Že opoldne bomo v Kulturnem domu pričeli z animiranim filmom Bučko za otroke in mladino, v Klubu pa bo vrata odprl B-filmski maraton Torture Garden.



Ob 17h bo v Kulturnem domu režiser Timo Vuorensola izpeljal posebni master class, ob 20h pa bosta tam gostovala nizozemska režiserja uspešnic Steffen Haars in Flip van der Kuil z novo komedijo Ron Goossens, nizkoproračunski kaskader.



Ob 20h se bo na Glavnem trgu pričel javni pogovor z režiserjem Harryjem Kümlom, ki mu bo sledila njegova fantastična mojstrovina Malpertuis. Dogajanje na Glavnem trgu se bo zaključilo s še eno legendarno grozljivko, Demoni režiserja Lamberta Bave.



Čakajo vas tudi ostali tekmovalni filmi, predstavitve knjig, javna degustacija tekmovalnih vin in koncert hip hop velemojstrov Klemna Klemna in N'toka.


Celoten urnik:


KINO DVORANA KULTURNI DOM


12.00   BUČKO
            Švica, Francija ; 2016; 65 min
            ZAČARANI KINO

15.00   SREČEN LOV
            ZDA; 2016; 89 min

17.00   TIMO VUORENSOLA: Iron Sky Universe
           
MASTER CLASS

18.00  PLEN 68
          
ZDA; 2017; 93 min

20.00  RON GOOSSENS, NIZKOPRORAČUNSKI KASKADER
           Nizozemska; 2017; 79 min
           Gosta: Steffen Haars, Flip Van der Kuil
           HUDI MAČEK

23.00   GOZD IZGUBLJENIH DUŠ
            Portugalska; 2016; 71 min
            HUDI MAČEK
           

 

KINO NA PROSTEM (GLAVNI TRG)

 

20.00   HARRY KÜMEL
            Javni pogovor

21.00  MALPERTUIS
           Belgija, Francija, Zahodna Nemčija; 1971; 125 min
           RETROSPEKTIVE

23.00   DEMONI
            Italija; 1985; 88 min
            Gost: Sergio Stivaletti
            RETROSPEKTIVE

 

 

KINO STARI TRG

 

21.00   BLUES POZNEGA RAZCVETA
            Avstrija; 2017; 90 min
            Gost: Wolfgang Pfoser-Almer
            HRUPNI MAČEK

 

23.00   MELIES D'ARGENT blok 1
            KRATKI FILMII

 

KINO MESTNA HIŠA

 

18.00   JAVNA DEGUSTACIJA VIN IZ TEKMOVALNEGA PROGAMA

 

19.00   MAVRICA NA TRI PLAMENE, BOG NAS ŽIVI VSE SLOVENE
            Jelka Pšajd, Mateja Huber, Nevenka Korpič, Anja Serec Hodžar
            PREDSTAVITEV KNJIGE

 

21.00   SLAKOV HUDI MAČEK blok 1
           
KRATKI FILMI
           

22.30  NASUM: POSLEDNJI KONCERT
           Danska; 2017, 87 min
           Gost: Michael Panduro
           HRUPNI MAČEK

 

KINO BAR KLUB


TORTURE GARDEN!
B-maraton krvi, akcije, smeha in cudaštev! /

12.00 - 21.00

MRTVO/ROJEN

Kanada; 2017; 90 min

PREKINITEV ZAPOREDJA

ZDA; 2017; 81 min

NOCOJ BO PRIŠLA

ZDA; 2017; 94 min

SAMURAJ RAUNI

Finska; 2016; 80 min

GOZD ČAROVNIC

Irska; 2017; 85 min

MISIRLOU

ZDA; 2016; 85 min