9. Grossmannov festival fantastičnega filma in vina

15. - 20. 07. 2013
Ljutomer

2013

NAGRADE

Častni hudi maček: Franco Nero, Enzo G. Castellari
Hudi maček: Aurora (Ltu/Fra/Bel, 2012, Kristina Buožyte)
-Posebna omemba: Vas lahko ubijem? (May I Kill U?, VB, 2013, Stuart Urban)
Melies d’Argent: Zgodba o prebivalcih zidov (The Tale of the Wall Habitants, Srb, 2012, Andrej Boka)
Slakov hudi maček: Antoine in junaka (Antoine et les heros, Fra, 2012, Patrick Bagot)
Hrupni maček: Kako smo vstopili v Evropo: primer SexA (Kako smo ušli u Europu: slučaj SexA, Hr, 2012, Ines Pletikos)
Vinski šampion Hudi maček: Rumeni muškat Illuminati 2012 (TK Hlebec)
Zmagovalec Male delavnice groze: Deveto življenje (Slo, 2013, Staš Milovanović)
Kraljica krika: Tamara Langus

ŽIRIJE

Hudi maček: Goran Marković, Phillip Bergson, Romain Roll
Slakov hudi maček in Melies d’Argent: Milan Todorović, Julian Richards, Velimir Grgić
Hrupni maček: Igor Vidmar, Jure Longyka, Matjaž Manček
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK

Aurora (Ltu/Fra/Bel, 2012, Kristina Buožyte)
Vas lahko ubijem? (May I Kill U?, VB, 2013, Stuart Urban)
Kanibal Sawney (Sawney: Flesh of Man, VB, 2012, Ricky Wood Jr.)
Frankensteinova vojska (Frankenstein’s Army, NL/ZDA, 2013, Richard Raaphorst)
Tulpa (Ita, 2012, Federico Zampaglione)

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT

Zgodba o prebivalcih zidov (The Tale of the Wall Habitants, Srb, 2012, Andrej Boka)
Bela tema (Oscuridad blanca, Špa, 2013, Rodolfo Herrero)
Povratnik (Le revenant, Fra, 2013, Norman Jangot, Victor Druillet)
Alexis (Špa, 2012, Alberto Evangelio)
Castidermia (Špa, 2012, Marc Carreté, Xavi Garriga)
Hotel (Špa, 2012, José Luis Alemán)
Išče se duh (Presence Required, Špa, 2012, Maria Gordillo)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK

Antoine in junaka (Antoine et les heros, Fra, 2012, Patrick Bagot)
Smrtonosni pregon (Death Chase, Špa, 2011, Angel Gomez Hernandez)
Zgodbe iz groba (Priče iz groba, Srb, 2011, Damir Romanov)
Viande rouge (Špa, 2012, Fernando Gonzalez)
Ozemlje (Reviiri, Fin, 2013, Aki Makiaho)
Bazen (Pool, Špa, 2013, Juan Del Río)
Kasta (La casta, Špa, 2013, Victor Tejera)
Baby-Sitting (Fra, 2012, Lucas Masson)
Luminaris (Arg, 2011, Juan Pablo Zaramella)
Klicali ga bomo Bobby (Le llamarenos Bobby, Špa, 2011, Cavero Rubio)
Necrolovers (Chl, 2012, Victor Uribe)
Križ (La cruz, Špa, 2012, Alberto Evangelio)
Nostalgic Z (Fra, 2012, Carl Bouteiller)
Jezusova pest (Fist of Jesus, Špa, 2012, Angel Gomez Hernandez)
Bad Penny (Ro, 2013, Andrei Cretulescu)
Revolucija žre svoje otroke (Revolucija jede svoju decu, Srb, 2011, Ivan Pecikoža)
The Hopper (Dk/Nem, 2012, Alex Brüel Flagstad)
Alastor (Špa, 2012, Rafa Dengra)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK

Kako smo vstopili v Evropo: primer SexA (Kakos mo ušli u Europu: slučaj SexA, Hr, 2012, Ines Pletikos)
Intinm Frizurn: The Fall (Slo, 2013, Andraž Kajzer)
Drum’n’bass v obraz (Drum’n’Bass In Your Face, Slo, 2013, Tina Lagler)
Otroci socializma – zamenite mi glavo (Slo, 2012, Brane Bitenc)
Gugalnica (Ljuljaška, Srb, 2012, Tamara Drakulić)
Punčke (Hr, 2013, Filip Meštrović, Marinko Marinkić)
Kanal 103 – ljubezensko pismo alternativni kulturi (Kanal 103 – ljubavno pismo alternativnoj kulturi, Mkd, 2012, Siniša Evtimov)
Monte paradiso 20 (Hr, 2012, Vibor Juhas)
Mesto izobilja (Grad izobilja, Hr, 2013, Mladen Medić, Zlatko Gotovac)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK

Rumeni muškat Illuminati 2012 (Turistična kmetija Hlebec)
Laški rizling Ljutomerčan 2011 (P&F)
Šipon 2011 (Vinogradništvo družina Kos)
XL 2010 (MiroVino)
Sivi pinot 2012 (Vino Lovrec)
Renski rizling 2012 (Zlati grič)
Rumeni muškat 2012 (KZ Metlika)
Traminec 2012 (Radgonske gorice)
Traminec Jeruzalem Ormož 2012 (P&F)

OTVORITVENI FILM

Byzantium (VB/ZDA/Irl, 2013, Neil Jordan)

GROSSMANN GRINDHOUSE

Vojna napovednikov (Trailer War, ZDA, 2012)
Abeceda smrti (The ABC’s of Death, ZDA/NZ, 2012, Kaare Andrews, Angela Bettis, Hélène Cattet, Bruno Forzani, Ernesto Díaz Espinoza, Jason Eisener, Adrián García Bogliano, Xavier Gens, Lee Hardcastle, Noboru Iguchi, Thomas Cappelen Malling, Jorge Michel Grau, Anders Morgenthaler, Yoshihiro Nishimura, Banjong Pisanthanakun, Simon Rumley, Marcel Sarmiento, Jon Schnepp, Srdjan Spasojević, Timo Tjahjanto, Andrew Traucki, Nacho Vigalondo, Jake West, Ti West, Ben Wheatley, Adam Wingard, Yudai Yamaguchi)
Vrvi pogube (Visceral: entre las cuerdas de la locura, Chl, 2012, Felipe Eluti)
Zaslužena lekcija (Leccion debida, Špa, 2012, Iván Ruiz Flores)

RETROSPEKTIVA: FRANCO NERO

Django (Ita/Špa, 1966, Sergio Corbucci)
Kompanjerosi (Companeros, Ita/Nem/Špa, Sergio Corbucci)
Banović Strahinja (Yu/ZRN, 1981, Vatroslav Mimica)
Django brez okovov (ZDA, 2012, Quentin Tarantino)

RETROSPEKTIVA: ENZO G. CASTELLARI

Od pravice do resnice (Il cittadino si ribella, Ita, 1974, Enzo G. Castellari)
Keoma ([Ita, 1976, Enzo G. Castellari)
Peterica žigosanih (The Inglorious Bastards, Ita/ZDA, 1978, Enzo G. Castellari)
Bojevniki Bronxa (1990: I guerrieri del Bronx, Ita, 1982, Enzo G. Castellari)
Neslavne barabe (Inglourious Basterds, ZDA/Nem, 2009, Quentin Tarantino)

ŠOK DOK

Eurocrime! (ZDA, 2012, Mike Malloy)
Od Romera do Rima: italijanski zombi film (From Romero to Rome, VB, 2012, Calum Waddell)
Slasher film za vedno (Slice and Dice: The Slasher Film Forever, VB, 2012, Calum Waddell)
Naboji, bejbe in kri (Bullets, babes and Blood, VB, 2012, Calum Waddell)

PANONSKO PODZEMLJE

Kolega (Slo, 2013, Vasja Rovšnik)
Missing the Moment (Slo, 2012, Mitja Mlakar)
Le sodnik sodi naj človeku (Slo, 2012, Boštjan Sovec)
Ti je jasno? (Jesi skonto?, Hr, 2011, Zlatko Tomić)
Orchid Blue (Slo, 2012, Gregor Smukovič)
Čik Boris proti pokvarjenim gnojem 3 (Čik Boris protiv mučke đubradi 3, Hr, 2013, Hrvoje Podobnik)
Magična kuhinja Suade le Fay (Srb, 2013, Siniša Dugonjić)

ZOMBIRAMA

Portret zombija (Portrait of a Zombie, Irl, 2011, Bing Bailey)
Onkraj groba (Porto dos mortos, Bra, 2011, Davi de Oliveira Pinheiro)
Zima živih mrtvecev (Metelitsa, Rus, 2012, Nikolaj Pigarev)
Klavec Barbik (Barbee Butcher, Fra/NL, 2008, Sophie Laguës)
Jutranji sprehod (A Morning Stroll, VB, 2011, Grant Orchard, Sue Goffee)
Somrak (Crepuscule, Kan, 2011, Éric Falardeau)
Služkinja z motorko (Chainsaw Maid, Jap, 2007, Takena Nagao)
Zzzombiji (Zzzombies, VB, 2009, David King)
Zombirama (Arg, 2011, Ariel Lopez V., Nano Benayon)
Krvave roke (Veriset Kadet, Fin, 2009, Malakias)
Neživi (The Unliving, Šve, 2010, Hugo Lilja)

TORTURE GARDEN (VRT MUČENJA) – v sodelovanju z THE ASYLUM

Atlantski ognjeni obroč (Atlantic Rim, ZDA, 2013, Jared Cohn)
Apokaliptična Zemlja (AE: Apocalypse Earth, ZDA, 2012, Thunder Levin)
Doba dinozavrov (Age of Dinosaurs, ZDA, 2013, Joseph Lawson)
Vstaja zombijev (Rise of the Zombies, ZDA, 2013, Nick Lyon)
Ulica duhov 100 (100 Ghost Street: The Return of Richard Speck, ZDA, 2012, Martin Andersen)
Janko in Metka (Hansel & Gretel, ZDA, 2012, Anthony C. Ferrante)

MALA DELAVNICA GROZE

Deveto življenje (Slo, 2013, Staš Milovanović)
Lahko noč (Slo, 2013, Boštjan Sovec)

MASTER CLASS – Javni pogovori z gosti

Franco Nero (moderatorja: Velimir Grgič in Phillip Bergson)
Enzo G. Castellari (moderator: Velimir Grgič)

Vsak filmski gost je pred projekcijo svojega filma imel uvodni nagovor, po projekciji pa je odgovarjal na vprašanja iz občinstva.

RAZSTAVA: RDEČA TELESA

Na razstavi so bila premierno predstavljena najnovejša dela dveh prodornih mladih slovenskih umetnikov, fotografa Matjaža Tančiča in ilustratorja Blaža Porente.

KONCERTI – glasbeni program

Fakofbolan (Hr), Menendes Brothers
Monsters of Lotmerk: Železobeton, Pissing in the Wind
Cyphre Louis
Piknik & Horror Piknik (Srb), Franz Jösef I
Hellcats
Fit Fat (Hun)

KRALJICA KRIKA IN NORI KRALJ

Tekmovanje za najboljši krik festivala v kategorijah moških in žensk.

Voditelj: Žiga Čamernik, igralec

ZOMBIE WALK

Povorka zombijev na zaključni dan festivala.
Za maskiranje je poskrbela profesionalna filmska ekipa za posebne učinke Mad Squirrel FX iz Beograda.
Dodatni učinki (umetni sneg): Temma X

MALA DELAVNICA POSEBNIH UČINKOV

Delavnica posebnih filmskih učinkov v Sloveniji s profesionalno ekipo za posebne učinke - Mad Squirrel FX iz Beograda.
Z njihovo pomočjo so udeleženci odkrili skrivnosti posebnih filmskih učinkov in dobili edinstveno priložnost izdelave mask zombijev za Zombie Walk na zaključnem dnevu festivala.

IGRALSKE DELAVNICE: Method acting - igranje za vsakogar

Delavnice so temeljile na metodi Strasberga, z opiranjem na čutni spomin in na vaje zbranosti.
Namenjene niso bile le igralcem ali igralsko nadarjenim, temveč vsem javno nastopajočim, radovednežem in vsem, ki bi radi premagali strah pred nastopanjem.

Vodja delavnic: Žiga Čamernik, dramski igralec in svobodni novinar

VINSKI PROGRAM

Predstavitev vin in vinarjev iz tekmovalnega programa za naslov Vinskega šampiona Hudega mačka na simbolični vinski cesti na otvoritvi festivala pred Domom kulture.

Predstavitev tekmovalnih vin in vinarjev v preddverju kinodvorane (torek-petek) pred projekcijo ob 18:40h.

Javna degustacija sodelujočih vinarjev, na kateri je svoje strokovno mnenje k vzorcem podal glavni gost vinskega programa na letošnjem festivalu g. Darrel Joseph, ki je na zaključni prireditvi festivala tudi podelil nagrado vinski šampion hudi maček. Na dogodku je bila prisotna tudi aktualna slovenska vinska kraljica Neža Pavlič.

Salon filma in vina - tradicionalno sodelovanje s Salonom Jeruzalem.

GOSTI

Franco Nero (ITA), Enzo G. Castellari (ITA), Goran Marković (SRB), Stuart Urban (UK), Jurga Jutaitė (LTU), Richard Raaphorst (NL), Ricky Wood (UK), Phillip Bergson (UK), Romain Roll (LU), Milan Todorović (SRB), Julian Richards (UK), Velimir Grgić (CRO), Igor Vidmar (SLO), Jure Longyka (SLO), Matjaž Manček (SLO), Slobodan Šijan (SRB), Darrel Joseph (ZDA/AUT), Lado Leskovar (SLO), Filip Meštrović (CRO), Andrej Boka (SRB), Dejan Knez (SLO), Mad Squirrel FX (SRB), Blaž Porenta (SLO), Matjaž Tančič (SLO), Žiga Čamernik (SLO), Tanja Maraš – Pandemonium Clothing (SLO), Neža Pavlič (SLO), Dušan Tomič (SLO)

Pokrovitelji

Partnerji