16. Grossmannov festival fantastičnega filma in vina

10. - 18. 07. 2020
Ljutomer, Ormož

2020

NAGRADE

Hudi Maček: Koča (The Lodge; Velika Britanija, Kanada, ZDA; 2019; Severin Fiala, Veronika Franz)
Melies d’Argent: Slice of Life (Hrvaška; 2019; Luka Hrgović, Dino Julius)
-Posebna omemba: Rutina: prohibicija (Rutina: La prohibición; Španija; 2020; SAM)
Slakov hudi maček: Začarani mečevalec (The Haunted Swordsman; ZDA; 2019; Kevin McTurk)
-Posebna omemba: Dediščina (L'Héritage; Francija; 2019; Pierre-Alexandre Chauvat)
Hrupni maček: Kje se konča telo? (Where Does a Body End?; Kanada; 2019; Marco Porsia) 
-Posebna omemba: Tusta (Hrvaška; 2019; Andrej Korovljev)
Vinski šampion hudi maček: LeBlanc des Templiers 2017 (Turistična kmetija Hlebec)
Zmagovalec Male delavnice groze: Najini vrtovi (Slovenija; 2020; Vid Voršič)

ŽIRIJE

Hudi Maček: Zoran Smiljanić, Matjaž Javšnik, Tomaž Gorkič
Slakov hudi maček in Melies d’Argent: Ludvik Bagari, Omar Parra, Vasja Rovšnik
Hrupni maček: Igor Vidmar, Jernej Šavel, Ivor Knafelj
Mala delavnica groze: posebna Grossmannova komisija

TEKMOVALNI PROGRAM HUDI MAČEK

Koča (The Lodge, Velika Britanija, Kanada, ZDA; 2019; Severin Fiala, Veronika Franz)
Tovariš Drakulič (Drakulics elvtárs; Madžarska; 2019; Márk Bodzsár)
1BR (ZDA; 2019; David Marmor)
Barva iz vesolja (Color Out of Space; ZDA; 2019; Richard Stanley)
Strupen sem (Soy tóxico; Argentina; 2018; Pablo Parés)

TEKMOVALNI PROGRAM MELIES D'ARGENT

Slice of Life (Hrvaška; 2019; Luka Hrgović, Dino Julius)
Rutina: prohibicija (Rutina: La prohibición; Španija; 2020; SAM)
Uspavanka za medvedka (Ikiuninalle; Finska; 2019; Artturi Olavi Rostén)
Pogovori z opico (Conversaciones con un mono; Španija; 2020; Grojo)
Brata kot prej (Fratelli come prima; Švica; 2019; Vanja Victor Kabir Tognola)
Amandine (Španija; 2019; J. C. Mostaza)
Breme (Het juk; Nizozemska; 2019; Nico van den Brink)
Lunar Prospector One (Francija; 2019; Constance Guirlet)
Ni primerno za otroke (No apto para menores; Španija; 2019; Daniel Noblom)
Malček (Mališan; Srbija; 2019; Danilo Bećković)
Nasmehi (Sonrisas; Španija; 2019; Javier Chavanel)
Zombi piščanci (Chicken of the Dead; Francija; 2019; Julien David)
Poslednji božič v vesolju (La última navidad del universo; Španija; 2019; Adrián Cardona, David Muñoz)
Izhod (Exit; Rusija; 2020; Ivan Basov)
Nikoli se ne vrneš (No podrás volver nunca; Španija; 2020; Mónica Mateo)
Ferine (Italija; 2019; Andrea Corsini)

TEKMOVALNI PROGRAM SLAKOV HUDI MAČEK

Začarani mečevalec (The Haunted Swordsman; ZDA; 2019; Kevin McTurk)
Dediščina (L'Héritage; Francija; 2019; Pierre-Alexandre Chauvat)
Slepa ulica (Dead End; Izrael; 2019; Nir Berger)
Spiritualist (El espiritista; Španija; 2020; Marc Carreté)
Nočni pobeg (Night Crawl; ZDA; 2019; Gregory Shultz)
Central Dental (Kanada; 2019; Lindsay Thomas Robinson)
Vlom in ogrožanje (Moros en la costa; Španija; 2020; Damià Serra Cauchetiez)
Božanskost (Malakout; Iran; 2019; Farnoosh Abedi)
Landgraves (Kanada; 2019; Jean-François Leblanc)

TEKMOVALNI PROGRAM HRUPNI MAČEK

Kje se konča telo? (Where Does a Body End?; Kanada; 2019; Marco Porsia) 
Tusta (Hrvaška; 2019; Andrej Korovljev)
Električni orgazem za ljudi bodočnosti (Električni orgazam za ljude budućnosti; Srbija; 2019; Marija Vukić)
The El Duce Tapes (ZDA; 2019; Ryan Sexton, David Lawrence, Rodney Ascher)
Zožene sanje - Repetitor v CZ-ju (Suženi snovi - Repetitor u Ce Zeu; Srbija; 2019; Igor Čoko, Lea Vahrušev)
Bure Bareta (Hrvaška; 2019; Robert Bubalo, Mario Vukadin, Renato Tonković)
70 let doktorja za rock'n'roll (70 godina doktora za rock'n'roll; BiH; 2020; Miroslav Čigoja)

TEKMOVALNI PROGRAM VINSKI ŠAMPION HUDI MAČEK

LeBlanc des Templiers 2017 (Turistična kmetija Hlebec)
Modri pinot 2019 (Vinoreja Kaučič)
Rumeni muškat 2019 (Vinogradništvo Družina Kos)
Muškat ottonel 2018 (Vino Krampač)
Penina Ice Edition (Puklavec Family Wines)

FILMI IZVEN TEKMOVALNEGA PROGRAMA

Obarvana ptica (The Painted Bird; Češka, Ukrajina, Slovaška; 2019; Václav Marhoul)
Prednosti potovanja z vlakom (Ventajas de viajar en tren; Španija, Francija; 2019; Aritz Moreno)
Prva ljubezen (Hatsukoi; Japonska, Velika Britanija; 2019; Takashi Miike)
Nori svet (Ani mulalu?; Uganda; 2019; IGG Nabwana)
Družinsko praznovanje (Nitra'e Besmachot; Izrael, ZDA, Italija; 2019; Michael Mayer)
Blaženost (Bliss; ZDA; 2019; Joe Begos)
Riot Girls (Kanada; 2019; Jovanka Vuckovic)
Infekcija (Infección; Venezuela, Mehika; 2019; Flavio Pedota)
Nesmiselno nasilje (Random Acts of Violence; 2019; Kanada; Jay Baruchel)
Žrtvovanje (Sacrifice; Velika Britanija; 2020; Andy Collier)
Prijatelj (Amigo; Španija; 2019; Óscar Martín)
Korporacija (Slovenija; 2019; Matej Nahtigal)
Vsi proti vsem (Slovenija; 2019; Andrej Košak)
Deathcember Vol.1 (Nemčija; 2019; Pollyanna McIntosh, Andreas Marschall, Isaac Ezban, Michael Varrati, Vivienne Vaughn, Jürgen Kling, Bob Pipe, Sadrac González-Perellón, Rémi Fréchette, Ruggero Deodato, Sam Wineman, Florian Frerichs, Annika Marx, Alyosha Saari)
Deathcember Vol.2 (Nemčija; 2019; Lee Sang-woo, John Cook Lynch, Lucky McKee, Ama Lea, Dominic Saxl, Julian Richards, Milan Todorović, Sonia Escolano, Lazar Bodroža, Jason A. Rostovsky, Steve De Roover, Trent Haaga, BJ Colangelo, Zach Shildwachter)
Koma (Rusija; 2019; Nikita Argunov)
Rdeči vrag (Diablo rojo PTY; Panama; 2019; Sol Moreno)
Hrup (Noise; Francija; 2019; Jeremy Laval)
Aquaslash (Kanada; 2019; Renaud Gauthier)
Striček Tičeglavec (Uncle Peckerhead; ZDA; 2020; Matthew John Lawrence)

RETROSPEKTIVA

Maratonci tečejo častni krog (Maratonci trče počasni krug; Srbija; 1982; Slobodan Šijan)
Operacija Cartier (Slovenija; 1991; Miran Zupanič)
Ječarji (Slovenija; 1990; Marjan Ciglič)

ZAČARANI KINO

Pikica, Koko in divji nosorog (Cirkeline, Coco og det vilde næsehorn; Danska; 2018; Jannik Hastrup)
Slavna medvedja zasedba Sicilije (La fameuse invasion des ours en Sicile; Francija, Italija; 2019; Lorenzo Mattotti)
Zombi otrok (Zombi Child; Francija; 2019; Bertrand Bonello)

NA FANTASTIČNI STRANI ALP

Brez izhoda (Slovenija; 2019; Domen Puš)
Točka preloma: zgodba Vojne zvezd (Breaking Point: A Star Wars Story; Srbija; 2019; Stevan Filipović)
D-52 (Hrvaška; 2020; Hrvoje Wächter)
Zlata verižica (Slovenija; 2019; Janez Juh)
Pritisk (Slovenija; 2020; Tomaž Gorkič)
Bratje med mrtvimi (Slovenija; 2020; Bernard Rebernik)

MALA DELAVNICA GROZE

Najini vrtovi (Slovenija; 2020; Vid Voršič)
Odraz (Slovenija; 2020; Sven Tomaško)

RAZSTAVE

Zoran Smiljanić: Črni plamen
Robert Jurak: Semaforji strpnosti

PREDSTAVITEV STRIPA

Črni plamen (Ivan in Zoran Smiljanić)

DELAVNICE

Mala delavnica groze - snemanje kratkih žanrskih filmov med festivalom
Mala delavnica maske in posebnih učinkov (Mateja Naberšnik)
Delavnica filmske kritike Ostrenje pogleda
Grossmannove zombarije - delavnice za otroke

GOSTJE

Severin Fiala (Avstrija), Vlado Novak (Slovenija), Ivo Ban (Slovenija), Zoran Smiljanić (Slovenija), Matjaž Javšnik (Slovenija), Andrej Košak (Slovenija), Tomaž Gorkič (Slovenija), Jure Ivanušič (Slovenija), Valter Dragan (Slovenija), Ludvik Bagari (Slovenija), Zoran Dževerdanović (Slovenija), Miha Mazzini (Slovenija), Óscar Martín (Španija), Elena Muñoz (Španija), Omar Parra (Španija), Dominic Saxl (Nemčija), Ivo Scheloske (Nemčija), Marinko Prga (Hrvaška), Tomi Matič (Slovenija), Vasja Rovšnik (Slovenija), Igor Vidmar (Slovenija), Peter Mlakar (Slovenija), Jernej Šavel (Slovenija), Ivor Knafelj (Slovenija), Janez Juh (Slovenija), Andrea Corsini (Italija), Mateja Naberšnik (Slovenija),  Ana Pavlin (Slovenija)