; 2017; Paul Urkijo Alijo)

Vampir Vidar (VampyrVidar; Norveška; 2018; Thomas Aske Berg, Fredrik Waldeland)

Hagazussa - pogansko prekletstvo (Hagazussa - A Heathen's Curse; Nemčija, Avstrija; 2017; Lukas Feigelfeld)

Žuriraj in umri mlad (Die letzte Party deines Lebens; Avstrija; 2018; Dominik Hartl)

Trauma (Čile; 2017; Lucio A. Rojas)

Charismata (Velika Britanija; 2017; Andy Collier, Tor Mian)

 

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT

 

Celica (Slovenija; 2017; Dušan Kastelic)

Znotraj (Dentro; Španija; 2018; Juan Rayos)

Krog (El circulo; Španija; 2018; Daniel González)

Ura teme (L'ora del buio; Italija; 2018; Domenico De Feudis)

Nekaj je v temi (Hay algo en la oscuridad; Španija; 2017; Fran Casanova)

Dan, ko je mama postala pošast (Le jour où maman est devenue un monstre; Francija; 2017; Josephine Darcy Hopkins)    

Luži (Two Puddles; Velika Britanija; 2018; Timothy Keeling)

Vse za Galactusa (Todo por Galactus; Španija; 2017; Jose Araujo, Rodrigo Lamoso)

It's a Bird Thing (Francija; 2017; Sylvain Bonnet, Justine Gautheret, Mathilde Le Gloahec, Maximilien Ly, Johanna Nizard, Leo Pieri,
Andrea Roncancio, Jeremy Souillet, Ludivine Vincent)

Poslednji vodnjak (Poslednji bunar; Hrvaška; 2017; Filip Filković Philatz)

Temna noč (Dark Night; Rusija; 2018; Ivan Plečev)

In hudič se smeje z mano (Et le diable rit avec moi; Francija; 2017; Rémy Barbe)

 

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK

 

Cesta mrtvih: kronike (Wyrmwood: Chronicles of the Dead; Avstralija; 2017; Kiah Roache-Turner)

Moja zgodba je boljša (Lo supero; Španija; 2018; Ainhoa Menéndez)

Daisy Belle (ZDA; 2017; William Wall)

9 korakov (9 pasos; Španija; 2016; Marisa Crespo, Moisés Romera)

Gnezdo (Het Nest; Belgija; 2017; Matthias De Bondt)

Človek hišni ljubljenček (Pet Man; Iran; 2017; Marzieh Abrarpaydar)

Spačena lutka (A Doll Distorted; Velika Britanija; 2018; Niall Shukla)

Pasji sinovi (Sons of Bitches; Švica; 2017; Arnaud Baur)

Je sicer tesna, ampak ne davi (Aprieta pero raramente ahoga; Španija; 2017; David P. Sañudo)

Selfie (Španija; 2017; Rodrigo Zarza Rioja)

Sukubus (Der Sukkubus; Nemčija; 2018; Jonas Bongard)

Versus (Španija; 2017; Demetrio Elorz)

Žrelo (Muil; Belgiija; 2018; Jasper Vrancken)

 

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK

 

Bunch of Kunst - film o Sleaford Mods (Bunch of Kunst - A Film About Sleaford Mods; Nemčija; 2017; Christine Franz)

Glasba je časovna umetnost 3, LP film Laibach (Slovenija; 2018; Igor Zupe)

Elektične sanje (Slovenija; 2018; Dušan Moravec)

Slave to the Grind (Kanada; 2018; Doug Brown)

Geometrija izobilja (Geometría del Esplendor; Španija; 2016; José Ramón da Cruz)

Kontakt (Srbija; 2017; Mihajlo Obrenov)

 

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK

 

Rumeni muškat 2016 (Vinogradništvo Kovačič)

Viteško črno 2016 (Lovrec)

Renski rizling 2015 (Pungračič)

Beli pinot 2015 (Miro Vino)

Loona (Vino Kupljen)

Sauvignon 2017 (Marič)

 

OTVORITVENI FILM


Kabinet dr. Caligarija (Das Cabinet des Dr. Caligari; Nemčija; 1920; Robert Wiene)

FILMI IZVEN TEKMOVALNEGA PROGRAMA

 

Rendel (Finska; 2017; Jesse Haaja)

Mož s čudežno skrinjo (Czlowiek z magicznym pudelkiem; Poljska, Italija; 2017; Bodo Kox)

Snežinka (Schneeflöckchen; Nemčija; 2017; Adolfo Kolmerer, William James)

Živijo med nami (Living Among Us; ZDA; 2018; Brian A. Metcalf)

Premika (Tajska; 2017; Siwakorn Jarupongpa)

Iskra (Črna Gora, Srbija; 2017; Gojko Berkuljan)

Pet prstov za Marseilles (Five Fingers for Marseilles; Južna Afrika; 2017; Michael Matthews)

Sovražnik (Hostile; Francija; 2017; Mathieu Turi)

Tigri se ne bojijo (Vuelven; Mehika; 2017; Issa Lopez)

Oto (Slovenija; 2018; Vasja Rovšnik)

 

ANIMANIA

 

Lee Hardcastle - animirane grozljivke (Velika Britanija)

Dušan Kastelic - retrospektiva kratkih filmov:

-Perkmandeljc (Slovenija; 2002)
-Animatorjeva animirana avtobiografija (Slovenija; 2004)
-Zid vzdihljajev (Slovenija; 2009)
-Čikorija an' kafe (Slovenija; 2008)
-Celica (Slovenija; 2017)

Lutke: dopadljivi šarm strahu - izbor hrvaških kratkih filmskih grozljivk:

-V začetku časa (Priča s početka vremena; Hrvaška; 2012; Božidar Trkulja)
-Jure Grando (Hrvaška; 2016; Martin Babić)
-Leviatan (Levijatan; Hrvaška; 2012; Simon Bogojević Narath)
-Silencijum (Hrvaška; 2006; Davor Međurečan, Marko Meštrović)
-Simulacra (Hrvaška; 2014; Ivana Bošnjak, Thomas Johnson)
-Poslednji izziv (Poslednji izazov; Hrvaška; 2017; Božidar Trkulja)



RETROSPEKTIVA: 50 LET ŽANRSKIH MEJNIKOV

 

Noč živih mrtvecev (Night of the Living Dead; ZDA; 1968; George A. Romero)

Planet opic (Planet of the Apes; ZDA; 1968; Franklin J. Schaffner)

Bilo je nekoč na Divjem zahodu (C'era una volta il West; Italija, ZDA; 1968; Sergio Leone)

Rosemaryjin otrok (Rosemary's Baby; ZDA; 1968; Roman Polanski)

 

ŠOK DOK

 

Xangadix živi! (Xangadix Lives!; Nizozemska; 2017; Bram Roza, Yfke van Berckelaer)

World of Darkness (Švedska, ZDA; 2017; Giles Anderson, Kevin Lee)

Podobe apartheida ( Images of Apartheid: Filmmaking on the Fringe in the Old South Africa; Velika Britanija, Južna Afrika; 2018; Calum Waddell)

 

ZAČARANI KINO

 

Thelma (Norveška, Francija, Danska, Švedska; 2017; Joachim Trier)

April in nenavadni svet (Avril et le monde truqué; Francija, Belgija, Kanada; 2015; Christian Desmares, Franck Ekinci)

Daleč na sever (Tout en haut du monde; Francija, Danska; 2015; Rémi Chayé)

Izbor animiranih filmov za otroke:

-G. Noč ima prost dan (Pono Nakties laisvadienis; Litva; 2016; Ignas Meilunas)
-Otok (Island; Nemčija; 2017; Max Mörtl, Robert Löbel)
-Komarka Pieks (Die Mücke Pieks; Nemčija; 2017; Maria Steinmetz)
-Ježeva hiša (Ježeva kuća; Kanada, Hrvaška; 2017; Eva Cvijanović)
-Luknja (El agujero; Mehika; 2016; Maribel Suárez)
-Oblačni sadeži (Plody mrakù; Češka; 2017; Kateřina Karhánková)
-Princ Ki-Ki-Do, junaški piščanček (Slovenija; 2013-2018; Grega Mastnak)

 

NA FANTASTIČNI STRANI ALP

 

Robbery Cassete (Slovenija; 2017; Peter Zemljič)

Čevljarna (Slovenija; 2017; Martin Emeršič)

Bil je nekoč dvojni kralj (Twice Upon a Time; Srbija, Kanada; 2017; Vojin Vasović)

Tunel (Slovenija; 2018; Gregor Andolšek)

 

TORTURE GARDEN (VRT MUČENJA) – v sodelovanju z JINGA FILMS

 

Zli duh božiča (All the Creatures Were Stirring; ZDA; 2018; David Ian McKendry, Rebekah McKendry)

Uničite me (Ruin Me; ZDA; 2017; Preston DeFrancis)

Deset: tajna misija (Ten: The Secret Mission; Indonezija; 2017; Helfi Kardit)

Čistilka (The Cleaning Lady; ZDA; 2018; Jon Knautz)

V pasti (Framed; Španija; 2017; Marc Martínez Jordán)

 

POSEBNI PROJEKCIJI


Terra Magica (Slovenija; 2015; Jure Breceljnik)

Dick Dynamite (Velika Britanija; 2018; Robbie Davidson)


 

RAZSTAVA


Ivica Stevanović: EdgeArt - Art with Edge

PREDSTAVITVE KNJIG

 

Poetika groze - knjige iz edicije založbe Orfelin, Novi Sad (Dejan Ognjanović)

Grafični romani Ivice Stevanovića

 

KONCERTI – glasbeni program

 

Soundfool

Orkester Selotejp

Obnounce

Daikaju (ZDA)

Cyphre Louis

Voodoo Allen

 

ZOMBIE WALK


Povorka zombijev na zaključni dan festivala.


PREDSTAVE


Ivan Grozny
Karavana

DELAVNICE

 

Mala delavnica groze - snemanje kratkih žanrskih filmov med festivalom

Mala delavnica maske in posebnih učinkov (Mateja Naberšnik)

Igralska delavnica (Žiga Čamernik)

Delavnica filmskega bojevanja (Schola Pugnatoria Celeana)

Grossmannove zombarije (delavnice in aktivnosti za otroke)

 

SUBKULTURNA TRŽNICA


V petek in soboto je na Glavnem trgu potekala Subkulturna tržnica s pestro ponudbo DVD-jev, knjig, stripov, filmskih plakatov, novih in rabljenih gramofonskih plošč, CD-jev in unikatnih umetniških izdelkov.


MODNI PERFORMANS

EdiTh: Ples mrtvih

 

VINSKI PROGRAM

 

Predstavitev vin in vinarjev iz tekmovalnega programa za naslov Vinskega šampiona Hudega mačka na simbolični vinski cesti na otvoritvi festivala na Glavnem trgu.

Javna degustacija sodelujočih vinarjev, na kateri je svoje strokovno mnenje k vzorcem podal glavna gostja vinskega programa Ivana Rendulić Jelušić. Na dogodku je bila prisotna tudi aktualna slovenska vinska kraljica Katarina Pungračič.

Predstavitev slovenskih avtohtonih sort - Robert Gorjak

 

GOSTJE

 

Dominik Hartl (Avstrija), Paul Urkijo Alijo (Španija), Nerea Torrijos (Španija), Andy Collier (Velika Britanija), Ross Scaife (Velika Britanija), Thomas Aske Berg (Norveška), Igor Zupe (Slovenija), Lukas Miheljak (Slovenija), Gregor Bauman (Slovenija), Bianca Bradey (Avstralija), Jesse Haaja (Finska), Dušan Kastelic (Slovenija), Julian Richards (Velika Britanija), Nenad Bekvalac (Srbija), Ludvik Bagari (Slovenija), Lee Hardcastle (Velika Britanija), Dejan Ognjanović (Srbija), Vasja Rovšnik (Slovenija), Ivica Stevanović (Srbija), Igor Vidmar (Slovenija), Robbie Davidson (Velika Britanija), Matej Končan (Slovenija), Božidar Trkulja (Hrvaška), Ivana Rendulić Jelušić (Hrvaška), Robert Gorjak (Slovenija), Katarina Pungračič (Slovenija), Stephane Everaert (Belgija), Mateja Naberšnik (Slovenija), Edita Lindner (Slovenija), Žiga Čamernik (Slovenija)